reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ząbkowanie

reklama
To moja Zu jeszcze później. Miała jedenaście miesięcy.
Ale jak Dzagud pisze, to tylko się z tego cieszyć. Dłużej będą się trzymać;-)​
 
Piotrusiowi w sobotę wreszcie przebiła się druga trójka :-) Kolejna jest tuż pod skórą, a czwartej nie widać. W sumie, cieszę się, że wcale tak szybko Mu nie wychodzą :tak: Czwórki ma już wprawdzie wszystkie, ale piątek ani śladu :tak:
 
No to Wam zazdroszczę z tymi późnymi zębami. Naprawdę się boję co będzie z Magdą skoro ona tak wściekle ząbkuje. Ale i tak wcale nie jesteśmy w tym "najlepsi". Mówiłam Wam o koledze z pracy, który ma bliźniaki - teraz jakoś skończyły 3 miesiące i synek ma już 1 zęba!:szok: Zdębiałam jak kolega to wczoraj powiedział!
 
U nas tez zeby - trojki trzy naraz ida. Jedna juz jest, okupiona calonocnymi wymiotami:szok: Te trzy kolejne juz sie chyba przebily, bo widac biale koniuszki:happy: Ale co noce ostatnie przespane..to moje...:angry:

Piersze dwie dolne jedynki wyszly Misi, jak miala pol roczku..a potem dluuugooo nic. Teraz juz tylko 5 brakuje
 
Byliśmy wczoraj z Wiktorią u dentysty. Miałam rację mówiąc, że nie wyobrażam sobie jej na fotelu:-( Po wejściu do gabinetu moje dziecko jak zobaczyło panią w białym fartuchu i w okularach wpadło w histerię:szok: Potem na chwilę się uspokoiła, pani doktor przeprowadziła z nami wywiad. Pytała kiedy wyszedł jej pierwszy ząbek, o dietę i o to czy pije w nocy. Powiedziała, żeby zlikwidować to picie nocne, a jeżeli już to samą wodę. Pokazała jak myć ząbki takim maluszkom. Po wywiadzie usiadłyśmy na fotelu (trzymałam Wiki na kolanach). Dentystka pytała czy wyrażamy zgodę na polakierowanie zębów, to ma zabezpieczać ząbki przed próchnicą. Zgodziliśmy się. To wszystko trwało może z jakieś 2 min., a to że Wiktoria płakała to mało powiedziane:-( Pogryzła tą dentystkę, ale udało się. Mała nie ma próchnicy, ale ma już wadę zgryzu i dok. kazała powoli odchodzić od butli. Godzinę nie mogła po tym lakierowaniu jeść ani pić. Jak Wiki wczoraj usypiała to nawet nie chciała smoka:confused: i usnęła bez niego. I w nocy nawet nie obudziła sie na picie:-)Czyżby wzięła sobie do serca słowa pani doktor:rofl2: Pić od dzisiaj dostaje przez słomkę i z butelek szklanych po Pysiu i o dziwo chce z tego pić. Teraz właśnie usnęła i też bez smoka:baffled: Marzy mi się żeby już tak zostało:tak: W październiku mamy iść na kontrolę. Powiem Wam, że bardzo się cieszę, że tam poszłam. Ta dentystka bardzo miła kobieta:-):-) A Wiki brakuje tylko piątek;-)
 
Kingug ja poprosze o informacje jak myć ząbki taki szkrabom, moje dziecko jestem pewna ze zachowywałoby się identycznie u dentysty jak twoja Wiki. Gratuluje cierpliwości.

Filip nie chce wogóle myć ząbków. jak daje mu szcoteczkę to macza ja zaraz w wodzie i ssie. Natomiast jak ja mu chcę włożyć szczoteczkę do buzi to wykręca się na wszystie strony i zaciska kurczowo ząbki. :wściekła/y: szlag mnie trafia jak przychodzi pora mycia ząbków......
 
Filipianka Wiki też nie znosi jak ja jej myję zęby, czasami uda mi się ją zagadać i szybko przejechać szczoteczką:-D Sama to ją gryzie:tak: A dzieciom myjemy ząbki inaczej niż myją dorośli. My robimy takie okrężne ruchy, a dzieciom szorujemy w jedną i drugą stronę:-)
 
Ehhh to mycie zębów...
Wojtek mi też nie bardzo daje myć. Te na dole to jeszcze jakoś się udaje, wszystkie mu wyszoruję, ale za to górnych nie da ruszyć, zachowuje się jakby to go łaskotało szczególnie jedynki górne:dry:
Sam też ssie pastę i gryzie szczoteczkę, a po chwili jak mu się znudzi, to maluje białe mazaje wszędzie gdzie sięgnie, np. na telewizorze :szok:
 
reklama
Kingug gratuluję determinacji :tak: Też musimy się wybrać, ale na samą myśl :szok: Piotrek reaguje histerycznie już na widok lekarza :dry:
Na szczęście zęby pozwala (a nawet lubi) myć :-) Dzisiaj przebiła się trzecia trójka, więc jest co w tej paszczy szorować ;-)
 
Do góry