reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zadbane grudniowe mamy :)

Strasznie mi jest przykro jak patrzę na swoje nogi. Będę je miała strasznie spierdzielone od żylaków- dziedziczne dziadostwo zasr..... Wolałabym mieć cały brzuch w kreski i móc normalnie wyskoczyć w spódnicy i szpilkach :sad::sad::sad: czy latem w spodenkach :sad::sad::sad:.
u mnie przy pierwszej ciązy nic, a teraz, na prawej nodze z boku poniżej kolana mam fioletowe naczynka widoczne. Od razu zaczęłam nosić pończochy kompresyjne i używać żelu i póki co nic więcej się nie zrobiło.
Moja mama dwie ciążę przechodziła bez naczynka, czegokolwiek, a w trzeciej ciąży takie żylaki, że w marcu tego roku miała operację, bo już była beznadziejnie - to już nie były zdrowe nogi:( Oczywiście już wcześniej była z tym u lekarza, ale jakiś mąry stwierdził, że ma za słabe naczycnia, żeby jej żylaki operować. Minęło kilk alat, wysłałam ją znowu, bo miała ciągłe bóle nóg, opuchnięte od samego rana... Załatwiliśmy lepszego lekarza i po całej długiej procedurze ma teraz zoperowane i mówi, że już nie pamietała jak to jest żyć bez bólu nóg.

ja na pewno nie odpuszczę i jeżeli mi to nie zejdzie, to będę się starać tutaj o usunięcie tych teleangiektazji (to jest poczatkowy stopień niewydolności żylno-limfatycznej) i wiem, że jako następstwo ciąży nawet sporo tutaj za to refundują przy zabiegu laserowym.
 
reklama
Ja używam Zajki przeciw rozstępom. Używam tego kremiku nie przeciw rozstępom (jak mają być to i tak będą) ale głównie dlatego, że super nawilża mi brzuch (nie czuje tego nieprzyjemnego ciągnięcia), nie brudzi ubrań. Nakładam grubą warstwę od razu jak czuje swędzenie brzuszka - bo jak zaczynam drapać to mi się spina i boli...
 
W końcu polakierowałam paznokcie u stóp, zrobiłam hennę i czuję sie o wiele lepiej. Kupiłam sobie kilka kosmetyków i jest git. Tego mi było trzeba.
 
Już w tym tygodniu farbowałam włosy. Ale i tak mam zamiar jeszcze pofarbować blisko porodu. Włosy rosną jak opętane, ale nie mogę pozwolić sobię na większe odrosty.
 
Ja włoski robiłam ostatni raz pod koniec sierpnia i na razie daje im spokój,ale tylko póki odrosty aż tak bardzo mi nie przeszkadzają :)
 
Ja włoski robiłam ostatni raz pod koniec sierpnia i na razie daje im spokój,ale tylko póki odrosty aż tak bardzo mi nie przeszkadzają :)

mi fryzjerka mówiła ze po porodzie przez kilka miesiecy nie powinno sie farbowac wlosów bo sa strasznie osłabione i wypadaja dlatego lepiej to zrobic przed kiedy sa piekne
 
Ja miałam kryzys jak miałam odrosty.
Ja tak samo. Co jak co ale odrosty muszę mieć zawsze zrobione bo czuję się jak flejtuch, może dlatego że mam platynowy blond a odrosty ciemny blond, który aż razi ;) To samo tyczy sie makijażu - źle się bez niego czuję. Nie rozumiem kobiet w ciąży, które chodzą w tłustych włosach, bez makijażu w powyciąganych dresach - ja bym się ogromnie źle czuła psychicznie.
 
reklama
W końcu polakierowałam paznokcie u stóp, zrobiłam hennę i czuję sie o wiele lepiej. Kupiłam sobie kilka kosmetyków i jest git. Tego mi było trzeba.
ja sie nie moge zmobilizowac do pomalowania paznokci... ale mam lenia jakiegos. ale musze bo juz sobie lakier kupilam. Zakupilam juz podkład i krem bo niebawem sie skoncza a nie chce potem biegac i szukac.
Na henne tez sie wybieram w tym miesiącu ale tak pod koniec. Nie wiem tylko kiedy fryzjera załatwić-bo juz bym chciała zeby na swieta było.
Ostatnio poszłam do Orsaya i kupilam sobie bluzke-myslalam ze po porodzie bedzie a ona i na teraz super... ale zostawie ja sobie na ubranie sie na swieta:)
 
Do góry