reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyprawka oraz zakupy dla malucha i mamy

Ja miałam tak, że w lutym miałam chęci, potem mi przeszła ochota i siły a teraz znowu mam zapał.
Pranie kolejne zrobione, jedno wyprasowane, trochę zakupów dziś zrobiłam i jeszcze za szycie się wzięłam :)
 
reklama
Ja mam spadek formy też z wyprawką, aczkolwiek w zasadzie wszystko mam. Muszę tylko kilka pieluch, pościel wyprasować. Nie mam jeszcze jakiś drobiazgów typu: pojemnik na smoczki, prześcieradła do kołyski. Reszta wyjdzie w praniu. Z rzeczy, które muszę zrobić to: złożyć kołyskę, zagospadrować kącik u nas w pokoju, założyć poszewki na pościel u Małego w pokoju, wyprać maskotki i buciki chyba też. Musimy jeszcze kupić półeczki na te maskotki i książeczki oraz ramki do obrazków.
 
Papatki, mi polozna na szkole rodzenia gdy byl watek pielegnacji noworodka mowila zeby przy kazdej zmianie pieluszki smarowac kremem (bez cynku!). Kremy z cynkiem tylko i wylacznie wtedy jak juz odparzenia sie nabawimy. Smarujac za kazdym razme unikamy odparzen. Ja mam kupiony Bepanthen Masc Ochronna, bo taki kupilam, ale pewno potem przerzuce sie na cos typu Hipp czy Nivea.

U mnie wyprawka na ukonczeniu. Oprocz kosmetykow do kapieli bo dalej rozmkiniam co zamiast emolientow to wszystko kupione prawie. Jeszcze tylko wozek oddac do prania i lozeczko skrecic, torbe spakowac i gotowe.

Ja tez nie robilam zapasow, bo nie wiem jak dziecko na co zareaguje - mam jedno opakowanie pieluch (88szt. Pampeesow), dwa chusteczek nawilzanych i pozostalych tez po jednym opakowaniu. Jak zajdzie potrzeba maz podejdzie i kupi, bo to zaden problem, a mieszkam w Krakowie wiec tu co rusz supermarket ;) kupowalam niezbedne minimum.
 
Jasmina o patrz, a byłam pewna, że tylko po kupce smarujemy i ewentualnie jak pupa jest delikatnie zaczerwnieniona, a tak to nie smarujemy bo zatyka pory i wtedy właśnie robią się odparzenia. Ach i bądź tu człowieku mądry, no ale chyba położne znają się na rzeczy i wiedzą co mówią.
 
Sylwia, masz na myśli brw? Jeśli tak to do 10x0% dochodzą koszty ubezpieczenia kredytu- ok. 10% wartości towaru.
 
Chodzi o ikea pytalam w sklepie o ukryte koszty czy aby napewno nic nie ma nawet regulamin czytalam zobaczymy jak bedzie jak zobaczymy umowe. My nie chcemy tego ubezpieczenia i tak tez na wniosku zaznaczylismy raty nam przeszly tylko chodzi jeszcze o sama umowe czy aby tam nalego druczku nie ma.
 
Papatki, odparzenia biora sie od otarc pieluszki, jak smarujesz to logicznie nieWiadomo ze nie ma takiego tarcia. Pory raczej w tych miejscach sie nie zatykaja :D
 
Źle się wyraziłam :D :D chodziło mi, że jak nałożymy krem, który nie wchłonie się od razu, a do tego jeszcze pampers to skóra nie oddycha i stąd odparzenia. Przeczytałam to na jakimś blogu, ale już nie pamiętam gdzie ;)
 
reklama
Jasmina88, Papatki ja nie smarowałam dziecku pupy za każdym razem. No może na początku tak, bo po każdym karmieniu szła kupa.Potem już nie. Ale jak się odpowiednio często zmienia pieluchy to nie ma oparzeń, chyba, że dziecko ma wyjątkowo wrażliwą pupę.
 
Do góry