reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

zajść w ciążę po antykoncepcji...

aaaaa a ja juz myslalam, ze to skrot od jakiejs metody, se mysle nie no znowu cos nowego? hehe no ja raczej mialam regularne nie mialam takiej rozbierznosci jak ostatnie 3 cykle, ze 28-36 dni, no zobaczymy jak to sie wszystko ureguluje i potoczy ;)
 
reklama
Czasami lekarze przepisują tabletki dla wyregulowania cyklu, dlatego też nie do końca wiadomo jak się zachowa organizm kobiety po zaprzestaniu brania tabletek. Może być tak ,że cykle będą regularne co do dnia, a może być tak ,że się rozregulują na jakiś czas. A co do naturalnego planowania rodziny (NPR) uważam , że to na prawdę fajna sprawa, jeśli się uważa, że jakby się przytrafiła ciąża to będzie ok. Dla kogoś kto chce mieć 100% pewności , że nie zaciąży to chyba jednak odradzałabym. A słyszałyście o mini compie? Takie małe urządzonko, które zapamiętuje cykle, robi pomiar temperatury i pokazuje czy dzisiaj ma kobieta dzień płodny czy też... Może i ciekawa alternatywa, szkoda tylko że kosztuje ponad 1000zł...
 
Margolcia, nie slyszalam o czyms takim jak piszesz. no ale ciekawe czy takie urzadzonko nie szwankuje, a zreszta... i tak pewnie codziennie trzeba byloby poswiecic pare chwil dla pomiaru itp, wiec jak dla mnie odpada
a naturalne planowanie to te Odpada. nie wyobrazam sobie tego, bo tyle jest niechcianych ciaz wlasnie z tej metody....
pozostane narazie przy tabletkach anty
 
no nie slyszalam, ale strasznie drogi interes, no bo w sumie to na raz -uda sie zajsc w ciaze i co potem sobie tak lezy i lezy, no chyba, ze ktos chce z 5 dzieci jedno po drugim hehe. a ja zaczelam bardziej obserwowac sluz, tylko nie zawsze i nie do konca sie orientuje jaki powinien byc w jakim momencie, ja zaraz po @ mam chyba taki sam jak przy dniach plodnych...juz sie w tym wogole pogubilam. No ale NPR to tez jestem za tym tylko w zwiazkach gdzie chce sie dzieci, badz tak zwana wpaka by nie zaszkodzila, ale jesli chodzi o takie luzne zwiazki, czy wogole o pary, ktore jeszcze nie mysla o potomstwie to jestem za mniej zawodnymi srodkami, bo jest tyle wpadek i nie chcianych dzieci, ze az szok.
 
Drogi interes, ale powiedzmy że na całe życie, bo jak się nie chce następnego dziecka to to urządzonko służy jak antykoncepcja , Jet o tyle proste że poświęcasz tylko kilka minut dziennie, a resztę już robi ono, nie trzeba żadnych wykresów robić, ani takich tam. Nie wiem na ile można temu ufać, ale dla ciekawostki podałam :) to link do tego Nowoczesna antykoncepcja - Lady-Comp, Baby-Comp, pearly
Z NPR jest właśnie taki problem ,że dla par które nie wyobrażają sobie dziecka w najbliższym czasie to lepiej się nie zabierać za tą metodę. Jest jeszcze inna kwestia, zanim skutecznie nauczy się kobieta NPR to musi minąć trochę czasu,a w tym czasie co? brak jakichkolwiek zbliżeń?? A i jeszcze kwestia po ciąży, jak wiadomo karmienie piersią nie chroni przed kolejną ciążą, płodnośći wraca właściwie tuż po połogu, a jak karmisz to nie występuje @. To jak tu stosować NPR jak wtedy jest zupełnie inaczej, chyba że ktoś wyjaści tą kwestię, bo to jakoś się nazywa , nie pamiętam.
 
no wlasnie przed ciaza to jeszcze jak cie moge ale jak tu po ciazy? Niekotre nie zdaza jeszcze piuerwszej miesiaczki po urodzeniu dostac, atu spokoj na kolejne 9 miesiecy, a inne wogole przez rok nie maja, wiec jak tu obserwowac swoj cykl? Moja sasiadka urodzila 4m-ce temu, karmi piersia ale jeszcze nie dostala @, a inna juz po miesiacu dostala i ma normalnbie co miesiac, wiec jest to zakrecone dla mnie ;))
 
No z tymi miesiączkami po ciąży to jest conajmniej dziwne.... moja siostra własnie przez takie skoki ma córeczkę ;-) Mała ma niecałe 2 miesiące a synek 16 miesięcy, więc różnicy niewiele ponad rok tzn jak łatwo policzyć zaszła w ciąże zaledwie 5 miesięcy po pierwszym porodzie- przy czym przez te 5 miesięcy miesiączkę miała zaledwie raz... :-) No i jest tym samym córeczka :-D
 
hehe z jednej strony fajnie, bo mala roznica wieku, ale tak jak moja kolezanka urodzila 2 m-ce temu, nadal karmi piersia okresu nie ma, no a ze krew nie woda to sobie pozwalaja, jednak ona drzy juz nie najbardziej z tego powodu, ze jedno po drugim, bo ona nawet by chciala tylko, ze ona miala cesarke i strasznie sie boi, ze nie zdazy sie zagoic i macica znowu zacznie rosnac i ze popeka, bo 2 szwy jej juz puscily wiec jest pelna strachu...a gumek nie moga za bardzo, bo ona ma uczulenie na lateks i zaraz wysypka ja bierze i cla puchnie...ot i robota
 
hehe z jednej strony fajnie, bo mala roznica wieku, ale tak jak moja kolezanka urodzila 2 m-ce temu, nadal karmi piersia okresu nie ma, no a ze krew nie woda to sobie pozwalaja, jednak ona drzy juz nie najbardziej z tego powodu, ze jedno po drugim, bo ona nawet by chciala tylko, ze ona miala cesarke i strasznie sie boi, ze nie zdazy sie zagoic i macica znowu zacznie rosnac i ze popeka, bo 2 szwy jej juz puscily wiec jest pelna strachu...a gumek nie moga za bardzo, bo ona ma uczulenie na lateks i zaraz wysypka ja bierze i cla puchnie...ot i robota

No własnie niestety moja siostra za szybko zaszla w drugą ciążę (obie były rozwiązane przez cesarkę), no i niestety ma kategoryczny zakaz zachodzenia ponownie w ciążę - może się to wydać śmieszne ale jej właśnie macice szyli bo okropnie popękala. Mala ma już prawie 2 miesiące a siostra nadal nie czuje się do końca dobrze. No i wie że 3 dziecka nie może być więc teraz zostaje już tylko konkretne zabezpieczenie, a ogólnie myśli o podwiązaniu jajowodów (chyba tak się to nazywa). Ale nie u każdej kobiety musi się coś takiego zdarzyć, jedna szybciej się "goi" a u innej trwa to miesiącami, po prostu nie ma reguly.
 
reklama
no wlasnie co czlowiek to organizm ale nie przewidzisz kurcze kto w jakim czasie do siebie dojdzie...no i ma teraz dziewczyna klopot, bo nie daj boze znow zajdzie? az strach pomyslec...
 
Do góry