reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zadbana i piękna mama

reklama
Zakaldam watek o pielegnacji piersi po porodzie bo bardzo bym sie chciala dowiedziec od juz doswiadczonych mam jak to u nich wygladało. Jak to jest z tym przystawianiem poraz pierwszy do piersi i jak se radzic kiedy sutki zaczynaja pekac, krwawic itp? Strasznie sie interesuje tym jak to potem wyglada. Teraz mnie juz sutki bola a co dopiero jak zaczne karmic.
 
ja doświadczenia niestety jeszcze nie posiadam - ale na popękane sutki kupiłam Bephanten.
Poza tym w czasie ciąży (szczególnie na początku) smarowałam się preparatem z DAX-a do biustu, i nie powiem - przyniósl mi sporą ulgę :))
 
połozna w SZR mówiła, ze najlepiej zapobiegać, czyli zwracać uwagę, zeby dziecko było prawidłowo przyłożone do piersi

a jak już się pojawią kłopoty, to najlepiej własnym mlekiem smarować, bo najszybszą ulgę przyniesie
 
Kochane moje, zakładam wątek już niedługo myślę aktualny...na razie dla tych które już urodziły . Jak sobie radzicie z nadmiarem kilogramów po porodzie , w jakim tempie zrzucacie? Może jakies porady lub sprawdzone sposoby ?
Mam nadzieję ,że będziemy się tu mogły wspólnie zachęcać i wspierać w walce z kilogramami , które tak wielu z nas spędzają sen z powiek :tak:
czekamy na pierwsze wpisy
 
Rzeczywiście najważniejsza sprawa to prawidłowo przyssane dziecko. Jeżeli poczujecie że Was bolą brodawki w trakcie ssania oznacza to że dziecko ssie nieprawidłowo i trzeba jeszcze raz przystawić. Najlepsze na pogryzione sutki jest własne mleko i po każdym karmieniu wietrzenie piersi przez chwilkę. Generalnie jak maluszek opanuje technikę ssania to wszystko będzie przebiegać bez problemu. Dlatego jeśli w szpitalu jest poradnia laktacyjna i na oddział ktoś z niej przychodzi warto korzystać z pomocy. Dla mnie najgorsze były położne które na siłę sprawdzały czy mleko jest w piersi i na siłę dziecko do niej przystawiały. Koszmar. Ja się nauczyłam sama, po instruktażu przez koleżankę. Powodzenia.

Co do pielęgnacji to na razie niczym nie smaruję piersi, bo mała jest troszkę wrażliwa na zapachy ale za jakis czas będę musiała kupić jakiś ujędrniający preparat żeby po karmieniu piersi nie straszyły ;-)
 
Aniu ...preparat Pharmaceris jest bezzapachowy i bardzo fajny ...polecam :) ja co prawda stosuję na razie profilaktycznie ale tez nie zniosłabym mocnego zapachu a ten nie ma żadnego
 
hejka no to ja sie dolaczam ,po porodzie mialam mniej 9 kg wsumie tyle ile przytylam i dzis weszlam na wage i dalej 2 kg mniej.najlepszym sposobem jest karmnienie dzidzia wszystko wyciagnie.
 
Mi popękały sutki więc przez dwa dni karmiłam w kapturkach najlepsze jest smarowanie własnym mlekiem i bephanten
 
reklama
W dniu porodu miałam 10,5 kg na plusie.Właśnie się zważyłam i pozostało jeszcze jakieś 3 kg. Jestem trochę opuchnięta,woda dopiero ze mnie schodzi wiec nie jest źle:-). Minus 7,5 kg.
 
Do góry