reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyprawka oraz zakupy dla malucha i mamy

reklama
Boliwia, mi pisze na opakowaniu ze od 1 dnia.
Masci z cynkiem to chyba dopiero jak sie odparzenia pojawia... wczesniej nie ma po co.
 
Co do kąpieli, mi położna mówiła, że tylko nie emolienty. Zasugerowałam się tym, zaczęłam szperać i trafiłam na post mojej ulubionej Sroki: Link do: Sroka o....: Zanim sięgniesz po emolienty

Do kąpieli wybrałam serię Pat&Rub seria Sweet - szampon i płyn dwa w jednym, balsam na odparzenia pieluszkowe i balsam do ciała.

Kameleonleon jeśli chodzi o wanienkę, nas razem ze stelażem wyniosło coś koło 89-90 zł. Marka Tega.
 
Ja pierdziele ale dziś dziewczyny wszędzie dużo postów , jak nie zaglądam do tel cały dzień to po prostu niezła lektura.
Ja wanienke zamówiłam 86cm i stelarz do tego . Mąż wybrał kolor - żółty hmmm.. i stelarz srebrny :p jutro powinna być :)
 
Co do smarowania, zasypywania pupy to przy jednorazowych to tak nie potrzeba robić za każdym razem. Może więcej noworodkom, ale takie zasypki to przy tetrach.

Sudocrem jest na problem skórny a nie na zdrową pupę.
Ja przy synu używałam linomagu i to tylko tuż przy odbycie i więcej ewentualnie jak było mocniejsze zaczerwienienie, bo ten to przy alergii miał różne kupki. Ale nigdy nie mieliśmy problemów pieluszkowych. Sudocremy miałam tylko takie małe gratisowe i tak się przeterminowały
 
Kameleon też mi się seria Beaba podoba, ale cena jest kosmiczna za stojaczek i przewijaczek. Doszłaby wanienka oczywiście, wszystko 650-700…. Oglądałam długo, aż przekonałam sama siebie, że najwygodniej było mi mieć przewijaczek na łóżeczku, bo stojak to kolejny grat i zrobiło mi się taniej:cool2: No ale przyznaję- ładny design i pudrowy kolorek- cudo! Jak ktoś kupi to się nie dziwię, bo można pożądać! ;-) ;)


AniaBeata mi też powiedziała, że nie emolienty, najlepiej sama woda, ale zrobić mam jak czuję, no i tyle.
 
A ja dostalam opierdziel od pediatry za stosowanie sudocremu na odparzenia u corki :D ponoc podraznia dodatkowo. Wiec nie wiem do czego go uzywac :p
 
reklama
sudocrem przy córce tez kupiłam i użyłam raz... Jak zaczął wrastać jej paznokieć na pupę nigdy bo jest stanowczo za silny. Ala raz miała odparzenia i kupiliśmy jej maść w aptece ale nazwy nie pamiętam.
 
Do góry