reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

zajść w ciążę po antykoncepcji...

Witam Was ;-) Co do tarczycy, prócz TSH radze też zrobić antyTPO - przeciwciała. Dzieki temu można sprawdzić czy nie przyplątało sie cos typu Zespolu Hashimoto (tak jak u mnie np.) :-( są to choroby autoimmunologiczne a odgrywaja BARDZO dużą role jeżeli chodzi o staranka jak i utrzymanie ciąży.
My staranka zaczynami za kilka miesiecy a juz wiem ze czeka mnie co 2-3 tygodniowe badanie hormonow, dawkowanie odpowiednich ilosci dawek itd. :baffled:
Życze powodzenia!!! Pozdrawiam;-)
 
reklama
no tak tak :-) dzisiaj mam 13dc czyli plodne...kurde ciekawe czy tym razem sie uda...trzeba dzialac, a mi jakos sie za bardzo nie chce...i wez tu czlowieku badz madry...
 
Trzymam kciuki żeby się udało :-) A z tą ochotą to faktycznie róznie bywa. A tak odnosnie tego tematu to ja poszalałam z mężem przed wczoraj po tej naszej rozmowie na temat "kiepskiego małżeńskiego seksu" :-D
 
Cześć!!!
Co tam u Was słychać, jak czas mija??
A faktycznie niedoczynność może utrudniać zajście w ciążę,Tarczyca także powodować może uczucie zimna, potliwość rąk i stóp. Uderzenia gorąca, poranny niepokój(podobne do kołatania serca) Senność, problemy z koncentracją i mnóstwo innych, łącznie z szorstą skórą, albo "jak papier" wytrzeszczem oczu. Leczona( chociaż niestety raczej do końca życia) nie jest tak uciążliwa.
Mnie podejrzewają, że coś jest nie tak z tarczycą, ale miałam robione badania i na razie jest ok. Niestety mam obciążenie rodzinne. A to paskudztwo jest dziedziczne. :/

A co do tabletek, Wy łotry jedne :):) ja łykam tabsy bez przerwy kupę lat, a nie będę robić przerwy. Nie piszcie że jak ktoś długo bierze tabsy to będzie samo zło i problemy , bo mnie stresujecie :):):) Ja tu potrzebuję, że teraz tabsy są łagodniejsze i nie tak radykalne dla organizmu, a nie straszenie :):) No dobra nie gniewam się na was hahahaah Oczywiście żatruję, bo i tak Was lubię :D:D:D
 
Witam dziewczyny
Przez ponad 10 lat (z małymi przerwami kilkumiesiecznymi ) stosowałam antykoncepcje hormonalną. Byłam przekonana,że zajście w ciążę to będzie wielkie wyzwanie biorąc pod uwagę także mój wiek,ale okazało się zupełnie inaczej. Już po 4 miesiącach po odstawieniu tabletek i zażywaniu kwasu foliowego zrobiłam test ciążowy i okazał się pozytywny !!!! Proponuję wszystkim starającym się o dziecko po odstawieniu tabletek aby kupiły sobie kwas foliowy i cieszyły się z seksu bez zabezpieczeń.Wasz organizm sam zdecyduje kiedy jest gotowy na dziecko. POWODZENIA !
 
ja właśnie jestem w pierwszym cyklu po odstawieniu tabletek, kwas foliowy oczywiście biorę :) ciekawe kiedy nam się uda ale ja już się nie mogę doczekać :))
 
reklama
Cześć!!!
Co tam u Was słychać, jak czas mija??
A faktycznie niedoczynność może utrudniać zajście w ciążę,Tarczyca także powodować może uczucie zimna, potliwość rąk i stóp. Uderzenia gorąca, poranny niepokój(podobne do kołatania serca) Senność, problemy z koncentracją i mnóstwo innych, łącznie z szorstą skórą, albo "jak papier" wytrzeszczem oczu. Leczona( chociaż niestety raczej do końca życia) nie jest tak uciążliwa.
Mnie podejrzewają, że coś jest nie tak z tarczycą, ale miałam robione badania i na razie jest ok. Niestety mam obciążenie rodzinne. A to paskudztwo jest dziedziczne. :/

A co do tabletek, Wy łotry jedne :):) ja łykam tabsy bez przerwy kupę lat, a nie będę robić przerwy. Nie piszcie że jak ktoś długo bierze tabsy to będzie samo zło i problemy , bo mnie stresujecie :):):) Ja tu potrzebuję, że teraz tabsy są łagodniejsze i nie tak radykalne dla organizmu, a nie straszenie :):) No dobra nie gniewam się na was hahahaah Oczywiście żatruję, bo i tak Was lubię :D:D:D

Hehe... ale tutaj nikt nie straszy że po tabsach są same problemy :-) Ja przykładowo nie miałam żadnych i nie mam podstaw żeby kogoś straszyć jakimiś niestworzonymi teoriami :-) Zresztą teraz są tabletki nowej generacji i jeśli są odpowiednio dobrane to "no problem" :-D

Witam dziewczyny
Przez ponad 10 lat (z małymi przerwami kilkumiesiecznymi ) stosowałam antykoncepcje hormonalną. Byłam przekonana,że zajście w ciążę to będzie wielkie wyzwanie biorąc pod uwagę także mój wiek,ale okazało się zupełnie inaczej. Już po 4 miesiącach po odstawieniu tabletek i zażywaniu kwasu foliowego zrobiłam test ciążowy i okazał się pozytywny !!!! Proponuję wszystkim starającym się o dziecko po odstawieniu tabletek aby kupiły sobie kwas foliowy i cieszyły się z seksu bez zabezpieczeń.Wasz organizm sam zdecyduje kiedy jest gotowy na dziecko. POWODZENIA !

Witamy serdecznie :-) Widzę że Twoja sytuacja jest podobna do mojej, też w 4 cyklu zaszłam w ciążę :-) POodobnie jak Ty też brałam tabsy, ale nieco krocej, no i po odstawieniu odrazu przeszłam na kwas foliowy. Więc jak widać jesteśmy dobrym przykładem na to, że po tabsach też można dać się zafasolkować :-D Tylko niestety iektóre osoby mimo wszystko trochę dłużej muszą poczekać na to małe szczęście. Ale trzymajmy kciuki za całą resztę która się stara!

ja właśnie jestem w pierwszym cyklu po odstawieniu tabletek, kwas foliowy oczywiście biorę :) ciekawe kiedy nam się uda ale ja już się nie mogę doczekać :))

Hejka :-) To fajnie że podjęliście decyzję o maluszku :-) Ciąża to cudowna sprawa :-D Tylko nie nakręcaj się zbytnio na szybkie zajście, żeby później niepotrzebnie się nie rozczarowywać. Dzieciątko przyjdzie w swoim czasie, wtedy kiedy najmniej się tego będziecie spodziewali. Więc głowa do góry!!!
 
Do góry