reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zadbane listopadóweczki :-)

aduska - ja też pierwszy raz poszłam sama, bo Warszawa jest duża i dziewczyny chodzą w inne miejsca ... ale na zajęciach jest zawsze kilka przyszłych mam, z którymi można porozmawiać, a wiele z nich jest już na ostatniej prostej i mają naprawdę sporo informacji o szpitalach, szkołach rodzenia i takich tam :-)
 
reklama
Kasia_B tylko ze ja przed ciążą wyrywalam sobie kilka takich grubych raz na miesiąc, a teraz z kilku zrobilo sie duuzo wiecej i juz nie mam wyjscia, niby brzucha nikomu nie pokazuje, sama dla siebie to robie bo zle mi jak sa takie klujace :/ po za tym nie chce tez zeby moj P musial je ogladac, bo nie wyglada to fajnie :D
 
Czy ktoś z okolic Piastowa, Pruszkowa może chciałby się wybrać na basen Kapry w Pruszkowie w ramach sportowania się ciążowego? W towarzystwie przyjemniej :)
 
nasze mocarne włoski z brzuszka znikną, a raczej zjaśnieją i będzie jak wcześniej, tylko ich nie wyrywajcie, bo to jak po depilacji na nogach będą mocniejsze i na stałe, więc lepiej to przeczekac. Co do cwiczen to jak ktos ma ograniczenia przez ciaze polecam piłkę gimnastyczną np. taką z wypustkami - fajny masażyk robi na internecie jest kilka bezpiecznych cwiczeń trzeba szukac jako Fit Ball.
 
Niewiem czy ten temat był wcześniej poruszany. Mam na dekoldzie drobn krostki, w sumie od początku ciąży, taka drobna wysypak, myślałam że to od balsamu, truskawek itp. Ale cały czas mam. Jak to zlikwidować bo cycuszki fajne tylko te krostki ;/
 
Trusia77 ja mialam krotki ale na pupie.. i wyczytalam ze na takie rozne skorne problemy jest dobry sudocrem.. kupilam posmarowalam pupe 4 razy i juz prawie wszystkie poznikaly.. moze by Ci pomogl na piersiaki.. najpierw sobie poczytaj w internecie inne opinie :) tylko ze jest dosyc tlusty.. wlasciwie to taka bardziej masc niz krem, wiec najlepiej stosowac na noc.
 
Ja mam super siłownie, Kurdwanów, Kraków, chodzę na joge 2 razy w tygodniu od stycznia i na początku byłam załamana bo wczesniej dużo biegałam- co okazało się że skraca mięśnie. Nie mogłam nawet dotknąć się rękami na plecach! A teraz szpagat to łatwizna :-) joga wbrew temu co myślałam jest na prawdę godna polecenia. Instruktor zawsze mówi mi jak któryś ćwiczeń mam nie robić i pomaga zrobić inne takie które mają ułatwić poród. Od września mają też zrobić grupę dla ciężarówek więc będzie raźniej. Do tej pory chodziły jeszcze 2 brzusiaste ze mną ale zrezygnowały :-(

Polecam też bieżnie, nie bieg oczywiście tylko szybki spacer pod górkę.

Jest dużo zajęć na które można chodzić, ja jednak zostaje przy jodze i bieżni. Na razie 1 kg na plusie, a jem.... jak smok :)
 
od poczatku ciazy smaruje sie oliwka, ta co pozniej dzidziusia bedziemy smarowac bo moja sis wytlumaczyla mi (a jest kosmetologiem), ze to najlepiej nawilza skore a w wiekszosci kremow i balsamow 3/4 skladnikow nawilzajacych to woda. No i smarowałam sie oczywiscie po brzuszku tylko bo gdziezby mi tam na piersiach rozstepy wyszly (moje glupie myslenie) i faktycznie, mimo, ze brzuszek juz jest spory to rozstepow nie ma ale piersi podskoczyly mi o 2 rozmiary i pierwsze czerwone paseczki kolo sutkow sie pojawily :-( moje niedopatrzenie..choc powiem szczerze, ze sie tym tak nie martwie. Ciaza to za wspanialy okres dla mnie zebym sie przejmowala kilkoma czerwonymi paseczkami, ktore pozniej i tak robia sie niewidoczne- co nie znaczy, ze nie lepiej by bylo gdyby ich nie bylo ;-) Polecam wiec oliwke bambino. Do tego duzo owocow i warzyw i ruch ruch ruch- a konkretnie wystarczy spacerowac
 
reklama
Ja kupiłam sobie krem przeciw rozstępom,nie pamiętam nazwy (coś na "f"), tylko przeszkadza mi w nim, że jest taki tłusty.
Nie lubię takiej tłustej warstwy i dlatego nie kupiłam sobie oliwki, bo ona chyba zostawia takie tłuste ślady.
 
Do góry