reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ząbkowanie

Kingug dzieki za szczegółowy opis. Ja tez ostatnio pozbywam sie butelek bo Laura niestety ma troche krzywe zabki tzn,. zgryz u gówy układa sie w kształcie litery V a nie półokragło, na razie znajomy dentysta poradził palcem dociskac ale kiedyś bez aparatu chyba sie nie obejdzie :-(. tylko co z mlekiem jak można inaczej dawać niż w butelce ze smoczkiem? niekapek odpada i tak jest problem żeby piła wode z niekapka. Zabki tez niechetnie myje podczas kapieli jeszcze da sobie umyć, ale rano nie za bardzo, kupilismy nawet podescik taki żeby siegała do umywalki ale póki co siega wszędize tylko nie tam ;-).
 
reklama
Piotruś nie pija mleka w ogóle - jedynie w kaszkach podawanych łyżeczką. Nie zaakceptował butelki, a z bidonu wypije wyłącznie wodę. No ale zgryz ma kiepski - po mnie :baffled: - więc prawie na pewno będzie aparat :baffled:
 
U Staśka dentysta stwierdził zgryz otwarty (po mamusi:zawstydzona/y:)
i kazał odstawić smoczek:dry:

Kotek ja mleko podaję wieczorem do kolacji w kubeczku+słomka. A rano z kakaem (tak to się odmienia:dry:)
 
Może kaszka na gęsto zamiast butli z mlekiem....​
Odpada, pediatra zabroniła podawac kaszki ze wzgledu na Laury nadwagę:baffled:.
Esiu to Laura własnie nie lubi jeść łyżeczką i to od początku;-).
Toska a co to jest ten zgryz otwarty tzn. jak to wygląda? Mleko przez słomke musze spróbować brzmi ciekawie,choć ostatnio gdy zamieniłam butelke ze smoczkiem na kubek ze słomka skubana nic nie piła przez dwa dni:no:, a ja sie zamartwiałam i podałam niekapek taki który jeszcze jako tako akceptuje.
 
Kotek zgryz otwarty to brak kontaktu dolnych zębów z górnymi, tzn. górne zęby nie zachodzą na dolne. Ja musiałam mieć wyrwane dolne czwórki, żeby to naprawić. Mam nadzieję, że u Staśka to się zmieni, jak nie czeka go leczenie ortodontyczne jak mamusię:-(

Esiu dentyste mam we Wrocławiu, moja chrzestna jest stomatologiem i ostatnio oglądała Staśka uzębienie i zwróciła nam na to uwagę. Więc jak będziesz we Wrocławiu to dam Ci namiary:-p
 
Toska to ja poproszę te namiary na Panią Dentystkę z Wrocławia. Co prawda mamy już jedną panią, ale dobrze wiedzieć gdzie się udać jakby co...​
 
reklama
Mamy kolejną trójeczkę. Jeszcze tylko dwie trójeczki i dwie dwójeczki i będzie komplet dwulatka;-)​

 
Ostatnia edycja:
Do góry