reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

zabobony , przesądy i wrózenie płci z kształtu brzucha

reklama
hm, tak sobie czytam o tych zabobonach i większość jest naprawdę zabawna... Z drugiej jednak strony, w mojej rodzinie na przestrzeni ostatnich 10 lat urodziło się pięcioro dzieciaczków i za każdym razem ktoś umierał, tak więc w to akurat wierzę... I w myszy wierzę :)) pamiętam, jak moja siostra wieki całe temu, będąc w ciąży, prosiła babcię o pieniądze, których ta nie miała, więc ich nie dała, a jakiś czas potem myszy jej pogryzły portfel. Ta sama siostra, będąc w drugiej ciąży chciała wyprosić od mamy dywan, który mama właśnie sobie kupiła. Mamuśka nie dała- i co? Miała piękne dziury w dywanie po myszach właśnie... Może zbieg okoliczności, ale ludzie w to wierzą, co teraz skrzętnie wykorzystuję, spodziewając się potomka :D
 
Ponoc tak jest ze ktos musi umrzec zeby mlodemu czlowiekowi zrobic miejsce....w to wierze!
W 3 miesiacu mojej ciazy zmarl mi dziadek.I juz kilka razy u mnie w rodzinie sie to sprawdzilo!
Co do intuicji i plci dziecka bylam pewna na 100 % ze bedzie chlopak-mylilam sie :)
 
Ja się tam nigdy nie pomyliłam, jeśli chodzi o płeć dziecka, wystarczy, że spojrzę :-D. Mojej siostrze wszyscy wróżyli chłopca i tylko ja jak głupia twierdziłam, że to dziewczynka- i miałam rację :-). A kiedy dowiedziałam się, że sama jestem w ciąży, też od razu wiedziałam, że to dziewczynka i, póki co, wszystkie znaki na niebie i ziemi tak wskazują, oby się nic nie zmieniło :-).
A gdzieś na innym forum wyczytałam, że trzeba zapamiętać, z której strony dziecko pierwszy raz kopnie. Jeśli z lewej- to dziewczynka, z prawej- chłopiec. U mnie się sprawdziło :-).
Na tym samym forum też wyczytałam, że niemowlakowi nie wolno obcinać pazurków, bo oślepnie- trzeba je obgryzać :-D, no popłakałam się ze śmiechu :-)
 
Mi kolega z kształtu brzucha wywróżył chłopca, tuż przed badaniem, które miało potwierdzić, że to chłopiec. I kilka dni wcześniej koleżanka stwierdziła, że wyglądam na chłopca.

A poza tym- wszyscy przepowiadali dziewczynkę.
Robiłam sobie też test obrączkowy i wyszło, że dziewczynka, więc raczej nie wierzę w zabobony.
 
Ostatnio rozmawiałam z przyjaciółką na temat przesądów ciążowych.. nie zdawałam sobie sprawy, z tego, że ich jest tak dużo.. Ile kobietom w ciąży "grozi" niebezpieczeństw.. A to, że przez wizjer nie mozna w ciąży wyglądać mnie rozbawiło do łez..
O "wysyłaniu" myszy tym, którzy są ciężarnej winni pieniądze nie wspomnę ( szkoda, że nie można sobie tych pieniędezy bez pożyczek "przywołać")
znacie jakieś przesądy, które są kompletnie idiotyczne i rozśmieszyły was do łez??
 
hej jestem w 7 tyg ciazy
nie odczowam nudnosci lecz bule brzucha kiedy zjem cos co mi nie podeszlo ;]
i puki co odczowam wiekszy nacisk na produkty zawierajace bialko
kiedy wy dostalyscie nudności i zachcianek jedzeniowych ?
i co do tego mitu jak sie je słodkie i ostre ? ;] to niby jaka płec kiedy będzie ?
 
reklama
ja miałam cyce jak donice :-)
jadłam słodkie
nienawidziłam swoich ulubionych perfum, mąż też musiał zrezygnować z jakichkolwiek perfum i dezodorantów jak był w domu
brzuch miałam okrągły zazwyczaj chyba że jakieś kolanko wystawało :-)
pozatym strasznie przytyłam od tego słodkiego i zrobiłam się niewiarygodnie brzydka :-(
Więc wszyscy przepowiadali dziewczynkę i tak też czułam na początku ale po USG okazało się że jest siusiak.
Tak więc u mnie wszystkie mity obalone ;-)
 
Do góry