reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zadbane listopadóweczki :-)

Mi lekarz już pozwolił ćwiczyć a jutro mija 7 tyg od cc.
Jaki pas poporodowy polecacie?Mój brzuch wygląda tragcznie. Chce zacząć robić brzuszki wyjść czasem na basen ale musze się chyba wspomóc pasem
 
reklama
Viola, Edytka - moja instruktorka od gimnastyki ciążowej zapraszała na ćwiczenia po porodzie po konsultacji popołogowej czyli po 6 tygodniach z czego w przypadku cesarki mówiła, żeby najlepiej zrobić wcześniej USG i sprawdzić czy wszystko się ładnie wewnątrz wygoiło.
 
Podobno te 6 tygodni to takie minimum i mi też kazali najpierw iść do ginekologa zanim pojawię się na siłowni.
 
była dziś u mnie położna i powiedziała, że jej zdaniem za te 6 tygodni to już nie będzie śladu po ciąży więc może wcale nie będzie trzeba ćwiczyć :) hihi ale mnie pocieszyła :)
 
czy wy też macie takie flaki po cc? denerwuje mnie to... Spadło w brzuchu 8cm, przy karmieniu zgięta to jak ma się schować te dziodzio?

No i smarujecie się czymś na brzuch? wystarczy zwykły ujędrniający?

Jak pielęgnujecie ranę po cc? Jutro zdjęcie szwa i zastanawiam się czy zasłaniać jeszcze ranę, polecali też octanisept ale niewiem
 
Ja rodzilam SN a mam kiepski obwisly brzuch.. kupilam sobie pas ale troche za maly zamowilam (optymistycznie myslac ze jeszcze mi te 4cm na dniach znikna) nie mialam narazie nawet kiedy go ubrac, bo nasz maly terrorysta placze calymi dniami i nie w glowie mi takie rzeczy..

Mam tez okropniaste czerwone rozstepy i traktuje je takim olejkiem (w polsce go chyba nie ma) bio-oil, czytalam ze potrafi rozjasnic rozstepy i blizny.. smaruje dwa razy dziennie.
 
czy wy też macie takie flaki po cc? denerwuje mnie to... Spadło w brzuchu 8cm, przy karmieniu zgięta to jak ma się schować te dziodzio?

No i smarujecie się czymś na brzuch? wystarczy zwykły ujędrniający?

Jak pielęgnujecie ranę po cc? Jutro zdjęcie szwa i zastanawiam się czy zasłaniać jeszcze ranę, polecali też octanisept ale niewiem

Oj, ja to mam dopiero flak - w dodatku flak z rozstępami :-( W dodatku złapał mnie ostatnio kremowy marazm i nie smaruję się niczym. Od pojutrza zacznę znowu ;-)

Co do rany - ja nie używałam żadnych środków przed zdjęciem szwów, jutro mam zamiar kupić contractubex - chyba, że możecie polecić coś innego na blizny. Najgorzej, że blizna z CC zachodzi na bliznę po wyrostku i jakoś tak ją zaogniła. Tzn. wcześniej była praktycznie niewidoczna a teraz jest tak brązowawa.
 
na rostepy ja uzywam revitol - prezent od T. ktory powiedzial ze woli teraz kase wydac niz zebym potem cale zycia mu jeczala jakie to mam rozstepy.. no i srodek niby najlepszy na roztepy ktore juz sa, nawet takie 'stare biale'.. a takie czerwone ktore powstaly dopiero co powinien usunac zupelnie..... jak narazie stosuje 2 tydzien, regularnie, 2 razy dziennie i jestem zawiedziona :( (( moze troche sie wygladzily i nie czuc ich pod palcami ale nadal wygladaja tak samo jak wczesniej!! wielkie czerowne krechy na udach ;(

pozatym jeszcze ze 3 nowe male kreski juz po porodzie mi sie zrobily..... kompletna zalamka jesli chodzi o wyglad

ja naszczescie nie mam duzego brzucha, to co mi zostalo wycwicze brzuszkami..

ale zostala mi ta krecha ktora szla przez caly brzuch, myslicie ze to zniknie?

kobietki po sn ile krwawilyscie?
 
Jak pielęgnujecie ranę po cc? Jutro zdjęcie szwa i zastanawiam się czy zasłaniać jeszcze ranę, polecali też octanisept ale niewiem

Mi po zdjęciu szwów nie kazali zasłaniać już rany żeby rana oddychała i myć szarym mydłem. Psykałam octeniseptem a teraz już niczym.

Martwi mnie tylko bo nad raną mam takie zgrubienie tylko nie wiem czy to skóra czy tam w środku coś nie tak się zrosło.
 
reklama
Agatakat ja co prawda nadal nierozpakowana, ale z doswiadczenia po pierwszej ciazy moge Ci napisac, ze krecha zniknie zupelnie:blink: U mnie troche to trwalo, nie pamietam ile, ale nie bylo po niej zadnego sladu. Teraz znow mi sie pojawila i mam nadzieje,ze tez zniknie:tak:
Jesli chodzi o brzuszek to po pierwszej ciazy mialam to szczescie, ze praktycznie od razu po porodzie byl plaski, nie potrzebowalam zadnych kremow ani cwiczen. Teraz pewnie nie bedzie tak kolorowo, bo brzus mam wiekszy, ale nie ma sie co dziwic skoro jestem w ciazy juz prawie 4tyg dluzej niz za pierwszym razem:baffled: Dla pocieszenia powiem Wam, ze moja szwagierka, ktora widzialam 2,5tyg po porodzie wygladala tragicznie jesli chodzi o stan brzuch. Fakt potrzebowala kilka misiecy, ale praktycznie wrocil do stanu przedciazowego i znowu byla laska z plaskim brzuszkiem;-) Takze glowa do gory dziewczeta, dajcie sobie troche czasu. Nasze ciala zmienialy sei przez 9mies, wiec teraz nie wroca tak od razu do stanu sprzed tych 9miesiecy:tak:
 
Do góry