reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyprawkowo ;-)

chciałabym coś wtrącić o chustach,
od kilku lat pracuję w żłobku i na prawdę różnych rzeczy się naoglądałam dlatego przestrzegam aby nie nadużywać chusty, ponieważ tak jak może ona mieć zbawienny wpływ na codzienność lub stawy biodrowe, tak samo może wyrządzić ona wiele krzywdy. spotkałam się z dziećmi które tak długo były noszone w chustach że nie potrafiły w wieku 10 miesiecy samodzielnie siedzieć, gdyż miały już źle ukształtowany układ nóżek. tzn siedząc nóżki zawijały cały czas tak jak gdyby chciały opleść mamę, przez co przechylały się za bardzo do przodu co skutkowało upadkiem. dlatego drogie mamy proszę o rozwagę w użytku;-) (chciałam zaznaczyć że nie potępiam chusty,tylko jej nierozważne użycie)
pozdrawiam

 
reklama
My rowniez mamy skompletowana wyprawke, wszystko po Pawle ;-) Jedyna rzecza, jaka dokupimy, bedzie podwojny wozek spacerowy Baby Jogger City Mini Double http://www.ceneo.pl/13041887?se=fWAGS4E0hCfKZwUr-EyKDz_H4ZjbMHZt&gclid=CLnIgoy1gLICFeTLtAodAA4Agg Sprawdzony i polecony. Oczywiscie kupimy uzywany, chyba ze tu bedzie w miare tanil

Oraz koszyk do spania na pierwsze 3 miesiace, ale nie wiem jeszcze jaki. Moze jakis polecicie?

A co do chust, to jestem zwolenniczka nosidelek. Z Pawlem sprawdzil sie ten http://scandinavianbaby.pl/pol_n_BabyBjorn-100.html?gclid=COL7qMOzgLICFcfKtAodtH4AiQ i may zamiar go uzywac z nowym maluszkiem.
 
Ostatnia edycja:
generalnie chodzi o częstotliwość, ale także o sposób mocowania, nie jestem ekspertem ale uważam, że zmiana pozycji także ma znaczenie. dziewczynka o której pisałam zawsze przywiązywana była przodem do mamy i tylko na brzuchu.
 
Ja też w zasadzie większość już mam - tylko ubranka jak będzie chłopczyk;) Nawet z łóżeczkiem na początku nie będzie problemu bo kupimy tylko nowy materac i Wiki przeniesiemy do łóżeczka turystycznego które mamy:)
A tak ad tego o czym pisałyście to mogę wyrazić swoją opinię o laktetorach... W zasadzie to fakt, że w większości przypadkó nie jest on potrzebny ale sama się przekonałąm, że może być potrzebny i to nagle... I wtedy bardzo się cieszyłam z tego, że takowy zakupiłąm wcześniej. U mnie to akurat było dlatego, że po komplikacjach po porodzie musiałam mieć badanie w którym wstrzyknięto mi kontrast który mógł wpływać na pokarm... Więc mała dostawała butla mm a ja co 3 godziny sciągałam co byłó co by dalej karmić za kilka dni... No i miałam laktator Aventu elektroniczny i z nastawką ręczną. I jeżeli chodzi o moje doświadczenia to ręczny to masakra (tylko ten na wszelki wypadek wzięłam pierwszego dnia do szpitala a mąż musiał siedzieć sam z 7 dniową córką i nie mógł mi przywieść elektronicznego) - po 1 dniu sciągania namęczyłam się za każdym razem pół godziny, do tego skrzypiał strasznie i co najgorsze strasznie poranił mi sutki... masakra... Za to elektryczny to było coś wspaniałego - pięknie ustawia się jak mocno ma pracować samemu za każdym razem, całkiem szybko sobie radzi i co najważniejsze mimo, że przystawka przy piersiach taka sama przecierz to nigdy mnie nie poranił... Więc z niego jestem bardzo zadowolona i teraz równierz czeka na wszelki wypadek...
Co do chust to ja mam nosidełko Manduca (ma taką przystawkę, że i maluszka można nosić). Wiki się podoba, ale na przykład inna lipcówka kupiła i jej córka za nic w świecie nie chce się dać w tym nosić. Dlatego uważam, że jak w wielu miejscach piszą - warto wziąć dziecko i gdzieś je przymierzyć czy mu się spodoba. No i ja nie używałam tego do noszenia dziecka ot tak żeby sobie pospało czy żeby coś zrobić tylko sporadycznie jak potrzebowałam gdzieś na szybko wyskoczyć i nie chciało mi się jej pakować do wózka, i pół godz wyjeżdżać z osiedla;)
Widziałąm tam też matę, leżaczek na liście - bardzo fajne rzeczy ale można z tym spokojnie poczekać:)
Oj coś się rozpisałąm;)
 
Co do chust... Jak Tosia była mała to mama kupiła nam chustę, ale szczerze mówiąc te wszystkie wiązania są dla mnie zbyt pracochłonne. Poza tym uwielbiam chodzić z wózkiem :-D
U nas we Wrocławiu jest wypożyczalnia laktatorów elektrycznych, mniejszy wydatek, można wypróbować, a potem oddać - może w innych miastach też są?
Wiecie co, chyba zrezygnuję z Emmaljungi :-) bardzo spodobał mi się wózio Bebetto Fabio - jest w smyku za 1200zł.
Niestety na allegro nie ma używanych, pewnie to jakiś nowy model - te jego wielkie kola są powalające! A jak cudnie się prowadzi.... Cud, miód! :-D
 
ja mam chustę kółkową i używam sporadycznie - jakoś mój Mały nie za chętnie w niej siedzi, za to podróże w wózku uwielbia i sam się na niego wspina i zapina pasy:)

sporo rzeczy pewnie wykorzystam po nim, na pewno body, śpioszki, kaftaniki bo to większość białe miałam, wózek, przewijaki i całą reszta z tych tematów.

gorzej z łóżeczkiem. na początku pewnie Kruszyna będzie w takim koszu wiklinowym do 4 miesiąca, tak jak Misiek a później drugie łóżeczko się dostawi do pokoiku. Na szczęście miejsce jest:)

na pewno odradzam kupno elektrycznych oczyszczaczy nosków. badziew straszny, niewygodne to i tylko buczy. zwykła gruszka świetnie zdaje egzamin. żadnych frid nie używałam.

laktator mi się nie przydał w ogóle i teraz też nie będę chciała używać (jeśli są chętne to mogę odsprzedać - Avent Isis z kubeczkami)

dla Dziewczyn, które zostaną Mamami po raz pierwszy - Dziewczyny nie dajcie się zwariować. Teraz wymyślają tyle rzeczy, żeby tylko sprzedać, że szok! Wciskają, że to niezbędne, bez tego Twoje Dziecko nie będzie się rozwijać prawidłowo, jak jesteś dobrą Mamą to kupisz to i tamto. Zastanówcie się tak na prawdę czego będziecie potrzebować i używać. Wiele z Nas się wychowywało bez tych gadżetów i jakoś nie wyrosłyśmy na inwalidki;)
 
ja na razie nie kupuje nic.duzo rzeczy dostane,w tym lozeczko.a teraz mamy skarbonke i ja napelniamy od nowa bo tydzien temu kupilismy sobie telewizor do pokoju za pieniazki ktore w niej byly:)teraz zbieramy na wozek:)a moj sie smieje ze to na mleczko i pieluszki :)
 
reklama
Witajcie drogie koleżanki!!!!!

Mam do sprzedania fantastyczne butelki z USA imitujące ssanie z piersi!!!

Dzięki nim obyło sie u nas bez bóli brzuszka,kolek,płaczów-jesli planujesz wyjść,wrócić do pracy-zapraszam-zajrzyj na moją aukcję i zobacz filmiki jak działają te butelki z podwójnym smoczkiem!

Zachęcam,bo zostały mi 3 sztuki nigdy nieużywane,sprzedaję za 1/3 ceny!!!!

bardzo załuję,ze w PL te butelki nie są dostępne,bo są fantastyczne!!!!!
Zapraszam!!!!!!

Przedmioty użytkownika - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Kolezankom z bb udzielę 10% rabatu,prosze tylko po zakończeniu aukcji napisac mi maila,ze jestescie z bb:)
 
Do góry