reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zadbane listopadóweczki :-)

reklama
Holly - z jakimikolwiek ćwiczeniami obciążającymi brzuch musisz poczekać do wizyty kontrolnej u gina - tak 6-8 tygodni - tak przynajmniej mówiła nam ostatnio instruktorka na gimnastyce, a w przypadku CC mówiła, że najlepiej jeszcze zrobić kontrolnie USG żeby zobaczyć jak tam blizna na macicy.
 
Ja od ok 4 mc stosowałam oliwkę Hipp,a później jak pojawiły się małe kreseczki zaczęłam stosować Perfecta mama i stosuję cały czas-nie widzę by się jakoś nasiliły-raczej dla mnie stoją w miejscu,ale nie wiadomo co będzie po porodzie ;/
 
kami - perfecta daxa ma nie za ciekawy skład o ile dobrze pamiętam.

lile-Czy ja wiem, kobiety sobie go chwalą, no i działa...
Na razie to mam ten Elancyl, ale tak jak pisałam.

efinka-no właśnie to samo miałam Dax perfecta mama, ale potem przestałam na chwilę smarować i kupiłam ten elancyl i jest masakra, a wcześniej to te które wyszły się już nie pogłębiały, a wręcz jaśniały po tym daxie.

Mi w sumie tak bardzo te rozstępy nie przeszkadzają, nawet mimo tego że są tak straszne, ale tak Mi głupio u lekarza jak pokazuję brzuch i widzę jakby oni myśleli 'o jezu chyba o siebie nie dbała czy coś' że tak wygląda :/ ;(
 
Ostatnia edycja:
lile-Czy ja wiem, kobiety sobie go chwalą, no i działa...
Na razie to mam ten Elancyl, ale tak jak pisałam.

Mi w sumie tak bardzo te rozstępy nie przeszkadzają, nawet mimo tego że są tak straszne, ale tak Mi głupio u lekarza jak pokazuję brzuch i widzę jakby oni myśleli 'o jezu chyba o siebie nie dbała czy coś' że tak wygląda :/ ;(

Skoro tak uważasz. Generalnie na zachodzie kosmetyki z parabenami są zdecydowanie odradzane kobietom w ciąży - powodują m.in. przedwczesne dojrzewanie u dziecka i pare innych fajerwerków. Przynajmniej takie są opinie lekarzy. Ale jeśli to podważasz, to zakładam, że wiesz co mówisz. Ja zrezygnowałam z Daxa i używam kremu, który nie zawiera szkodliwych konserwantów i jak na razie skóra jest ok. Z rozstępami jest tak, że jeśli masz genetyczne predyspozycje to czasem choćbyś używała 15 kremów to i tak wyjdą. A lekarz dziennie ogląda wiele brzuchów, z czego połowa z rozstępami. Nie sądzę, żeby robiły na nim jakiekolwiek wrażenie ;-).
 
Może masz rację z tym kremem, nie wiem nie kócę się, na razie go nie używam więc Mi to obojętne ;D

no tak on zapewne widzi pełno brzuchów takich, ale ja myślę że mój jest 'najstraszniejszy' ;D
 
normalanie wysypało mnie....:(
na dole brzucha seria czerwonych rozstępów: co z tym zrobić? smaruję sie cały czas czymś, gąbka też wchodzi w grę i co? jak widać nic... czy ktoś ma jakiś pomysł jeszcze?
 
reklama
normalanie wysypało mnie....:(
na dole brzucha seria czerwonych rozstępów: co z tym zrobić? smaruję sie cały czas czymś, gąbka też wchodzi w grę i co? jak widać nic... czy ktoś ma jakiś pomysł jeszcze?

jola,nie jesteś sama z tymi kreseczkami-choć ja już się do nich przyzwyczaiłam...codziennie robię masaż gąbką podczas prysznica,codziennie smaruję kremem i dalej są ...raczej w ciąży już nam nic nie pomoże-musimy się uzbroić w cierpliwość i zacząć walkę dopiero po porodzie-nie mamy innego wyjścia niestety :/
 
Do góry