reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ząbki

brawo dla Asi!

dziewczyny - mam do Was pytanie odnośnie mycia ząbków - podajecie tu różne pasty, owocowe i miętowe, ale mnie wciąż nurtuje jak myjecie dzieciom te ząbki? bo taki maluch chyba jeszcze nie rozumie, że ma wypłukać buzię woda i wypluć? ja się wciąż boje użyć pasty właśnie z tego powodu, a z drugiej strony takie mycie samą wodą to raczej tylko w celu wyrobienia nawyku:confused:
 
reklama
Ja jeszcze Asiuli nie myję pastą, ale spryciula z niej, bo jak patrzyła jak inni myją zęby i wypluwają na koniec wodę/pastę to sama zaczęła pluć, tylko że tak bez niczego-ślinką :-D A jak się przy tym cieszyła że jej się udało! :-D:-D Może powinnyście spróbować myć ząbki przy maluchach a one podchwycą to plucie, a nóż widelec któreś załapie :-) Nie wiem jak to będzie jak małej będę myła pastą, ale dzieciaki lubią patrzeć i naśladować innych więc może warto spróbować ;-) Co do płukania wodą to raczej nie ma co na to liczyć na razie. Poza tym nawet dorośli nie powinni płukać ust po myciu dużą ilością wody, tylko najlepiej tyle ile się mieści w łyżce stołowej. Więc wodą nie ma co się na razie przejmować, grunt żeby wypluwały pastę :-p
 
Ostatnia edycja:
andariel ja myję tylko wodą,tu chodzi nie tylko o wyrobienie nawyku,ale w ten sposób oczyszczasz tez ząbki
nam tak poleciła dentystka i ze starszymi pociechami tez tak zaczynałam,a dopiero około 2,5 lat użyłyśmy pasty Elmex bo umiały wypluwac wode
 
dzis, zupełnie przez przypadek odkryłam aż 3 nowe ząbki w Ninkowej paszczy! obie dolne 4 oraz górną prawą 4! kiedy to to wylazło? czyli razem mamy 11:-)
 
gratkli dla małej
u nas tez kolejne ząbki dwie dolne 4 wiec mamy 11 ząbków juz i znaja Alke teraz bedzie z pół roku przerwy
 
Gratulacje dla wszystkich za nowe zębolki!
My też Was powoli gonimy :-)
wczoraj odkryłam w paszczy górna prawą 4, i widzę, że i lewa lada moment się powinna pojawić. Stawiam, że w czasie choroby zaczęła się wyżynać, bo w nocy budził się z rykiem. Więc na stanie mamy 7 sztuk :-)
 
brawo dla Asi!

dziewczyny - mam do Was pytanie odnośnie mycia ząbków - podajecie tu różne pasty, owocowe i miętowe, ale mnie wciąż nurtuje jak myjecie dzieciom te ząbki? bo taki maluch chyba jeszcze nie rozumie, że ma wypłukać buzię woda i wypluć? ja się wciąż boje użyć pasty właśnie z tego powodu, a z drugiej strony takie mycie samą wodą to raczej tylko w celu wyrobienia nawyku:confused:
Andariel mi sie wydaje (na naszej pascie bylo tak napisane) ze te pasty co sa dla maluszkow sa ok jesli dzidzia polknie nic sie niedzieje. mysle ze producent pasty wie ze taki maly szkrabek wypluc pastry nie umie. i przeciez nie naklada sie tej pasty tyle co dla doroslego na szczoteczke
my uzywamy takiej: Aquafresh Milk Teeth Toothpaste 50ml - Boots i z tego co pytalam moja pielegniarke srodowiskowa to sa pasty ktore mozna polykac
nam dawali na szczepieniu jak skonczyla 3-4 mce jakas inna i nie moge jej znalesc na necie ale znalazlam tez taka:Oral-B Stages My Friends Tigger and Pooh Toothpaste : mothercare- Nursery Equipment, Maternity Clothes & Baby Shop i tu jest napisane zeby nakladac malutka ilosc pasty (wielkosci groszku) zeby zminimalizowac polykanie. wiec wyglada na to ze producenci past dla niemowlat i dzieci sa uprzedzeni i powinni pisac takie info na opakowaniu.
 
reklama
Do góry