reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyprawkowy zawrót głowy - Zakupy dla maluszków

Ogólnie wolę żeby mi dzieci zmarzły niż się przegrzały. W domu mam chłodno, max 21stopni, w sypialni z 17-18. Jak dzieci biegają w kurtkach i czapkach to moje w bluzach. Ale tfu tfu wcale mi nie chorują, więc chyba jest ok [emoji14]
Używałam body i półśpiochy, dla mnie jakieś najbrdziej praktyczne i szybko pieluchę można zmienić. Jak jest chłodniej to zakładałam półśpiochy, jak ciepło to same body. W ogóle nie używałam śpiochów, jakieś dla mnie dziwne cudo :D
Śpiochy to te zapinane na ramionach? Też nie uzywalam, paskudne to dla mnie [emoji14]
 
reklama
Ja też używałam w ogóle takich śpiochów na ramiączkach dla mnie były w ogóle nie praktyczne. Najlepsze body i pajacyki a później przezucilam się już na body i spodenki. Mój synek urodzil się w wakacje więc prawie od samego początku nosił tylko jedna warstwę i czesto spał w samych bodziakach albo rampersie.
 
Zabralam sie za spisanie wszystkiego co muszę kupić nie licząc narazie do tego ciuszkow bo jeszcze nie wiem kto tam w środku siedzi, ale od samych "podstawowych" rzeczy juz mnie głowa boli:p przy pierwszym dziecku było łatwiej, spontanicznie, bralam co uwazalam za potrzebne i tyle, a teraz te przemyslanie co sie przydało a co nie, czego nie miałam a okazało się potrzebne.... Dobrze ze to jeszcze tyle czasu bo inaczej to by mi go napewno brakło. Jeszcze szukanie najlepszych ofert żeby nie przeplacac tez nie jest takie łatwe wiec ciesze sie ze mam wolne i mogę nad tym posiedzieć:) jak w przyszłym tygodniu dowiem sie jaka płeć to ogarne juz do końca listę i napewno sie z Wami podziele rezultatem:)
 
Dziewczyny a może któraś z Was ma gotową "ciuszkową" listę wyprawkową? wiem, że na stronach można znaleźć gotowca ale chciałabym poznać opinie doświadczonych mam.
 
Dziewczyny a może któraś z Was ma gotową "ciuszkową" listę wyprawkową? wiem, że na stronach można znaleźć gotowca ale chciałabym poznać opinie doświadczonych mam.
Raczej nie znajdziesz jednej idealnej listy:p każdej z nas odpowiadały inne ubranka przy poprzednich dzieciach, moja rada to iść na logikę kupując po kilka sztuk podstawowych rzeczy i rozmiarów typu body, pajace, śpioszki itp rozm 50-56-62 a później na bierząco dokupywac juz według wielkości dziecka i własnych upodobań, sukieneczki, spodeneczki, sweterki, bluzeczki... Po pierwszych dniach będziesz widziała czy łatwiej Ci z bodami zakładanymi przez główkę czy zapinane sprzodu, czy wolisz pajacyki albo jednak półbody.
 
A co kupujecie z drugiej ręki? Tutaj piszą: parenting.pl/uzywane-ubranka-rowerki-wozki-co-najczesciej-kupujemy-dla-dzieci-w-internecie o wózkach, ubrankach, zabawkach... Na co używanego według Was warto postawić, a co lepiej kupić nowe?
Ja często kupuję używane. Niemal wszystko. Od mebelków, sprzętów dla dzieci, po śpiochy i body ;). Nie widzę żadnych przeciwwskazań.

Ja lubiłam bardzo przez pierwsze trzy miesiące klasyczne śpiochy zapinane z przodu na napy. Pod spód body, albo nic. Szybko, sprawnie się to ubierało, a dziecku na bank ciepło było (grudzień-luty wersja z body pod spodem, w lecie sierpień-październik same śpiochy).
Na samym początku miałam problem z zakładaniem body przez głowę, ale jakoś poszło ;).
Najgorsze dla noworodka są wg mnie wszelkie spodenki z gumką, bluzeczki itp. bez sensu. Ja takie kupuje dopiero od rozmiaru 68.
Świetnie też sprawdzały mi się rampersy - takie śpiochy bez stópek, body i skarpetki. Ale to już przy niemowlaku, tak od 3 miesiąca.
 
reklama
A co kupujecie z drugiej ręki? Tutaj piszą: parenting.pl/uzywane-ubranka-rowerki-wozki-co-najczesciej-kupujemy-dla-dzieci-w-internecie o wózkach, ubrankach, zabawkach... Na co używanego według Was warto postawić, a co lepiej kupić nowe?
Ciuchy. Bobaski czasami tylko raz założa albo i wcale :) a to wystarczy tylko wyprać i wyprasować. Gorzej jest z wózkami czy łóżeczkami, myślę że trzeba bardziej oglądać i sprawdzać bo niestety nie każdy jest uczciwy i przyzna się co jest popsute i sprawdzać cene w sklepach, bo czasami sprzedają za tyle samo co nowe :)
 
Do góry