reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zachowanie "kolkowych" niemowlaków i opieka nad nimi

Dzięki za rady, herbatkę z kopru włoskiego podaję, po jedzeniu (ZAWSZE) noszę Kubusia w pionie i zawsze mu się ładnie odbija ale po godzinie albo dwóch potrafi mu się jeszcze pokarm cofnąć do buzi (takie odbicie ale bez powietrza), USG brzucha robiliśmy i wszystko jest ok. sama już nie wiem... aha dodam że na brzuchu leży często, jak tak płacze to też, ale wtedy jakby płacze jeszcze bardziej ( to jest takie darcie właściwie a nie płacz, na bank go coś wtedy boli), aa i jeszcze jak przykładam ciepłą pieluchę to też jakby jeszcze bardziej płacze... nie jest za gorąca bo już próbowałam wszelkich temperatur i zawsze to samo. Sama nie wiem co jeszcze mogę zrobić, ręce mi już odpadają od noszenia... :-(
 
reklama
Moje dziecko bardzo cierpiało z powodu kolek, wypróbowałam wiele niby-sprawdzonych metod walki z tą dolegliwością i z czystym sumieniem mogę polecić kropelki Biogaia. Te krople probiotyczne wspomagają rozwój dobrych bakterii w przewodzie pokarmowym niemowlęcia, przywracając tym samym zdrową równowagę mikroflory jelitowej i w znaczącym stopniu ograniczając czas płaczu dziecka.Są szczególnie polecane dla niemowlaków, ponieważ nie powodują alergii. Są bez smaku i bez zapachu. Dzięki nim moje Maleństwo przestało cierpieć, a ja jestem o niego spokojniejsza.
 
Witam, też piszę, bo mam dokładnie taki sam problem. Mój czteromiesięczny synek też nagle zaczyna przeraźliwie płakać i kiedy do niego mówię, przytulam, to się uspokaja. i właściwie częściej podczas snu. Nie zdarza się to codziennie, raczej co kilka dni. Nie mówiłam lekarce, ale może się poradzę. Sama nie i wiem co mysleć, chociaż odpowiedzi dziewczyn sa optymistyczne, więc może tak czasami maluchy mają. Życzę nam wszystkim pozytywnego myslenia. Pozdrawiam
 
Witam
Saba mozesz podawac takiemu maluszkowi do kazdego posilku po 15 kropli od drugiego tygodnia zycia.Duzo taniej wychodzi sciagniecie go z Czech kosztyje tam 75 koron
 
Moja Wiktoria tez tak ma i własnie zastanawiam się co to może być ale coraz częściej zdarza sie taka sytuacja że nie mogę jej uspokoić. A raczej to nie kolka.
 
A wierzycie w to, że dziecko może ktoś zauroczyć? Moja Zośka znów zaniosła się przeraźliwym płaczem i znów po wizycie mojej koleżanki? Sama nie wiem czy w tych zabobonach jest trochę racji.
 
Jelsi maluszek ma 1 czy 2 miesiące to prawdopodobnie dokuczaja mu gazy, wzdęcia, bolesne pruczki. Mój mały też czasem ni stad ni z owąd płakal, potem przyuważyłam że boli go gdy puszcza bączki.
Gdy dzidzia jest strasza nieco to może to być bolesne ząbkowanie.
 
reklama
Mojej Karolince też czasem zdarza się nagle rozpłakać (raczej rozwrzeszczeć) W większości przypadków okazuje się, że się podrapała. Trochę mi czasu zajęło zanim się zorientowałam skąd ten nagły ryk. Teraz po prostu patrze gdzie tym razem się dziabnęła.Staram się jej obcinać pazurki ale nie zawsze da sie tak dokładnie jak by się chciało no i te nożyczki takie okropne a boje sie jeszcze używać tych zwykłych.
 
Do góry