reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zabawki/prezenty na różne okazje.

Ja tez się czasem zastanawiam w co się bawić z Emilka ale ona cos wymyśla raczej niż ja tylko ja nie zawsze mam dla niej tyle czasu ile powinnam jej poświęcać (tak mi się przynajmniej wydaje) bardzo lubli czytac sobie książeczki , oczywiście po swojemy ale potrafi się tak bawic ponad godzinke, lubi też swojego laptopka edukacyjnego a mianowicie powtarzać literki lub wyrazy albo tańczyc do muzyki a tak to klocki kręgle są bardzo fajne, liczy je itd. zaczyna od cztery a kończy na dziewięć a to dlatego że schodów jest 9 z półpietra i zawsze liczymy schodząc i wchodząc i tak się nauczyła a jeśli czegoś jest 10 to mówi dziewięc... dzwiewięć :)
 
reklama
polecam teatrzyk z maskotek lub zrobione papierowe postacie, klocki układanie, dopasowywanie kolorami, papugowanie np abecadła, liczenie, robienie obiadu z maluchem, przelewanie wody lub ziarenek z roznych naczy....wycicanie z papieru sa specjalne nozyczki ktore wzorki od razu wycinaja...
 
Teatrzyk - super sprawa.

My wymyśliłyśmy jeszcze - puzzle drewniane - i te z Ravensburga (o ile dobrze pamiętam jak to się pisze) no i ostatnio kupiłam grę planszową - Laleczki - 4 ludzików można ubierać w różniste ubranka - mała szaleje przy tej grze.

Poza tym domek z duplo i generalnie klocki lego.

U nas przesypywanie ziarenek było fajne do momentu kiedy tatuś powiedział że najpewniej włoży sobie fasolkę do nosa - mała podchwyciła i zabawa się skończyła.
 
wiesz moja córka lalkami też się specjalnie nie bawi. ma jedną którą może z raz w miesiącu do wózka wsadzi. Ja myslę ze trafione są te zabawki które są kupione bo bacznej obserwacji zainteresowań dziecka.
U nas trafiona była tablica i wszystko co jest związane z malowaniem cięciem i klejeniem.. Ponieważ jedyną zabawa w domu którą ona lubi i faktycznie potrafi się tym sama zając, fascynuje ją i wciąga jest wycinanie i malowanie.
Oprócz tego zawsze cieszy się z ksiązek. I tu chyba wiem czego zarzyczę sobie od dziadków na trzy latka - regału. ( żartowałam)
Bardzo fajnym prezentem może okazac się rower. To nasz ostatni nabytak i jestem bardzo zadowolona bo wózka juz nie używamy i bardzo szybko nauczyła się nim jeżdzic.
Polecam również tradycyjny, drewniany domek dla lalek z małymi laleczkami. Moja córka jak wspomniałam lalkami się nie interesuje ale często chodzimy do znajomej która taki domekma i bardzo sie on Tosi podoba, świetnie się nim bawi. To będzie mój prezent dla niej na urodziny.

Słowiczek myślę, że nie powinnaś się przejmowac tym co inni gadaja. Sama najlepiej znasz swoje dziecko i wiesz co je interesuje. Moja córka mimo moich usilnych prób absolutnie nie interesuje się budowanie z klocków. Woli bawi się strym stetoskopem pojej siostry i dawac konikowi na biegunach zastrzyki.
Albo przyjdzie czas na klocki albo trudno inżynierem nie zostanie. trzeba słuchac dzieci.
 
Mój synek miał ostatnio 3 urodziny, najchętniej bawi się klockami i układa puzzle, tablicę mamy ale żadko jej używa. Za to puzzle i wszelkie układanki to jego żywioł.
Niespecjalnie lubi bawić się samochodami, za to rowerek i traktor na pedały to jest to :tak:.
 
Chyba ogromny wybór w sklepach poważnie utrudnia mi zakup prezentu urodzinowego dla 3-letniego Jasia. Rowerek ma, zabawki typu koparka, dźwig itp. popularne w piaskownicy też, więc zastanawiam się co....... Chciałabym, żeby to była mądra zabawka, rozwijająca no i nie super droga, może do 200zł. Czy narzucają się Wam jakieś pomysły, albo macie jakieś sprawdzone zabawki dla swoich pociech?
 
reklama
Chciałabym kupić jakąś fajną zabawkę dla 18 mc dziecka, może mi coś polecicie? Może macie coś fajnego, co Wasze dziecko bardzo lubi? Chciałabym sprawić radość mojej córeczce, ale wybór jest tak ogromny że nie wiem nigdy czy jej się to spodoba i czy będziemy mogły się tym dłużej bawić. A chciałabym ją też trochę uczyć bawić się a nie tylko wywalać wszystko z szafek.:-)
 
Do góry