reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Ząbkowanie

U nas jeszcze nie ma i nie widzę objawów, żeby miały być (choć podobno niekiedy to przebiega bezobjawowo- oby tak było ;-) ). A ile tak się wyżyna jeden ząbek czasowo? Tydzień/ miesiąc? Ile mniej więcej? Ja miałam pierwszy jak miałam 6,5 m-ca, więc jeśli mysia ma po mnie, to jeszcze trochę poczekamy :-).
 
reklama
Mexi właśnie przed chwilą rozmawiałam o tym z mężem :-) Franek w nocy jęczał okropnie i M godzinę go usypiał, obawia się, że jest chory, ale ja na to, że myślę, że zęby bo bierze sobie moją rękę do buzi i widać ulgę. M pyta czy to już górne idą, ale po mojemu to są ciągle te dolne. Pierwszy można było wyczuć pod palcem na początku maja a on teraz wcale nie jest za dużo ponad dziąsłem i mi się wydaje, że jakoś wolno idzie to wychodzenie. Nie pamiętam jak to było u Stasia, musiałabym zdjęcia pooglądać. No i pewnie szybkość wychodzenia też jest zależna od dziecka. U nas dzieje się to bardzo powoli.
 
Mamo Stacha - jak yak lubi Twoj paluszek to zaloz zwykla tetrowke na palec i mu leciutko pocieraj dziaselka. Taki masazyk. No i z tymi zebami to tez nie wiem - juz pisalam ze dwa zeby szy prawie rownoczesnie - jeden juz jest od kilku dni a drugi stoi i sie nie rusza :)
 
Mojej Kini objawy ząbkowania pojawiły się na miesiąc przed wyjściem pszego ząbka.
Jak wyszedł pszy jakieś 2 tyg temu to od razu 2 dni później pojawił sie drugi.
Objawy były takie jak piszą dziewczyny : piąstka nerwowo wkładana do buźki,krzyk wrzask,chciała zasnąc ale nie mogła i pchała łapkę do buźki,albo próbowała ugryzc smoczek,lub cokolwiek co miała w zasięgu rączki no i ślinienie,marudzenie.
Mówią,że wyżynanie pszego ząbka jest najgorsze - oby,bo jak przy każdym będzie taka maruda to ja się chyba pochlastam :-)
bluegummyteether200x200.jpg

mojej Kini ulge przynosił taki smoczek gryzaczek.,bo taki do łapki to niespecjalnie jej pasował więc wzięłam się na sposób i kupiłam a'la smoczek :-)
 
Ostatnia edycja:
U nas jeszcze nie ma i nie widzę objawów, żeby miały być (choć podobno niekiedy to przebiega bezobjawowo- oby tak było ;-) ). A ile tak się wyżyna jeden ząbek czasowo? Tydzień/ miesiąc? Ile mniej więcej? Ja miałam pierwszy jak miałam 6,5 m-ca, więc jeśli mysia ma po mnie, to jeszcze trochę poczekamy :-).
ja miałam jeszcze poźniej ( koniec 8 miesiąca), także możliwe że i Filipek będzie tak miał;) mi jak narazie się do tego nie śpieszy 0- i tak chwilami bywa arudny, to co będzie się działo jak zacznie ząbkować to wolę nie myśleć;)
 
Julka też jeszcze nie ma ząbków.....choć nieraz mam wrażenie,że zaczyna ząbkować bo jest marudna, ślini się, bierze cokolwiek do buzi i się denerwuje....już jakieś 3 tygodnie temu myślałam, że idą ząbki ale pediatra stwierdziła, że nic się nie wyżyna jeszcze...więc czekamy.....;)
 
Julka też jeszcze nie ma ząbków.....choć nieraz mam wrażenie,że zaczyna ząbkować bo jest marudna, ślini się, bierze cokolwiek do buzi i się denerwuje....już jakieś 3 tygodnie temu myślałam, że idą ząbki ale pediatra stwierdziła, że nic się nie wyżyna jeszcze...więc czekamy.....;)
Kini właśnie tak sie zaczeło ząbkowanie;-)także ja stawiam na to,że to już niedługo;-)
 
U nas jeszcze ząbków brak a ślini się okropnie już od jakiegoś miesiąca i pcha rączki do buzi poza tym ostatnio zaczął sie częściej budzić w nocy wcześniej przesypiał całą noc. Chociaż to, że budzi sie w nocy to pewnie przez to, że mam wróciła do pracy i się dziecko steruję. :-(
 
U nas zebow dalej brak chociaz te wszystkie objawy mamy juz od kilku miesiecy hahaha tyle ze nie marudzi zabardzo!
Proboje ugryzc wszystko i wszystkich w zasiegu swojej paszczy!Byscie sie zdziwily z jaka sila to robi !No ale zabki siedza schowane a kreski jedynek to mamy chyba juz od 2 miesiecy widoczne hahaha!Malemu sie nie spieszy z zebami -moze i dobrze dluzej bedzie mial swoje !!!!! hahaha!
 
reklama
U nas też zębów ni widu ni słychu:no:
Od 2 miesięcy pediatra mówi, że za 1-1,5 miesiąca będą ząbki... i w zeszłym tygodniu powiedział to samo :-D Ale ja się szczerze mówiąc cieszę, że jeszcze nie ma:tak:
 
Do góry