reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

zajść w ciążę po antykoncepcji...

To gratulacje ;) Ja jednak pozostane przy tabletkach. na poczatku ustawilam przypomnienie w telefonie, zeby brac, a teraz mam glowe na karku, niekiedy a zazwyczaj biore 5godzin pozniej niz powinnam ale pamietam..Heh.... a jakby moj narzeczony mialby byc moim przypomnieniem to juz dawno bym miala gromadke dzieci ;D
 
reklama
Pysia888 pewnie, ze tak, ja mam kolezanke, ktora w tym roku konczy 30lat, rok temu wyszla za maz i UWAGA! Dopiero teraz pierwszy raz w zyciu zaczyna stosowan antykoncepce hormonalna, bo dzieci nie predzej jak po 40-stce, bo praca i kariera! O zgrozo :crazy: bo ona sie za mlodego nie wyszalala, bo sie musiala uczyc, to wola o pomste do nieba, w wieku 30 lat tabletki? Dzieci po 40-stce? No nieee Ja jestem za byciem mloda mama, a nie mama ktora pezychodzi do przedszkola po dziecko a dzieci wolaja "babcia po ciebie przyszla". Oczywiscie sa przypadki gdzie ludzie staraja sie latami to to rozumiem, bo nie mogli wczesniej, ale jak w tym przypadku? Ze decyduja sie na "starosc"...nieee to nie dla mnie

Shyla o jakiej wkladce mowisz? O spirali czy o czyms innym?
 
O szok..Przeraza mnie myslenie co niektorych osob. Na stare lata dziecko? Tez nie dla mnie Najgorsze jest to, ze ludzie wlasni niekiedy odkladaja dziecko na ostatni plan, bo co? Bo jest dla nich przeszkoda? A jesli jest przeszkoda to niech najlepiej wcale tych dzieci nie ma :\ Ciesze sie, ze ja tak nie mam, ze chce juz i koniec. Ja tak sobie mysle, ze nie popracuje w tym roku za dlugo, jakby sie oczywiscie z ciaza udalo :)
 
hehe ja jestem na bezrobociu juz pol roku i zeby nie to, ze robie pazurki to chyba bym swira dostala, i chyba tak sie u mnie zlozylo, ze slub, siedzenie w domku i dzidzius, mowie do meza ze jakby taka mala kruszynka w domku byla to bym sie tak nie nudzila calymi dniami sama hehe. Ale nawet jakb ym miala prace to niewyobrazam sobie czekac z dzieckiem, babcia urodzila mame jak miala 23 lata, mnie mama miala 24 lata a ja bym chciala wyrobic sie wtych swoich 22 latach, ktore zaczynam, wiec ten miesiac to chyba moj ostatni dzwonek na ten rok hehe, ale ja juz jestem zwariowana do tego stopnia, ze snia mi sie dzieci po nocach i patrzylam w senniku co to ozacza, bo ktos mnie nastraszyl, ze to zle, ale to oznacza wielka chec posiadania dziecka. wiec nawet jak spie to caly czas mam to w glowie ;)
 
Mi tez sie niedawno snilo wlasne dziecko. Aj, uwielbiam dzieci. Taka mala istotka ile potrafi zrobic zamieszania. Juz sie nie moge doczekac :) moj nieraz tez mi mowi, ze jak dziecko podrosnie, a bede w szkole to bedzie bral na spacerek, na dzialke.Jego chec posiadania dziecka jest rownie wielka jak moja hi hi. Wiem na pewno, ze jakbym miala bobasa to do szkoly nie bede chodzic przynajmniej przez 4 pierwsze miesiace. a i wiem, ze nigdy nie kupie zadnej gazety typu mamo to ja. wszedzie mowia, zeby sie nie sugerowac gazetami, a znam osobe ktora ma 30 na karku, drugie dziecko a jaka stara taka glupia, bo non stop wydaje pieniadze na gazety. A w zyciu z wychowaniem calkiem inaczej wychodzi jak pisza. zreszta co to za filozofia ....sumienie podpowiada co robic
 
dokladnie, gazety swoje, internet swoje a i tak kazda matka robi tak jak uwarza, z reszta kazde dziecko jest inne i inaczek wymaga opieki i troski, a ja mam o tyle dobrze ze moja mama 10 lat na noworodkach przepracowala, wiec pomoc bede miala fachowa. a ze szkola to i po miesiacu bedziesz moga juz isc moze nie na wszystkie zajecia, ale na niektore tak. a uczysz sie dziennie tak?
 
Nie, już wspominałam wcześniej, że od października zamierzam rozpocząć magisterkę :-) Z tym zostawianiem malutkiego dziecka to różnie bywa.... Moja malutka bratanica miała kolkę i przez pierwsze 3 miesiące ciągły płacz, a nic bardziej dziecka nie uspokaja jak to, że czuje własną matkę :-) No zobaczymy jak to wyjdzie w praktyce z tą szkołą. Szkoda takiego malutkiego dziecka zostawić, a z drugiej strony zaś pasowało by na ćwiczenia chodzić chociażby. Zobaczymy.... A ja mam o tyle dobrze, że mam w domu malutkie dziecko to widziałam co i jak się powinno robić i w jakich sytuacjach ;-) więc myślę, że źle nie może być :-)
A Ty studiujesz?
 
tak na II roku Ekonomii ale zaocznie. A z tymi kolkami to tak, niestety uciazliwe. Ale kiedys ludzie sobie radzili to i teraz damy rade;-)
 
pysia888 jakoś wytrzymasz z tymi staraniami do ślubu, a później szybko odstawić tabsy i będzie dobrze :-) i jak najbardziej Ciebie rozumiem, że nie chcesz teraz odstawiać tabletek bo boisz się że akurat okres dostałabys na sam ślub, bo ja z tego samego powodu postanowiłam że tabsy odstawię dopiero po. Wcześniej zawsze miałam dosyć długie i strasznie bolesne miesiączki i dobrze, że tabsy brałam bo tak to pewnie bym miała ten dzien zrąbany na maksa :-)

mandrzejczuk mierzysz w końcu tempkę??? i jak już pisałam wcześniej dużooooo wyluzowania i będzie dobrze :-)
 
reklama
hehe ja jestem na bezrobociu juz pol roku i zeby nie to, ze robie pazurki to chyba bym swira dostala, i chyba tak sie u mnie zlozylo, ze slub, siedzenie w domku i dzidzius, mowie do meza ze jakby taka mala kruszynka w domku byla to bym sie tak nie nudzila calymi dniami sama hehe. Ale nawet jakb ym miala prace to niewyobrazam sobie czekac z dzieckiem, babcia urodzila mame jak miala 23 lata, mnie mama miala 24 lata a ja bym chciala wyrobic sie wtych swoich 22 latach, ktore zaczynam, wiec ten miesiac to chyba moj ostatni dzwonek na ten rok hehe, ale ja juz jestem zwariowana do tego stopnia, ze snia mi sie dzieci po nocach i patrzylam w senniku co to ozacza, bo ktos mnie nastraszyl, ze to zle, ale to oznacza wielka chec posiadania dziecka. wiec nawet jak spie to caly czas mam to w glowie ;)

nie masz prawa krytykowac osób, które decydują się na późnie macierzyństwo, co teraz masz ? bezrobocie i co kto niby zarabia na twój zasiłek ? Właśnie te kobiety, które pracują, które chcą zapewnić byt swojemu dziecku. Dziecko łatwo mieć ale trzeba też je wychowac i utrzymać a na bezrobociu z czego to zrobisz ? oczywiście z zasiłku a skąd pieniążki na zasiłek ? no od Państwa a skąd to idzie a no od takich co to PRACUJĄ !!!:no::wściekła/y:Twoja wypowiedź o osobie (koleżance), która zdecydowała się na późniejsze macierzyństwo świadczy o tobie.
Opuszczam to forum gdyż wypowiedzi tu powodują iż zaczynam zniżać się do poziomu ich twórców.
Miłego dnia
 
Do góry