reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

zajść w ciążę po antykoncepcji...

Czesc wszytskim, jestem na tym forum nowa a wiec prosze o wszelkie rady i jesli ktos wie odpowiedzi na moje pytania to bardzo prosze.. bralam tabletki diane 35 z drobnymi przerwami przez ok 8 lat.. teraz od ok 4 lutego przestalam bo chcemy miec z mezem dziudziusia...:-p, martwie sie kilkoma sprawami:
1) kiedy po odstawieniu tabletek mozna zaczac starania??
2) czy tabletki wplywaja na to ze ciaza moze byc bardziej zagrozona tzn ze np jesli kobieta zajdzie w ciaze zaraz po odstawieniu pigulek to czy jesli zajdzie w ciaze nie bedzie to grozilo poronieniem???

ja przed braniem tabletek mialam ksiazkowa miesiaczke, bardzo reguralny,, w przerwach rowniez okres byl reguralny - to chyba dobry znak.??

POwiem jak było u mnie - Diane odstawiłam w połowie grudnia 2006 a 7 lutego 2007 dowiedziałam się,ż będę mamusią:-):-).to zwykle sprawa bardzo indywidulna ale zajście w ciążę zaraz po odstawieniu tabletek nie stwarza bezpośredniego zagrożenia dla dziecka. U nas ciąża przebiegałą ksiąkowo. Najlepszą rzeczą jaką można zrobić nosząc się z zamiarem powiększenia rodziny po antykoncepcji hormonalnej to zacząć przyjmować kwas foliowy:tak::tak: pozdrawaim i życzę powodzenia w staraniach :-)
 
reklama
;-)Dzieki wam dziewczyny za te porady:)

W sumie narazie nie mozna powiedziec ze sie staramy bo moj baz twierdzi ze chce miec dzidzi zdrowie i sie boi..dzialamy ale bez efektu koncowego...:-p.. choc wiem ze tak tez mozna zajsc ale nie boimy sie, a jesli by sie udalo w takim wypadku rowniez bylabym szczesliwa.. takie calkowite starania chcemy zaczac w 3 cyklu od odstawienia,, teraz mam dopiero 1..:/ale szczerze powiedziwaszy bylabym w 7 niebie gdybym juz byla:) bo bardzo bardzooo chcialabym zostac jak najszybciej mamusia...:)...
a takie zupelnie pierwsze objawy ciazy to jakie?? np w 1 tygodniu??
wiem ze to zalezy od dziewczyny konkretnego przypadku... ale takie ksiazkowe to jakie albo z doswiadczenia.. piszcie dziewczyny.. milo was sie czyta..:) az napawa radioscia i nadzieja:)
 
kurcze ale zle sie czuje.... juz 2 dzien w dole brzucha czuje cieplo o tej samej porze ok 16 i nudnosci... nie sadze zeby byla to ciaza bo nudnosci wystepuja ok 3 tygodnia a ja robilam test ciazowy tydzien temu i nic.. wiec sadze ze to chyba dolegliwosci zoladkowe ale te nudnosci paskudne....co sadzicie?

:baffled:
 
ja odstawiłam tabletki 2 tygodnie temu, kilka dni temu skończył mi się okres i robimy dzidziusia... Mam policystyczne jajniki, więc mój ginekolog kazał mi robić dzidziusia zaraz po odstawieniu tabletek - wtedy moja płodność ma być wyższa. Liczę na to. Niedługo idę na wizytę - mam nadzieję, żę będę wtedy w pierwszych dniach ciąży...
 
witajcie to moze ja tez cos napisze na ten temat!
Ja bralam diane 35 potem byly przerwy a nastepie Novynette w sumie ok 7 lat:-( jeden lekarz twierdzil ze lepiej od razu sie starac a inny ze poczekac z pol roku .. i powiem wam tyle staramy sie z mezem od pazdziernika 2007 bo wtedy odstawilam tabletki .. na poczatku mialam cykle 30 dni i regularne a teraz od 2 miesiecy zaczyna cos fiksowac i mam po 37 dni cykle.. wiec moze etraz sie oczyscil moj organizm.. Staramy sie w sumie ponad 7 miesiecy i bardzo zaluje ze bralam to swinstwo:-(
 
witam staraczki :happy:trzymam za was kciuki. ja diany nie bralam ale cilest przez okolo rok zaraz po odstawieniu zaczelismy sie starac o dzidziusia i dokladnie za pierwszym razem nam sie udalo, ciaza przebiegala pomyslnie dzidzi zdrowe juz z nami, a teraz bedziemy sie starac o nastepne :happy:

tikanis w ogole to Grecja? z objawow nie wiem czy sa jakies w pierwszym tygodniu... ja mialam uczucie ze miesiaczka sie zbliza, piersi bolesne, nabrzmiale... pobolewanie brzucha... i juz sie pytalismy z mezem "gdzie nasze dzidzi smutnie spogladajac... " ale okres sie przeciagal , choc bylam przekonana ze nadchodzi bo bylo jak przed.. ale nie nadszedl.. od okolo 3 tygodnia do 7 miesiaca mialam wymioty :-D a pozniej zgagi zakonczone wymiotami :-D
 
Witam,
Ja przed zajsciem w ciążę brałam harmonet 6 lat. Potem odstawiłam bo chcielismy dzidzisuia, brałam kwas foliowy i czekalismy 3 cykle zanim zaczelismy starania(rzeczywiście podobno zaraz po odstawineiu prawdopodobieństwo zajscia jest wyższe, ale wyzsze jest również prawdopodobieństwo ciazy mnogiej -nie tylko bliźniaczej i tego drugiego się troszkę bałam ;-)).

Zaszłam w drugim cyklu starań więc szybciutko, myślę, że to nie do końca zalezy od tabletek, to raczej indywidualna predyspozycja każdej z par.

A co się tyczy tabletek po porodzie do nich wróciłam, a teraz znów je rzuciałam (po ok 1,5 roku brania) bo prawie zaniknął mi okres (w dwóch cyklach miałam tylko1-2 dniowe minimalne plamienie), a teraz gdy odstawiłam wszystko wróciło do normy @ jest taki jaki być powinien. I tak się teraz nastawiam psychicznie żeby już nigdy więcej nie brać chormonów :no: bo jak sama po sobie zauwazyłam nie pozstaja one bez wpływu na organizm

A co do dzidziusia, zaczniemy staranka za 3 miesiące (tyle zamierzamy odczekać) żeby mi wszystko postawiało jak należy :tak:
 
Hej dziewczyny! Ja mam spiralke ze wzgledow zdrowotnych. Biore silne leki, ktore w przypadku ciazy moglyby zaszkodzic maluszkowi. Za chwile bede miala odstawiane leki ze wzgledu na fakt, ze chce drugiego dzidziusia i lekarz powiedzial, ze mozemy sprobowac. Nie wiem, czy dobrze Was zrozumialam - czy musze zdjac spiralke na 3 miesiace przed planowana ciaza?:confused:
 
i ja rowniez odstawilam tabletki w maju i zaczynamy sie starac o kolejne malenstwo jak wiele z was zauwazylo zdania sa podzielone ale w wiekszosci ulotek napisane jest ze skład tabletek nie szkodzi plodowi zreszta moja córka ma w tej chwili 3 lata (prawie) i jest dzieckiem tabletkowym tzn ze zaszlam w ciaze biorac tabletki lekarze sie smieli ze musialam sie znalezc w tym 1% dziecko jest zdrowe rozwija sie prawidłowo bez rzadnych zastrzeżen medycznych :)
 
reklama
Ja po odstawieniu tabletek czekałam 10 miesięcy żeby wreszcie móc zobaczyć dwie kreski na teście :-) i trudno mi sobie wyobrazić, że komuś udało się "wpaść" przy tabletkach.
a wszystkim starającym się parom życzę pozytywnego wyniku testu!
 
Do góry