reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyprawka oraz zakupy dla malucha i mamy

W szkole rodzenia mówili, że wystarczy:
1. Emolient do kąpielu, byle nie Emolium (http://www.apteka-melissa.pl/produkty_zdjecia/090716214446911.jpg), bo on jest do skóry z AZS
2. Balsam do ciała
3. Krem do pośladków - z naciskiem na krem Bepanthen, żadnych Sudocremów, bo mają cynk.
4. Krem do buzi w ostateczności
5. Oliwka w ostateczności i nie do codziennego używania, warto stosować ją do ciemieniuchy jak się pojawi u maluszka.

ważne na co powinnyśmy my zwrócić uwagę to zapach kosmetyku, żeby nam nie śmierdział, nie przeszkadzał.
Ja mam póki co pełno próbek Oliatum i Johnsona, ale tego drugiego nie mam zamiaru stosować na dziecku. Dla mnie to najgorsze kosmetyki. Zobaczcie, jak wyprawka kosmetyczna wyglądała u sroki: Link do: Sroka o....: Wyprawka kosmetyczna
Dada ma dobre opinie wg sroki: Link do: Sroka o....: Kosmetyki Dada Hit czy Kit nie wiem, czy nie zmienili składów, to samo babydream: Link do: Sroka o....: Analiza: Babydream
 
reklama
Jeszcze jedno na początek nie ma co za dużo kupować bo nie zawsze dana seria przypasuje i ja jestem przeciwnikiem używania dermo jesli dziecko nie ma problemów skórnych, bo wtedy organizm niejt jest w stanie sam zbudować sobie warstwy hydrolipidowej skóry.
 
Malutka a nie wystarczy sam emolient? Trzeba jeszcze balsam? Mi się wydaje że emolient po to jest żeby już balsamów/oliwek nie trzeba było używać. Ale może się mylę.
 
Dziękuję za rady :)

Ja kupiłam na razie żel do mycia ciała i włosów oilatum, bo żele sa bardziej wydajne od emulsji.

Czyli jeszcze krem na każdą pogodę na dwór ( w zasadzie cały czas używam dla córki) i jakiś Balsam.

Malutka jakiś konkretny Balsam Ci polecali? Czy mówili, żeby po każdej kąpieli stosować? Ja używałam dla córki, ale ona tez atopowa, wiec miała bardzo sucha skórę.

A dlaczego nie krem z cynkiem do pupy? Ten Nivea tez ma chyba sporo cynku.
 
Jaśmina, a ten Balsam oilatum jest chyba od 3 mies życia, bo też chciałam go kupić. Chyba, że mówimy o innym.
 
Boliwia, mieli pełno marek, ale żadnej konkretnie nie polecały. Miały Johnsona, Mustelę, Oilatum. Ja nie wiem czy na dzień dobry nie skuszę się na biedronkową lub rossmanową markę.
Zamiast bepanthenu dobry jest też Alantan i Linomag

Wioleta, można dodatkowo stosować, ale nie trzeba. Im później wprowadzi się dodatkowe kosmetyki tym lepiej dla skóry dziecka.

Cynk wysusza bardzo skórę, jeśli zajdą jakieś zmiany, to lepiej punktowo użyć Sudocremu, ale nie na całą pupkę. Cynk się nie wchłania, pozostawia na powierzchni nieprzyjemną białą warstwę. Im więcej tlenku cynku w składzie, tym większe prawdopodobieństwo nadmiernego wysuszenia skóry, więc też trzeba uważać (tu cytat od sroki). Ja sama wiem, jak miałam problem i smarowałam sudocremem, wysuszył mi bardzo skórę, a co dopiero maluszkowi.
 
Boliwia oilatum ma wiele serii teraz.

Moje minky przyszły :)

Pierwszy jest cienki a drugi z wypełnieniem.
 

Załączniki

  • 1456940652868.jpg
    1456940652868.jpg
    60,6 KB · Wyświetleń: 105
  • 1456940669339.jpg
    1456940669339.jpg
    63,6 KB · Wyświetleń: 105
reklama
Dziewczyny polećcie fajną wanienke na stabilnym stelażu. Super wygląda Beabe

ale cena jednak powala bo razem to ponad 450 zl.

Szukam tez kolyski/ kosza do pokoju gdzie śpimy , żeby na poczatek byl z nami noca. Spodobał ki sie kosz mothercare ale przeczytałam kiepskie opinie.
 
Do góry