reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ząbkowanie

U nas znowu pojawiło się jęczenie w nocy. Zastanawiam się czy nie idą czwórki lub trójki. Czy wasze dzieciaczki mają już dalsze ząbki? Ciężej przechodzą wyżynanie trzonowych?
też własnie jestem ciekawe jak to jest z następnymi zębami , kiedy wychodzą ?..słyszałam ,że przy wychodzeniu trzonowych jest gorzej :szok:
 
reklama
Eliza ja też słyszałam że trzonowe gorzej wychodzą ale np u Hani się o nie sprawdziło! Jak przy każdym "przednim" ząbku gorączkowała tak trzonowe wyszły bezobjawowo! Więc pewnie jak zwykle to od dziecka zależy:)
 
Zosi wyszła lewa górna trójka - ząb nr 9! nawet nie zauważyłam kiedy... tzn. oczywiście wiem, w którym dniu, ale objawów poza ślinieniem żadnych nie było. natomiast zapowiadane przez wszystkich lekarzy czwóreczki się zatrzymały w rozwoju. Ale to mnie pediatra powiedziała, że przy dalszych zębach jest zwykle gorzej.

A kiedy wizyta u dentysty pierwsza?
 
Kora, mogę napisać jedynie z doświadczenia, bo zaleceń nie znam. Ja ze Stasiem byłam u dentysty jak miał ok 2,5 roku. Ząbki były zdrowe, kazano nam przychodzić na kontrolę co pół roku.
 
Ja słyszałam jakies opinie, ze jak już kilka ząbków jest, to żeby iść, zeby dentysta ocenił wogóle ząbki, szczękę itd. No i się zastanawiam, bo Zosia juz 9 zęboli ma i następne się pchają.... a przerwy między tymi ząbkami też dość duże są. Jak u was?
 
Nie ma potrzeby iść do dentysty zbyt wcześnie jeżeli nie ma ku temu wskazań;-)
My byliśmy pierwszy raz z Antkiem pół roku temu na kontroli ale moje dziecko ma piękne, błyszczące i zdrowe ząbki. :tak:

Nie zapominajcie o myciu zębów przed snem! Nie trzeba pasta wystarczy wyczyścić samą szczoteczką.
 
Ja słyszałam jakies opinie, ze jak już kilka ząbków jest, to żeby iść, zeby dentysta ocenił wogóle ząbki, szczękę itd. No i się zastanawiam, bo Zosia juz 9 zęboli ma i następne się pchają.... a przerwy między tymi ząbkami też dość duże są. Jak u was?

To dobrze jaksa duże odstepy:-) Wiecej miejsca na nowe ząbki. U nas tez tak jest.
Ja bym sie jednak do dentysty nie pchała, po co dziecku dodatkowy stres. Jezeli cos Cie zaniepokoi to trzeba iść. A oswajanie tez nic nie da, chyba, ze byś chodziła bardzo często bo do około 2-3 lat dzieci maja bardzo krótką i ulotną pamięć.
 
reklama
Do góry