reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyrok trybunału ws aborcji - opublikowane uzasadnienie

Jakie narzucać? O czym ty gadasz?
Jeśli aborcja była by legalna to ktoś by cię do niej zmuszał???
Niektórym ludziom zależy również na innych ludziach, nawet nieznanych. Nie chcą przykładać ręki do uśmiercania kogokolwiek. Będąc jednostką w społeczeństwie czuja się odpowiedzialni za wszystkich. To ich myślenie.
Tutaj w odpowiedzi na Twoj post pozwolę sobie na którą dywagacje. Wspomniałaś o małżeństwach par homoseksualnych - wprowadzwnie tego jest również narzuceniem dla osób przeciwnych. Nikomu nie szkodzi, ze geje biorą ślub? Niech robią co chcą w domu, niech tworzą zwiazki partnerskie, ale niech nie robią z krzesła łóżka. Małżeństwo to związek kobiety i mężczyzny. Tu nikt nie będzie bronił zapisów konstytucji?
 
reklama
Tak, ulubiony argument, ksiądz też jest tylko czlowiekiem...Ale człowiekiem który reprezentuje kościół i powinien dawać przykład nie sądzisz? Nie dziwne że bardzo dużo młodych osób odwraca się od kościola skoro co chwilę słyszy się o molestowaniu, gwałtach i to te sprawy wypływają po latach bo księża byli chronieni przez swoich przełożonych. To jest normalne??
Ulubiony argument? A jest inaczej? Lekarz też powinien leczyć, nie szkodzić, a jest tak zawsze? Policjant powinien działać zgodnie z prawem, a jest tak zawsze? Oddajemy nasze dzieci w ręce nauczycieli i opiekunek, i także zdarza się są bite, molestowane, upokarzane. Jedni mają powołanie inni inne pobudki. I wszystkie takie zachowanie trzeba tępić, co do tego nie ma wątpliwości.
Ale Wy wsadzacie wszystkich do jednego worka.
 
Tak gdyby nie chcieli to by na to nie pozwalali. Ale gdyby kościół szanował to że nie każdy myśli jak oni i nie narzucał swoich racji to chyba było by łatwiej nie?
Kościół ustanawia prawo w tym kraju?
Ksiądz może co najwyżej z ambony przemawiać, zgodnie z nauką KK i to nikogo nie powinno dziwić czy bulwersować.
Ciekawe skąd w Polsce tyłu Katolików? Ponoć 95%. Hipokryzja? Przecież z Kościoła można się wypisać i z głowy.
 
Niektórym ludziom zależy również na innych ludziach, nawet nieznanych. Nie chcą przykładać ręki do uśmiercania kogokolwiek. Będąc jednostką w społeczeństwie czuja się odpowiedzialni za wszystkich. To ich myślenie.
Tutaj w odpowiedzi na Twoj post pozwolę sobie na którą dywagacje. Wspomniałaś o małżeństwach par homoseksualnych - wprowadzwnie tego jest również narzuceniem dla osób przeciwnych. Nikomu nie szkodzi, ze geje biorą ślub? Niech robią co chcą w domu, niech tworzą zwiazki partnerskie, ale niech nie robią z krzesła łóżka. Małżeństwo to związek kobiety i mężczyzny. Tu nikt nie będzie bronił zapisów konstytucji?

Ale nikogo nie powinno obchodzić jak żyją inni ludzie, zwłaszcza ci których nawet nie znasz, jakie podejmują decyzję i sorry ale nie jesteś odpowiedzialna za to że jedna czy druga kobieta dokona aborcji. Po raz nie wiem który powtórzę to NIE twoje życie, NIE TWOJE DECYZJĘ i absolutnie nie mają wpływu na Twoje życie więc dlaczego ma cię to obchodzić? Aaa dobra nie musisz odpowiadać bo wiem, bo jesteś wierząca i uważasz że powinnaś innych odwodzić od grzechu żeby nie trafili do piekła, zgadlam? Tylko tak się składa że np dla mnie coś takiego jak grzech nie istnieje w takim sensie i co? Mam wrażenie że ty nadal myślisz że jak aborcja jest nielegalna w kraju to ona nie istnieje. A istnieje, wystarczy kupić tabletki lub wyjechać za granicę. Jak kobiete stać to to zrobi, cierpią na tym biedniejsze bo albo rodzą i oddają albo rodzą i żyją w biedzie i depresji albo wyrzucają dziecko na śmietnik czy gdzieś. A gdyby miały legalny dostęp do aborcji takich sytuacji można by uniknąć.

Wprowadzenie ślubu dla par homoseksualnych w jakim sensie jest dlaciebie narzuceniem czegokolwiek? Czy ktoś Ci wtedy każe związać się z kobietą??
Wiesz ze ślub można wziąć nie tylko kościelny [emoji57]i ci ludzie tylko tego chcą by móc prawnie być małżeństwem. By móc w razie wypadku dowiedzieć się o stan swojego partnera, by w razie śmierci jednego z nich mieć prawo do dziedziczenia bo niestety bez tego mogą żyć razem i 20lat a potem stracić i miłość i oszczędności, dom itd jeśli będzie rodzina która według prawa będzie dziedziczyć.

Serio co ci przeszkadza i co DLA CIEBIE za różnica czy ktoś jest w związku tak o czy ma ślub? W jaki sposób ci to przeszkadza? Tylko weź odpowiedz.

Jestem ciekawa czy dalej byś tak mówiła gdyby osoba homoseksualna okazało się twoje dziecko. Pomyśl że marzeniem twojego dziecka byłby ślub z jego miłością życia tej samej płci... Co byś zrobiła? Wyrzekła się? Skrzywdziła byś swoje własne dziecko mówiąc mu to co tutaj napisałaś?
 
Niektórym ludziom zależy również na innych ludziach, nawet nieznanych. Nie chcą przykładać ręki do uśmiercania kogokolwiek. Będąc jednostką w społeczeństwie czuja się odpowiedzialni za wszystkich. To ich myślenie.
Tutaj w odpowiedzi na Twoj post pozwolę sobie na którą dywagacje. Wspomniałaś o małżeństwach par homoseksualnych - wprowadzwnie tego jest również narzuceniem dla osób przeciwnych. Nikomu nie szkodzi, ze geje biorą ślub? Niech robią co chcą w domu, niech tworzą zwiazki partnerskie, ale niech nie robią z krzesła łóżka. Małżeństwo to związek kobiety i mężczyzny. Tu nikt nie będzie bronił zapisów konstytucji?
Z każdym kolejnym postem który piszesz utwierdzasz mnie w przekonaniu że masz coś z głową. Czy wprowadzenie małżeństw homoseksualnych jest narzuceniem tego że masz wziąć ślub z kobietą? A komu szkodzi że geje biorą ślub? Tobie ktoś zagląda do łóżka i mówi z kim masz spać?
 
Ulubiony argument? A jest inaczej? Lekarz też powinien leczyć, nie szkodzić, a jest tak zawsze? Policjant powinien działać zgodnie z prawem, a jest tak zawsze? Oddajemy nasze dzieci w ręce nauczycieli i opiekunek, i także zdarza się są bite, molestowane, upokarzane. Jedni mają powołanie inni inne pobudki. I wszystkie takie zachowanie trzeba tępić, co do tego nie ma wątpliwości.
Ale Wy wsadzacie wszystkich do jednego worka.

Tak, właśnie ulubiony argument. Jeszcze tylko brakuje (choć i takie wypowiedzi już slyszalam/widziałam) że to wina dziecka.
Mówimy teraz o kościele a nie innych zawodach.
I nie nie wsadzam wszystkich do jednego wora bo spotkałam normalnych, miłych księży z którymi można się spoko dogadać ale sorry to jak niektórzy sieją nienawiść do innych np tylko dlatego że są innej orientacji a jednocześnie ukrywają wykorzystywanie dzieci to jest dopiero obrzydliwosc.
A to że tak dużo jest "wierzących" w papierach kościoła... Jakby rodzice chrzcili dzieci bo są na prawdę wierzący a nie dlatego bo wypada, bo tradycja, bo co ludzie powiedzą to te statystyki wyglądały by nieco inaczej. Całe szczęście ja swoim dzieciom tego oszczędziłam.
Kościół ustanawia prawo w tym kraju?
Ksiądz może co najwyżej z ambony przemawiać, zgodnie z nauką KK i to nikogo nie powinno dziwić czy bulwersować.
Ciekawe skąd w Polsce tyłu Katolików? Ponoć 95%. Hipokryzja? Przecież z Kościoła można się wypisać i z głowy.

No cóż wypisać? Wiesz jak trudno jest to zrobić? Wiesz jak księża utrudniają? Jestem w trakcie apostazji więc wiem.
 
Ostatnia edycja:
@Kaamilaaa raczej nie doczekamy się sensownej odpowiedzi.. szkoda, że @Jarzynka odpowiada tylko na te wygodne dla niej pytania i szkoda, że nie chce nas uświadomić jaka to wada, która nie była widoczna u trzech lekarzy, a powinna.. coś mi się zdaje, że ktoś tu naciąga rzeczywistość.

Tak jak już pisałam.. ja jestem osobą wierzacą, choć nie wierzę w kk jako samą instytucję kościoła przez ich zakłamanie i hipokryzję. Czy ja popelniam grzech czy nie nie powinno też nikogo obchodzić..To Bóg będzie mnie rozliczał. A nie życzę sobie aby to robił Kowalski, który w niedzielę usłyszał od księdza pedofilia, że aborcja to zło.

@Mujer 'ksiadz to też czlowiek'.. oczywiście, ale w momencie podejmowania decyzji o byciu księdzem raczej wie z czym to się wiąże. Raczej wątpię aby człowiek idący na strażaka bał się ognia i w momencie pożaru stwierdził 'nie idę bo się boje, jestem po prostu tylko człowiekiem'. Jeśli wie że nie podoła to dokonuje innego wyboru.
 
Wprowadzenie ślubu dla par homoseksualnych w jakim sensie jest dlaciebie narzuceniem czegokolwiek? Czy ktoś Ci wtedy każe związać się z kobietą??


Serio co ci przeszkadza i co DLA CIEBIE za różnica czy ktoś jest w związku tak o czy ma ślub? W jaki sposób ci to przeszkadza? Tylko weź odpowiedz.

Jestem ciekawa czy dalej byś tak mówiła gdyby osoba homoseksualna okazało się twoje dziecko. Pomyśl że marzeniem twojego dziecka byłby ślub z jego miłością życia tej samej płci... Co byś zrobiła? Wyrzekła się? Skrzywdziła byś swoje własne dziecko mówiąc mu to co tutaj napisałaś?

małżeństwo



Encyklopedia PWN

małżeństwo,

prawo regulowany przez prawo trwały związek kobiety i mężczyzny zawarty w celu wspólnego pożycia, wzajemnej pomocy i współdziałania dla dobra założonej rodziny, a zwłaszcza wychowania dzieci.

Także nie, dla robienia z krzesła łóżka.

Prawo jest takie same dla wszystkich. Nie zakazuje małżeństw homoseksualistą!


Nie wyrzekłabym się. Zakładanie, że będzie homo i będzie chciało zawierać prawny zwiazek jest daleko idącym gdybaniem. W mojej ocenie bez znaczenia.
 
reklama
@Kaamilaaa raczej nie doczekamy się sensownej odpowiedzi.. szkoda, że @Jarzynka odpowiada tylko na te wygodne dla niej pytania i szkoda, że nie chce nas uświadomić jaka to wada, która nie była widoczna u trzech lekarzy, a powinna.. coś mi się zdaje, że ktoś tu naciąga rzeczywistość.

Tak jak już pisałam.. ja jestem osobą wierzacą, choć nie wierzę w kk jako samą instytucję kościoła przez ich zakłamanie i hipokryzję. Czy ja popelniam grzech czy nie nie powinno też nikogo obchodzić..To Bóg będzie mnie rozliczał. A nie życzę sobie aby to robił Kowalski, który w niedzielę usłyszał od księdza pedofilia, że aborcja to zło.

@Mujer 'ksiadz to też czlowiek'.. oczywiście, ale w momencie podejmowania decyzji o byciu księdzem raczej wie z czym to się wiąże. Raczej wątpię aby człowiek idący na strażaka bał się ognia i w momencie pożaru stwierdził 'nie idę bo się boje, jestem po prostu tylko człowiekiem'. Jeśli wie że nie podoła to dokonuje innego wyboru.
Dzielę się informacjami z życia prywatnego na tyle ile chce. Więc rób to o czym mówisz i nie zagladaj innym ludziom w życie.

Okej i na podstawie twojej osobistej wiary, przekonań, wszyscy maja byc cicho w temacie abocji z powodu wad. Pępek świata :)
 
Do góry