reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

zabobony , przesądy i wrózenie płci z kształtu brzucha

ja też mieszkam w Irlandii.... :tak: i jedno usg miałam tydzień temu a teraz we wtorek jedziemy na słuchanie serduszka :-)jestem taka szczczęśliwa że już je usłyszę ...:rofl2:

szczerze co do jedzenia... to powiem Ci że jedyne po czym nie chce mi się wymiotować to zupki chińskie i świerze bułeczki z masełkiem i szyneczką....
i o dziwo jem.... bo prez 2 dni nie jadłam nic....
ale już jest na szczęście lepiej...

a w jakich okolicach mieszkacie??:laugh2:
 
reklama
Czesc!Jestem mamą 2,6 letniej dziewczynki.Teraz planujemy drugie dziecko-ja chcialabym znow dziewczynke...:)Wiecie moze,czy jest mozliwosc zaplanowania plci?:)Pozdrawiam!
 
Mieszkamy w Rush, Co. Dublin. w stronę Skerries i Balbriggan, z drugiej strony jest Lusk, jeśli coś Ci to mówi:-). Chińskie zupki to już nie wiem, kiedy ostatnio jadłam:-), mąż mówi, że się chemią truć nie będę. Pilnuje mnie to moje kochanie:-):-):-). Ja nagrałam serduszko.:-):-):-), to takie niesmaowite wrażenie, taki pierwszy namacalny dowód, że dzidzia tam jest, no i jeszcze ciągle rosnący brzuszek:-)

A to jakoś wcześnie na serduszko, moja GP mówiła, że to dopiero około 11- 12 tygodnia dopiero, ja miała doppler w 11

eska37 poszukaj w tym temacie np. https://www.babyboom.pl/forum/stara...nowac-plec-dziecka-chlopiec-dziewczynka-1147/

Ale dużo czytania będziesz miała :) Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:
ja mieszkam w co.Clare... tam przy klifach więc pewnie wiesz gdzie to jest....

ja jem te zu[pki bo mój organizm nic innego nie przyjmuje....:no:
teraz zaczęłam już kanapki jeść.... no i mam nadzieję że będzie coraz lepiej...
a nie będę się zmuszała do czegoś innego bo później wymiotuję.....
a po tych zupkach nie :-p

wogóle to wiesz gdzie można dostać kwas foliowy??
bo tu chyba raczej nie....
 
Ja kupiłam właśnie tutaj w aptece. Acid folic to ogólna nazwa, jak powiesz pani, że tego potrzebujesz, to na pewno coś doradzi:-). Ja biorę Clonofolic, są opakowania 28 tabletek i 98. Polecam te 98, taniej wychodzi.
 
a właściwie to powiedział Ci ktoś żebyś to brała...?
bo ja nie wiem czy to się zawsze powinno brać podczas ciąży...
no i czy to 2 jest takie samo....
bo tutaj to się troszkę boję brać cokolwiek....
ostatnio dostałam leki na mocz no i na ulotcze było że kobiety w ciąży nie mogą:baffled:
a przecież lekarz wiedział :angry:
 
a właściwie to powiedział Ci ktoś żebyś to brała...?
bo ja nie wiem czy to się zawsze powinno brać podczas ciąży...
no i czy to 2 jest takie samo....
bo tutaj to się troszkę boję brać cokolwiek....
ostatnio dostałam leki na mocz no i na ulotcze było że kobiety w ciąży nie mogą:baffled:
a przecież lekarz wiedział :angry:

Ja zaczęłam brać kwas foliowy jakiś miesiąc wcześniej, jak planowaliśmy zajście w ciążę:-), na ulotce jest napisane, że to taka dawka, jak u nas zalecają lekarze. Moja GP mi o tym nie mówiła, żebym brała, ale dostałam list ze szpitala z datą wizyty i tam jest napisane, żeeby brać kwas foliowy do 12 tyg. ciąży, a od 14 żelazo (iron). Ja w sumie mogłabym juz nie brać, ale w witaminy i żelazo zaopatrzę się w Polsce podczas urlopu od 15 kwietnia. Myślę, że na pewno nie zaszkodzi.
 
reklama
Ja mam podobne odczucie,że spodziewam sie synka Lecz bedac teraz 30kwietnia na usg Pani doktor raczej stwierdza że to dziewczynka wiec lepiej to jest sprawdzić u lekarza niz wierzyc wlasnym przeczuciom:tak:
 
Do góry