reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ząbkowanie

Mój szwagier dentysta mówił ze nie trzeba dziecka maltretować szczoteczką, wystarczy gazikiem z wodą przetrzeć. A i mówił żeby się na tym etapie nie przejmowac ze ząbki krzywo rosna czy są szpary bo to sie jeszcze wszystko ustawi.
 
reklama
U nas idą dolne 2 -ki mały ostatnio się trochę dziwnie zachowuje bo jak siedzi w krzesle do karmienia uderza co prawda niezbyt mocno tyłem głowy w oparcie ale nie wiem czy to ma jakiś związek.
 
po nieprzespanej nocy i koszmarnym wczorajszym dniu kiedy maluch z rąk nie schodzil mamy te wredne gorne jedyneczki i Adasko juz nie jest wampirkiem :)
 
dołączam się do ząbkujących w tej chwili... wychodzi nam gorna jedynka i dzięki niej mamy zarwane nocki :wściekła/y: potrafie wstawać do Wojtka co 15 minut w nocy! :szok:
 
po nieprzespanej nocy i koszmarnym wczorajszym dniu kiedy maluch z rąk nie schodzil mamy te wredne gorne jedyneczki i Adasko juz nie jest wampirkiem :)
Gratulacje :-)

U nas chyba też zęby idą, trójki lub czwórki. Noc jest w miarę, ale w ciągu dnia non stop jęczy i chodzi za mną. Wyspany, najedzony, napity, po cycuniu a jęczy, no i oczywiście wszystko wędruje do buzi.
 
U nas jak szły górne 2 i 1-ki to tak jęczał non stop aż psycha mi siadała a że smoczka nie używamy to musiałam cuda na kiju wymyslać żeby odwrócić uwagę stosowaliśmy kidofen na noc on jest m.in. na bolesne ząbokowanie.
 
mam problem ...otóż moja zuzia ma tyłozgryz i górnymi jedynkami zasysa dolną wargę i ją ssie (substytut cycka)...byłąm u ortodonty z nią i dała taką nakładkę jak bokserzy noszą na zęby ale ona za nic nie chce jej dac sobie włożyć...nie wiem co robić bo ta dolna warga jest już sina od tego zagryzania...wyjmuję ją delikatnie jak śpi a w dzień to juz w nawyk jej weszło
 
Super wątek, u nas też meczarnia mała stracila apety i strasznie marudzi na noc oczywiscie viburcol choc zastanawiam sie czy i z rana jej nie podać w dzień żel Dentinox sprawdza się wiec polecam no i daję małej chrupki kukurydzie takie dlugi to sobie drapie dziąsełka super sprawa też polecam :) u nas juz przebiły ale nie do końca bo to trzonowe wiec troche zejdzie ;)
cierpliwości wszystkim mamom:tak:
 
reklama
Witajcie Kochane..wpadam na moment, bo strasznie sie martwię. Szymek ma już 8 ząbków, na dole 4 ząbki i u góry 4 ząbki, wczoraj przez przypadek zajrzałam mu głębiej do buzi (to wyczyn:)) i patrze...a tu na dole po lewej stronie prawie na samym końcu wielkie zębiszcze!! Takie co ma 4 "góreczki", ząb trzonowy!!!Cały przebity i wyrośnięty, aż dziąsełko naderwane:-( Ostatnio był jakiś drażliwy, miauczący..a tu takie coś!Juz wiadomo dlaczego!No i martwię sie, czy to nie za szybko? Nie wiem czy to 5-tka, czy 4-ka, bo pomiędzy nim a 2-ka jest miejsce na dwa ząbki,a on jest bardzo z tyłu...Czy ponad roczniak może mieć juz zęby trzonowe?Pewnie niepotrzebnie panikuję, bo na pewno wasze dzieciątka mają już inne ząbki niz siekacze, ale wolę się zapytać:-)
 
Ostatnia edycja:
Do góry