reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Wyrok trybunału ws aborcji - opublikowane uzasadnienie

Byłam w trakcie ciąży u trzech specjalistów, badaniem prenatalnym mogę sobie pośladki powycierać, bo niby nic nie wykazało. A juz dwaj genetycy powiedzili mi, ze lekarz powinien takie cos widzieć.
Takze dalej sobie wierzcie w nieomylnych lekarzy.
Mimo wszystko, ciesze sie ze nie wiedzialam, dziecko dobrze funkcjonuje reaguje na leczenie, rehabilitacje.
Tu mamy szczęście w nieszczęściu.

Ale gdybym wiedziała w ciąży, pewno bym założyła, ze ta wada to koniec świata, ze dziecko bedzie cierpialo itp.
Dlatego jak widać dobrze, ze dostało szansę!
koleżanko padaczki jako samej nikt nie jest w stanie zdiagnozować w okresie prenatalnym. A samo słowo epilepsja nic więcej nie mówi, wiec dalej się w tym temacie nie wypowiem.

No niby widać gołym okiem, a jednak ciągle jakieś pomyłki, więc jak to jest? Dziecko rodzi się bez rąk i nóg, lekarz nie widział. Lekarze uważają, że torbiel to dziecko i tak też obliczają. Oprócz tego, że obliczyli, że dziecko będzie kilo większe niż w rzeczywistości to jeszcze matka mogła się przekręcić. Usg dla mnie to za mało.

Pytacie po co robić teraz badania? To dla Was sprowadza się tylko do jednego? A operacja w brzuchu, a zaraz po porodzie?

W tym kraju tolerancja jest dla Muzułmanów, Żydów, Homoseksualistów... Powiedz coś złego o Muzułmaninie to Cię zjedzą, powiedz coś złego o Katoliku to brawa biją i dalej uruchamiają machinę nienawiści. Na każdym kroku jeździ się po Katolikach jak tylko się Wam podoba. Hipokryzja.
I śmieszy mnie trochę fakt, że ludzie są zdziwieni, że KK ma takie a nie inne stanowisko. Ma, bo mieć musi, to głosi, to dla nich świętość.
Pretensje powinno się mieć wyłącznie do polityków. Obrażanie uczuć religijnych, niszczenie Kościołów, profanacja świętości, z kolęd robienie przyśpiewek aborcyjnych jest obrzydliwa. Chcecie oddzielać KK od polityki, a same tego nie robicie.
Wiecie dlaczego w Polsce jest jak jest? Bo sami siebie niszczymy. Jedna strona lepsza od drugiej. Niedobrze mi jak tego wszystkiego słucham i czytam.

Pierwsza sprawa, że mówimy o lekarzach z certyfikatem, którzy mają bardzo dobrej jakości sprzęt. Nie istnieje możliwość nie zobaczenia, że płód nie ma rak lub nóg. Masa zawsze jest zmienna, ale nijak ma się do widocznych gołym okiem wad o których już niejednokrotnie wspomniałam.
Po co robić badania? Mówimy o terminacji ciąży wiec mówimy o badaniach z rozpoznaniem wad, których się nie leczy. Oczywiście, że badania są nie tylko po to. Nikt tego nie powiedział.
Teleracncja? Kobieto mówimy o tym samym państwie? Tak jak koleżanka napisała, za tęcze możesz dostać soczysty wpier*ol. Kolor skóry to w polsce nadal temat tabu.
Jak już pisałam, w tym kraju nie da się oddzielić kościoła od polityki gdyż owy kościół zawładnął władzą i rządem.
Dlaczego tak jest? Jest tak, ponieważ fanatycy nie potrafią zachować swojej wiary dla siebie, nie potrafią uszanować tego, że ktoś jest od nich inny. Dlatego.

Nie, mowie o wszystkim.

Cofnij się do pytania na które co odpowiedziałam jeśli chodzi o diagnostykę prenatalną zd. ZAPYTAŁAŚ O ZD i o zd dostałaś odpowiedz.

Jajco jest tłumaczone. Wasze tłumaczenie jest niekierunkowe. Tłumaczycie rzeczy, które są jasne, zbaczając z sensu moich wypowiedzi i nad to, przypisując mi negatywne intencje.

Skoro nasze odpowiedzi są jasne i klarowne czego nie rozumiesz? Sens swoim wypowiedziom nadajesz sobie sama, a że to właśnie one nie mają nic wspólnego z prawdą, nauką i wiedzą? Odpowiedz sobie sama.

Ksiądz to człowiek jak każdy inny i wszędzie jest patologia. Jak widzicie, macie dowody to zgłaszajcie odpowiednim służbom.

No ratujcie mnie bo tonę. Ksiądz tez człowiek, a ze zgrzeszył? To zgrzeszył. Kapłan niech sobie grzeszy do woli, ale ty żyj jak mój bożek NAKAZAŁ.

A dlaczego ludzie, którzy niewierzą mają prawo narzucac swoje racje wierzacym?
To dziala w dwie strony...

Czy ktoś ci karze nie wierzyć? Chcesz to sobie wierz, ale nie pchaj swojej wiary innym i nie wymagaj od innych życia według własnych zasad. Tak to działa.


Niektórym ludziom zależy również na innych ludziach, nawet nieznanych. Nie chcą przykładać ręki do uśmiercania kogokolwiek. Będąc jednostką w społeczeństwie czuja się odpowiedzialni za wszystkich. To ich myślenie.
Tutaj w odpowiedzi na Twoj post pozwolę sobie na którą dywagacje. Wspomniałaś o małżeństwach par homoseksualnych - wprowadzwnie tego jest również narzuceniem dla osób przeciwnych. Nikomu nie szkodzi, ze geje biorą ślub? Niech robią co chcą w domu, niech tworzą zwiazki partnerskie, ale niech nie robią z krzesła łóżka. Małżeństwo to związek kobiety i mężczyzny. Tu nikt nie będzie bronił zapisów konstytucji?

A przepraszam co ci do tego kto z kom sypia? No chyba że jeśli w Polsce zostałyby dopuszczone małżeństwa jednopłciowe boisz się ze twój mąż zmieni cię na partnera? No sorka ale innego wyjaśnienia nie ma 😅.
W takim razie dlaczego pary heteroseksualne mogą „obnosić” się na zewnątrz z tym, że są hetero? Mogą złapać się za rękę, pocałować. Ba zdarzają się i tacy co sobie pobaraszkują w świetle dnia czy księżyca. W czym tacy są lepsi od par homoseksualnych? Zawsze mnie to zastanawia. Czym sobie zasłużyliśmy na normalne życie, a pary homoseksualne muszą się kryć?
Konstytucja to *****. Już od lat widać jak łamie prawa człowieka, a zapisy wykluczają się nawzajem. A polska jest zaściankowym, fanatycznie religijnym bagnem.


Ulubiony argument? A jest inaczej? Lekarz też powinien leczyć, nie szkodzić, a jest tak zawsze? Policjant powinien działać zgodnie z prawem, a jest tak zawsze? Oddajemy nasze dzieci w ręce nauczycieli i opiekunek, i także zdarza się są bite, molestowane, upokarzane. Jedni mają powołanie inni inne pobudki. I wszystkie takie zachowanie trzeba tępić, co do tego nie ma wątpliwości.
Ale Wy wsadzacie wszystkich do jednego worka.

Jak niżej. Mówimy o kościele, to mów o kościele. Co ma piernik do wiatraka.
A jeśli mowa już o innych zgodnie z prawem czy zgodnie z rządem, a może zgodnie z wiarą? Drugie z trzecim ostatnio w polsce ciagle razem więc nietrudno zgadnąć.

Kościół ustanawia prawo w tym kraju?
Ksiądz może co najwyżej z ambony przemawiać, zgodnie z nauką KK i to nikogo nie powinno dziwić czy bulwersować.
Ciekawe skąd w Polsce tyłu Katolików? Ponoć 95%. Hipokryzja? Przecież z Kościoła można się wypisać i z głowy.

Na szczęście ludzie starsi i młodzi, ochrzczeni za młodu i nieświadomie dokonują wypisu z tego oto kościoła. I chyba masz wizje i innego świata niż ten który obecnie figuruje nam przed oczami. Szkoda. Rozejrzyj się, poczytaj. Może kiedyś zrozumiesz.
 
reklama
Masz prawo zachować prywatne sprawy dla siebie i tego nie podważam. Jednak w dyskusji nawiązując do niepelnosprawnosci własnego dziecka wolałabym widzieć konkrety, a nie puste wypowiedzi.

Kobieto! Ja nie twierdzę, że wszyscy mają być cicho w jakimkolwiek temacie. Wymiana poglądów, własnych opinii jest ważna i na tym polega dyskusja. Ale istotne jest aby swoje przekonania obronić. Niestety obrońcy życia nie mają nic na poparcie poza głoszeniem głupot na zasadzie 'zabójstwo zarodka'.
Ja nie wchodzę z butami w życie innych osób, nie mówię niewierzącym, że mają wierzyć w Boga bo ja wierzę, nie mówię weganom, że mają jeść mięso bo ja je jem, nie mówię kobietom, że MUSZĄ zrobić aborcję bo ja jestem za jej legalizacją.
Ale to, ze argumenty obrońców życia Cie nie przekonują nie znaczy, ze ich nie mają....
Ty masz tez swoje argumenty, które nie przekonują ich.
To działa w dwie strony. Niestety w tym sporze jest strona czarna i biała. Trudno tu nawet o kompromis, bo zadna ze stron nie jest zainteresowana.
Ja osobiście chcialabym wypracować jakis kompromis, ale trudno o taki zabiegać bez dobrej woli innych.
Rozmawiajmy na spokojnie i nie odrzucajamy z góry osób myślących odmiennie. Po to chyba ta dyskusja na forum by luźno wymieniać poglądy. Póki co nasza rozmowa nie ma żadnych skutków rzeczywistych, więc wyrażanie nawet osobistych odczuć jest na miejscu.
 
Ale to, ze argumenty obrońców życia Cie nie przekonują nie znaczy, ze ich nie mają....
Ty masz tez swoje argumenty, które nie przekonują ich.
To działa w dwie strony. Niestety w tym sporze jest strona czarna i biała. Trudno tu nawet o kompromis, bo zadna ze stron nie jest zainteresowana.
Ja osobiście chcialabym wypracować jakis kompromis, ale trudno o taki zabiegać bez dobrej woli innych.
Rozmawiajmy na spokojnie i nie odrzucajamy z góry osób myślących odmiennie. Po to chyba ta dyskusja na forum by luźno wymieniać poglądy. Póki co nasza rozmowa nie ma żadnych skutków rzeczywistych, więc wyrażanie nawet osobistych odczuć jest na miejscu.
Jak mogli u Twojego dziecka zobaczyć padaczkę na USG ?

"Nie mogę patrzeć na cierpienie dziecka". Dziewczyno Ty dalej pracuj z psychologiem, bo serio jesteś postawiona przed faktem dokonanym i musisz jakoś z tym żyć. Ale nie mów, że nikt nie może zadecydować, żeby właśnie nie być w takim stanie !
 
koleżanko padaczki jako samej nikt nie jest w stanie zdiagnozować w okresie prenatalnym. A samo słowo epilepsja nic więcej nie mówi, wiec dalej się w tym temacie nie wypowiem.



Pierwsza sprawa, że mówimy o lekarzach z certyfikatem, którzy mają bardzo dobrej jakości sprzęt. Nie istnieje możliwość nie zobaczenia, że płód nie ma rak lub nóg. Masa zawsze jest zmienna, ale nijak ma się do widocznych gołym okiem wad o których już niejednokrotnie wspomniałam.
Po co robić badania? Mówimy o terminacji ciąży wiec mówimy o badaniach z rozpoznaniem wad, których się nie leczy. Oczywiście, że badania są nie tylko po to. Nikt tego nie powiedział.
Teleracncja? Kobieto mówimy o tym samym państwie? Tak jak koleżanka napisała, za tęcze możesz dostać soczysty wpier*ol. Kolor skóry to w polsce nadal temat tabu.
Jak już pisałam, w tym kraju nie da się oddzielić kościoła od polityki gdyż owy kościół zawładnął władzą i rządem.
Dlaczego tak jest? Jest tak, ponieważ fanatycy nie potrafią zachować swojej wiary dla siebie, nie potrafią uszanować tego, że ktoś jest od nich inny. Dlatego.



Cofnij się do pytania na które co odpowiedziałam jeśli chodzi o diagnostykę prenatalną zd. ZAPYTAŁAŚ O ZD i o zd dostałaś odpowiedz.



Skoro nasze odpowiedzi są jasne i klarowne czego nie rozumiesz? Sens swoim wypowiedziom nadajesz sobie sama, a że to właśnie one nie mają nic wspólnego z prawdą, nauką i wiedzą? Odpowiedz sobie sama.



No ratujcie mnie bo tonę. Ksiądz tez człowiek, a ze zgrzeszył? To zgrzeszył. Kapłan niech sobie grzeszy do woli, ale ty żyj jak mój bożek NAKAZAŁ.



Czy ktoś ci karze nie wierzyć? Chcesz to sobie wierz, ale nie pchaj swojej wiary innym i nie wymagaj od innych życia według własnych zasad. Tak to działa.




A przepraszam co ci do tego kto z kom sypia? No chyba że jeśli w Polsce zostałyby dopuszczone małżeństwa jednopłciowe boisz się ze twój mąż zmieni cię na partnera? No sorka ale innego wyjaśnienia nie ma 😅.
W takim razie dlaczego pary heteroseksualne mogą „obnosić” się na zewnątrz z tym, że są hetero? Mogą złapać się za rękę, pocałować. Ba zdarzają się i tacy co sobie pobaraszkują w świetle dnia czy księżyca. W czym tacy są lepsi od par homoseksualnych? Zawsze mnie to zastanawia. Czym sobie zasłużyliśmy na normalne życie, a pary homoseksualne muszą się kryć?
Konstytucja to *****. Już od lat widać jak łamie prawa człowieka, a zapisy wykluczają się nawzajem. A polska jest zaściankowym, fanatycznie religijnym bagnem.




Jak niżej. Mówimy o kościele, to mów o kościele. Co ma piernik do wiatraka.
A jeśli mowa już o innych zgodnie z prawem czy zgodnie z rządem, a może zgodnie z wiarą? Drugie z trzecim ostatnio w polsce ciagle razem więc nietrudno zgadnąć.



Na szczęście ludzie starsi i młodzi, ochrzczeni za młodu i nieświadomie dokonują wypisu z tego oto kościoła. I chyba masz wizje i innego świata niż ten który obecnie figuruje nam przed oczami. Szkoda. Rozejrzyj się, poczytaj. Może kiedyś zrozumiesz.
Gdzie napisałam, że zgrzeszył to zgrzeszył? Należy się kara, taka sama jak w innych przypadkach. Księdza też siedzą. Jakoś nie widzę tych tłumów wypisujących się z KK. Za to widzę hipokrytów, którzy w Wigilię czy Wielkanoc siadają do stołów i cieszą się z urodzin Jezus czy Zmartwychwstania. Bądźmy konsekwentni.
 
Ostatnia edycja:
małżeństwo



Encyklopedia PWN

małżeństwo,

prawo regulowany przez prawo trwały związek kobiety i mężczyzny zawarty w celu wspólnego pożycia, wzajemnej pomocy i współdziałania dla dobra założonej rodziny, a zwłaszcza wychowania dzieci.

Także nie, dla robienia z krzesła łóżka.

Prawo jest takie same dla wszystkich. Nie zakazuje małżeństw homoseksualistą!


Nie wyrzekłabym się. Zakładanie, że będzie homo i będzie chciało zawierać prawny zwiazek jest daleko idącym gdybaniem. W mojej ocenie bez znaczenia.

To może i jest gdybanie ale i jednocześnie myślenie o przyszłości swojego dziecka. Po twojej postawie wnioskuje ze dziecko miało by ciężko.
Prawo jest takie samo dla wszystkich? Śmieszna jesteś. Gdyby było takie samo ślub byłby możliwy. A nie jest. To gdzie tu ta równość? Prawo nie zakazuje małżeństw ale i na nie nie pozwala.
Dzielę się informacjami z życia prywatnego na tyle ile chce. Więc rób to o czym mówisz i nie zagladaj innym ludziom w życie.

Okej i na podstawie twojej osobistej wiary, przekonań, wszyscy maja byc cicho w temacie abocji z powodu wad. Pępek świata :)

Co? Ty w ogóle czytasz co piszesz?
To chyba na podstawie wiary, KK i polityków i takich jak ty reszta ma siedzieć cicho bo ktoś sobie wymyślił ze aborcja to grzech. I w dupie maja że nie wszyscy tak myślą.
 
Polecam przeczytać wypowiedzi tej Pani na innych wątkach. Problem z pokochaniem własnego dziecka, strach przed szpitalem, dlatego mąż był tam z dzieckiem. Przecież to jest żywa wizytówka skutków życia w totalnej mgle.nie wiem jak się ma do tego głęboka wiara.. Hipokryzja totalna. Bardzo jej współczuję. Tym bardziej jestem ZA !
Znów jeden obraz.

W tych wątkach nie wspominałam nic o własnej chorobie, która mocno wpływala na moje decyzje.

A w szpitalach byc nie chcialam, bo przez covid nikt nie mogl mnie zmienic a moje dziecko budzi sie z zegarkiem w reku co pół godziny. Rozumiem, ze Ty nie podtrzebujesz snu? Ile moglam wytrzymac nie śpiąc? Tydzień?
A władze szpitala zapewniły mi taki 3 tygodniowy horror. Prosze sie nie dziwić, ze balam sie wrócić do szpitala.
 
Ale to, ze argumenty obrońców życia Cie nie przekonują nie znaczy, ze ich nie mają....
Ty masz tez swoje argumenty, które nie przekonują ich.
To działa w dwie strony. Niestety w tym sporze jest strona czarna i biała. Trudno tu nawet o kompromis, bo zadna ze stron nie jest zainteresowana.
Ja osobiście chcialabym wypracować jakis kompromis, ale trudno o taki zabiegać bez dobrej woli innych.
Rozmawiajmy na spokojnie i nie odrzucajamy z góry osób myślących odmiennie. Po to chyba ta dyskusja na forum by luźno wymieniać poglądy. Póki co nasza rozmowa nie ma żadnych skutków rzeczywistych, więc wyrażanie nawet osobistych odczuć jest na miejscu.
Argumenty macie.. Ale nie macie czym ich poprzeć poza fanatyzmem religijnym i odczuciem emocjonalnym. Jeśli się mylę to proszę daj mi naukowy dowód (wystarczy link do rzetelnego artykułu) na to w jaki sposób zabija się zarodek 🤦‍♀️
 
Same pokazuje ile w Was nienawiści i jadu. Może @Jarzynka ma problemy, może ma lęki itd. Może ma nerwice, depresję. A Wy teraz będziecie miały pole do popisu. Jak w podstawówce. Pośmiejmy się, że ktoś ma zaburzenia.
 
reklama
Aha..problem z pokochaniem/akceptacja własnego dziecka ale innym będzie kazała rodzić dzieci skazane na śmierć.. widzę syndrom Godek🤣
A może ona czerpie przyjemność z cierpienia innych kobiet? 🤔
Nie zdaje sobie sprawy jaką krzywdę psychiczną i fizyczną może wrządzić taka cąża z ciężko uszkodzonym, chorym płoden? 🤔
Ja widziałam takie cierpienie i ból więc wiem. Kiedy się popatrzyło na kuzyna, na żonę kuzyna to samemu chciało się wyć, krzyczeć..... !!!!!!! Straszne uczucie!
 
Do góry