reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Zachowanie "kolkowych" niemowlaków i opieka nad nimi

Viburcol o starej nazwie można jeszcze kupić bez recepty, do wyczerpania zapasów w aptekach. Nowego już nie kupisz bez recepty. Tak mi powiedział lekarz, teraz kupiłam Viburcol Compositum na receptę ale skład jest ten sam i działa tak samo :) Eh te normy unijne..
 
reklama
Ja tez nie wierzę w lekarstwo na kolkę...Może jedynie ulżyć ale całkowicie jej nie wyleczy, jak któraś z Was napisała najlepszy jest czas...Ja stosuję od wczoraj sab simplex i 3 razy dziennie po jednej kropli bio gai, oprócz tego masowanie brzuszka i termometr delikatnie do pupki wtedy gazy odchodzą plus prasowana ciepła pieluszka na brzuszek. Zauważyłam, że już jest ciut lepiej. Ataki są krótsze, mały tak strasznie już nie płacze, i zaczynają się mniej więcej w tych samych porach.
 
my stosujemy debridat ale kolki dalej miewa więc dodatkowo od wczoraj podaje biogaine po 5 kropelek raz dziennie :)
 
i dupa...kolki powróciły, stosowałam miesiąc debridat i raz pomagało raz nie a teraz codziennie już płacze,więc odstawiłam debridat i daje wode koperkową 6 razy dziennie po łyżeczce i biogaine 5 kropli i zobaczymy czy da efekty?!?!?!
 
Witam. mam pytanie czy ktoras z was stosowała Debridat na kolke u niemowlęcia? Moj synek ma niecale 5 tygodni i od kilku dni kolkę niemowlęcą, oprocz tego stosujemy jeszcze Esputicon dwa razy dziennie po 2 kropelki, granulki magnesia carbonica 5 ch i magnesia phosphorica 5 ch, do tego oczywiście plantex. Niestety te leki nie dzialaly i dzisiaj Pani Doktor wypisala nam recepte na Debridat (4 razy dziennie co drugie karmienie po 2 ml). Mam pytanie czy ktoraś z Was juz go stosowała i czy po jego zastosowaniu jest jakas poprawa u Waszych maleństw?
Tez przeszlam przez pieklo kolek,ale...bez zadnego szprycowania malego.Podawalam mu tylko herbatke z kopru po pare razy dziennie (2,3) miedzy karmieniami i splynelo po nim jak woda po kaczce!Co prawda przez ponad miesiac mialam nieprzespane nocki ,bo mu dokuczal brzuszek,ale nie plakal.Bardziej marudzil.Jak wiem nie ma idealnego lekarstwa na kolki!Poprostu trzeba przez nie przejsc!!!Trzymaj sie cieplutko
 
moja mała praktycznie od 9 dnia życia dostaje debridat i kolki niema:) Teraz kończy 3 butelke i koniec, mam nadzieję że będzie spokój, w sumie to u nas kolki mogły być przez skaze białkową ale kij to wie, podawałam jej 3x1 ml a teraz zmniejszyłam dawkę do 2x1ml, i w sumie nie widzę żeby małej coś dolegało ale wiadomo, nie każdemu dziecku debridat pomaga, znam wiele kobiet których dzieci w ogóle nie reagowały na debridat a są takie dzieci że im pasuje.
 
Dziwne, bo nawet na stronie producenta o tym pisze: Informujemy, iż w wyniku unijnych zmian rejestracyjnych, które zostały przeprowadzone w Polsce, zmianie uległ status leku Viburcol®. Obecnie lek nosi nazwę Viburcol® compositum i jest wydawany wyłącznie z przepisu lekarza. Do wyczerpania zapasów w hurtowniach dostępny będzie, wydawany bez recepty, Viburcol® N.
 
Takie dyrektywy wyznaczyła UE. Dlatego też większość leków dla dzieci poniżej 6 r.ż. pozostaje w ordynacji lekarskiej. Takie decyzje zostały podjęte, gdyż brak jest badań klinicznych na małych dzieciach to usłyszałam od lekarza.
 
reklama
Takie dyrektywy wyznaczyła UE. Dlatego też większość leków dla dzieci poniżej 6 r.ż. pozostaje w ordynacji lekarskiej. Takie decyzje zostały podjęte, gdyż brak jest badań klinicznych na małych dzieciach to usłyszałam od lekarza.

A ja kupiłam w zeszłym tygodniu bez recepty i nic pani w aptece nie mówiła.A mam ten compositum.:confused:
 
Do góry