reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

zajść w ciążę po antykoncepcji...

no to ja ci niestety nie poradze nic, bo sie nie znam na tych temperaturkach i nie mierze ich, bo wystarzy ze organizm lekko oslabiony przeziebieniem i temp. od razu inna, wiec to nie na moje nerwy jest
 
reklama
dziewczyny mam pytanie9( zadalam je juz na innym forum ale nikt nie potrafi mi odpowiedziec) bralam przez prawie 4 lata tabletki i w pierwszych czterech cyklach moja nizsza temp to 36,3 max a teraz od poczatku 36,6 nie wiem co myslec czytalam ze za niska temp 1 fazy moze swiadczyc o braku owu a i po raz pierwszy po odstawieniu tabsow mialam normalny okres (tzn bez przerwy ) co myslicie spotkalyscie sie z tym kiedys???


Ja niestety też nic nie podpowiem bo się kompletnie na mierzeniu tempki nie znam,nigdy nie mierzyłam bo nie mialam takiej potrzeby i przypuszczam że gdy zacznę oficjalne starania o dzidzę to mierzyc też nie będę bo uważam że co ma byc to będzie i nie będę wnikała szczegółowo jaka ona teraz jest...także może ktoś inny pomoże :confused:
Pozdrawiam
 
Dziewczyny mam pytanie tabletki biore juz 4 lata z małymi 2-3 miesiecznymi przerwami co poltora roku.Własnie odstawilam tabletki po 7 dniowej przerwie nie zaczynalam nastepnego opakowania teraz bede czekała az moj organizm troche odreaguje i z mezem chcemy sie starac o bobaska czy 5 miesiecy po odstawieniu tabletek jest wystarczajace?Chc zeby moj bobasek byl zrowiutki i czy branie tabletek moze miec jakis wpływ na jego zdrowie?Mam nadzieje ze przyjmiecie mnie do swojego grona i razem bedziemy wyczekiwac fasolek
 
hej rzepcia19 sluchaj teraz mamy takie tabletki, ktore nie zawieraja juz tylu hormonow co kiedys, wiele dziewczyn boi sie ich, bo przytyje, zaczna im rosnac wasy itp. itd, jedni lekarze mowia zeby poczekac inni ze nie ma takiej potrzeby, jedni mowia, ze jest to 3 m-ce inni ze pol roku, moja znajoma zaszla w ciaze po miesiacu po odstawieniu i dziecko urodzilo sie 2 tyg temu i jest okazem zdrowia, u mnie np. sytuacja jest taka, ze od wrzesnia nie biore tabsow, pierwsze @ mialam super w czasie cykle 28-30 dniowe, piaty cykl trwal 36dni z plamieniami a teraz mam 6 cykl i 31dzien i @ nadal nie ma , wiec nie wiem czy to nadal zachwiania czy tym razem bobasek, ale jesli znowu sie nie udalo, to troche dziwne, ze pierwsze miesiace po odstawieniu regularne, a po prawie pol roku nagle sie rozlegulowuje...
wiec chyba nie ma jakiejs ogolnej zasady co do odczekania bezpiecznegio terminu, ale takie przyslowiowe te 3 cykle chyba wystarcza, aby zaobserwowac achowanie organizmu;-)
 
dziewczyny mam pytanie9( zadalam je juz na innym forum ale nikt nie potrafi mi odpowiedziec) bralam przez prawie 4 lata tabletki i w pierwszych czterech cyklach moja nizsza temp to 36,3 max a teraz od poczatku 36,6 nie wiem co myslec czytalam ze za niska temp 1 fazy moze swiadczyc o braku owu a i po raz pierwszy po odstawieniu tabsow mialam normalny okres (tzn bez przerwy ) co myslicie spotkalyscie sie z tym kiedys???
Sprawa 1. nikt Ci nie odpowie na to pytanie bo temperatura jest u każdej kobiety inna - jedne mają niższą temperaturę ciała - u mnie 36,6 to stan podgorączkowy a 36,0 to norma a u innej 36,8 będzie normą.
Sprawa 2. Musisz obserwować przynajmniej ze trzy cykle żeby porównać temperatury - niektóre uczą się po 6-12 cyklach. Do tego obserwacje śluzu i jeśli chcesz mieć pewność co do owu to możesz sobie kupić testy owulacyjne - ja polecam allegro - nie są w 100% dokładne ale na wstępną obserwację wystarczają a się nie przepłaca.
Sprawa 3. Po 4 latach brania tabletek powinno się poczekać przynajmniej pół roku do roku ze staraniami bo organizm przeżywa teraz szok - zabierasz mu coś do czego był przyzwyczajony przez 4 lata :tak:
Sprawa 4. Powodzenia ;-)

Dziewczyny mam pytanie tabletki biore juz 4 lata z małymi 2-3 miesiecznymi przerwami co poltora roku.Własnie odstawilam tabletki po 7 dniowej przerwie nie zaczynalam nastepnego opakowania teraz bede czekała az moj organizm troche odreaguje i z mezem chcemy sie starac o bobaska czy 5 miesiecy po odstawieniu tabletek jest wystarczajace?Chc zeby moj bobasek byl zrowiutki i czy branie tabletek moze miec jakis wpływ na jego zdrowie?Mam nadzieje ze przyjmiecie mnie do swojego grona i razem bedziemy wyczekiwac fasolek
Moim zdaniem - jak już pisałam wyżej - po takim czasie brania tabletek powinno się poczekać. Jako farmaceutka znam stronę skutkową brania tego typu leków przez długi okres czasu i nie jest on pozytywny. Wg mnie rok czasu to min żeby organizm doszedł do siebie po szoku odstawienia. Oczywiście możesz zacząć starania zaraz po odstawieniu i nic dziecku nie będzie ale ciąża dla organizmu po odstawieniu 4 letnich tabsów może mieć jeszcze gorszy wpływ i wywołać totalną huśtawkę hormonalną z którą możesz sobie nie poradzić. Ja po trzech latach brania tabletek zrobiłam sobie 2,5 letnią przerwę - po 8 miesiącach organizm się zbuntował i miałam jazdy że szok - z tego wszystkiego chciałam wrócić do tabletek - dopiero po półtora roku organizm się unormował na tyle że mogłam normalnie funkcjonować. Też robiłam przerwy miesięczne co rok.
 
Moim zdaniem myślenie cały czas o ciąży to nie jest najlepszy pomysł przeważnie im bardziej sie pragnie tym trudniej zajść w ciąze ,wiem to z własnego doświadczenia. Mam już dwójke dzieci ale z mężem staraliśmy sie o trzecie,w grudniu 2008 roku odstawiłam tabletki antykoncepcyjne które brałam 5 lat. I od tego czasu każdy następny miesiąc był dla mnie straszny.non stop myślałam o ciązy,w pewnym czasie zauważyłam ze ja sobie nie które objawy ciąży wmawiam,nastawiałam sie ze nosze w sobie fasolke do czasu kiedy dostawałam okres,gdy już pojawiła sie miesiączka byłam strasznie zawiedziona i było mi bardzo przykro,i tak z miesiąca na miesiąc.tak sie działo do pazdziernika 2009,gdzie powiedziałam sobie dość :) przestałam non stop o tym myśleć powiedziałam sobie co będzie to będzie,wszystko jest nam z góry pisane. 2,stycznia 2010 okazało sie ze jestem z ciąży,jastem taka szcześliwa ze popłakałam sie ze szczęścia.

Mam dokładnie to samo zdanie bo tez co miesiąć przeżywam zawód z kazda kolejna miesiączką,juz nawet staram sie nie zaglądać na to forum bo to mnie przygnebia ze wszyscy fasolkuja a my nie :-(
Ale niestety to sie tak nie da całkiem nie myśleć kiedy na około jedna po drugiej fasolkują....
U mnie narazie fasolki brak:-:)-(
 
Marion - bo się nie da nie myśleć - jak nie robimy tego świadomie to robimy to podświadomie - trzeba po prostu zmienić własne podejście - uda się to super - nie to za miesiąc znowu się będziemy kochać jak wariaci - czerp radość z sexu i zapominaj przy tym o bożym świecie - wzmocni to twój związek i łatwiej będzie pokonać wszelkie trudności :tak::tak::tak:
 
reklama
Do góry