reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ząbkowanie

A jaką pastą myjecie ząbki dzieciom? My to tylko wodą te nasze 8 ząbków i to przez 15sekund, na dłużej nie ma czasu mój łobuziak, lub zabiera mi szczoteczkę i sama sobie myje:-)
A tak w ogóle to chyba wyjdą kolejne zębole bo ręcę ciągle w buzi. A jak pytam Nati czy bolą dziąsełka to mówi "yhy, szyrop":-( i żeby syropek podać. Dawałyście dziewczyny coś przeciwbólowego waszym szkrabom gdy wychodziły im zęby? Ja daję ibum i to prawie codziennie od 5 dni (jak długo można podawać bez konsultacji lekarskiej?):crazy:
 
reklama
A zapomniałam Wam napisać że zapisałam Wiktorię do dentysty i idziemy 19 marca żeby obejrzała te jej zębole. Szczerze mówiąc to nie wyobrażam jej sobie na fotelu.:szok: Dentystka powiedziała żeby z małą były dwie osoby dorosłe:-)
Aniajw my myjemy pastą Elmex, a wcześniej nenedent. Ja podawałm nurofen jak była bardzo marudna, ale rzadko. A na ulotece powinno pisać przez ile dni można podawać bez konsultacji lekarskiej ;-)
 
No to jakos bede uczyc wypluwania:-D
Amelka ladnie daje sobie poczyscic ząbki tyle ze problem pojawil sie(chwilowo) gdy kupilam mietową paste.Teraz kolezanka przywiozla mi z pl nenedent baby(Aniajw no wlasnie tej uzywamy) i problem zniknol.Tyle ze Amelka ją pozera:-DNiby jest napisane ze to dla maluchow uczacych sie szorowania ząbkow i nic sie nie stanie po najedzeniu ale cos w nocy strasznie ją bolal brzuszek i tak pomyslalam ze moze od pasty.
Aniajw-ibum chyba mozna podawac 3 dni ale lepiej sprawdz ulotke.My uzywalysmy zelu lilodent czy jakos tak juz nie pamietam
 
Piotrek myje wieczorem z pastą (zżera ze szczoteczki i popija wodą :dry:) - pozwala sobie umyć, a potem sam "myje", natomiast rano "myje" sam samą wodą. Czyli głównie gryzie włosie ;-)
U dentysty jeszcze nie byliśmy, poczekam aż wyjdą wszystkie (na razie brakuje 3 trójek i wszystkich piątek). Kingug zdaj koniecznie relację po wizycie :tak: Moja znajoma była z dwulatką (dentysta dla dzieci jakoś inaczej się nazywa, zapomniałam jak :zawstydzona/y:) i tak ją zakręcili, że nie chciała wyjść :-D
 
Dla dzieci to chyba pedodonta czy jakos podobnie.

A ja myslalam, ze to tylko u nas tak kiepawo z szorowanie i juz wyrzuty zaczelam miec..:sorry2:
 
racje macie dziewczynki tak jest to pedodonta:tak:(troche glupia nazwa cos mi sie z pedofilem kojarzy niestety:-p)

E to widze ze mamy duzo pożeraczy pasty i nie ma sie czym przejmowac;-)
 
reklama
Wiecie co, z tego co zauważyłam, Magda ma już chyba 2 piątki.:szok: Jedną górną na 100% i chyba jedną dolną. Niestety starsznie nie lubi jak Jej w zęby patrzeć, więc nie mam możliwości dobrze "policzyć". :-D
 
Do góry