reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyprawka oraz zakupy dla malucha i mamy

Pupę dziecka smarowałam na początku raczej przy każdej zmianie pieluszki (chyba, że akurat byłam z wizytą poza domem, to nie tachtałam wszystkiego) , a to dlatego że nie chodzi tylko o ewentualne otarcia,
ale
1. z moczu wytrąca się amoniak i on odpowiada za odparzenia;
2. dziecko- zwłaszcza latem się poci, a w pampersie dodatkowo, co zwiększa wilgotność +temp= rozwój bakterii

Teraz zrobię tak samo, a po kupie to zawsze jednak lepiej ... a po siusiu w zależności od skali sprawy, bo w samych chusteczkach już jest jakiś środek nawilżający, nie tylko myjący mi się zdaje
 
reklama
na początku smarowałam za każdym razem. Po siku bardzo delikatna warstwa a po kupie na grubo . Odparzenia mieliśmy raz jak byla biegunka zębowa.
 
Wózek zamówiony! W bobowózki. Powinien być u nas do 8 kwietnia. :) Padło na Joolza kolor Parrot. Do tego domówiliśmy jeszcze parasolkę. Nie mogę się doczekać. :D
parrot_blue_3.jpg
 

Załączniki

  • parrot_blue_3.jpg
    parrot_blue_3.jpg
    48,4 KB · Wyświetleń: 321
Jutro w DdTVN będzie o wózkach dziecięcych.
Dziewczyny które kupiły termometr na gemini. Jaki wybralyscie? Tyle tego tam jest ze nie wiem który wybrać
 
a jeśli chodzi o smarowanie pupy to mnie z kolei położna powiedziała że smarujemy tyłek po każdej zmianie pieluchy kremami z cynkiem a jak jest już odparzenie to smarować czymś bez cynku koniecznie bo wtedy cynk wysusza odparzenie i robi się jeszcze gorsza rana. wtedy smarować bepanthenem albo czymś z lanoliną. Ja zawsze smarowałam pupy sudocremem albo zwykłym bambino z cynkiem a jak było odparzenie to np alantanem plus.

A termometr z gemini kupiłam mikrolife nc 100 za niecałe 90 zł ( chyba 86 albo 88 kosztowal) używałam go przy dzieciach i pokazuje poprawną temp.
 
reklama
Do góry