reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyprawka oraz zakupy dla malucha i mamy

No, ja mam zamiar kupić w końcu pieluchy :) Więc pobiegnę do Biedry po zapas, myślę, że dwa takie opakowania Mini mi stykną. Jeszcze newborny i będzie coś na początek :D
 
reklama
Malutka466 to już teraz się opłaca kupić. A do porodu coraz bliżej.

Ja muszę ogarnąć tą moją wyprawkę. Myślę że w marcu spokojnie dam radę mieć prawie wszystko.

Póki co w końcu zamówiłam łóżko dla starszego. Dwa tygodnie czekania co i tak krócej bo miało być 3.
W przyszłym tygodniu malowanie dużego pokoju.

Takie coś zamówiłam mojemu pięciolatkowi: Link do: Łóżko Biurko Szafa Meble dziecięce ABC - PRESTIGIO
bardzo fajny mebel. Też chciałam łóżko na takiej antresoli by zaoszczędzić miejsce ale Alicja jest jeszcze za mala więc jutro powinno przyjść jej Nowe drewniane łóżko o takie http://allegro.pl/lozko-parterowe-dla-dzieci-grzes-160x80-szuflada-i59245521oraz.html
 
Wiem, że miliony osób kupują dadę, ale ja jakoś nie mogłam się przekonać przy córce. Jeden raz nasiusiala, a pielucha była twarda jak deska i pupa mokra. W pampersach było inaczej. To duża oszczędność, wiec tym razem też spróbuję, może się przekonam.
 
Dziewczyny, zmobilizowałam się w końcu i powrzucałam rzeczy do koszyka w Gemini. Czy mogłybyście zerknąć i powiedzieć czy te rzeczy i w takiej ilości są ok? A może czegoś brakuje?
Od razu mówię, że nie wrzucałam tam płynu do kąpieli dla małej (jeszcze nie wiem jaki), pieluch i chusteczek nawilżanych. Reszta rzeczy kosmetycznych zarówno dla mnie po porodzie jak i dla małej powinna tam być, ale oczywiście mogłam o czymś zapomnieć, więc będę wdzięczna za wszelkie sugestie.

Moje zamówienie:
1) wkładki laktacyjne - 2 opakowania po 60 sztuk
2) podkłady poporodowe - 4 opakowania po 10 sztuk
3) podkłady poporodowe na łóżko
4) majtki jednorazowe - 12 sztuk
5) majtki wielorazowe siateczkowe - 4 sztuki
6) osłonki na piersi - 1 komplet na wszelki wypadek
7) Octanisept
8) sudocrem
9) tantum rosa
10) bephanten baby maść
11) podpaski bella maxi (jak już nie będzie potrzeby używania podkładów)
12) patyczki do uszu dla niemowląt
13) sól fizjologiczna
14) kompresy jałowe
15) Płyn do prania Dzidziuś
 
kaylla - ja bym dodała waciki do pielęgnacji buźki dziecka i coś do noska (gruszka/aspirator) i wodę morską marimer do codziennej higieny nosa. Może jeszcze cążki/nożyczki do paznokci i szczoteczka do włosów. Ja jeszcze wzięłam z tej apteki np. butelkę antykolkową i nakładkę na palec do higieny jamy ustnej.
 
Kaylla jak juz zamawiasz z gemini możesz od razu zamówić wit k i d dla niemowląt.

Witaminę dodam:)

kaylla - ja bym dodała waciki do pielęgnacji buźki dziecka i coś do noska (gruszka/aspirator) i wodę morską marimer do codziennej higieny nosa. Może jeszcze cążki/nożyczki do paznokci i szczoteczka do włosów. Ja jeszcze wzięłam z tej apteki np. butelkę antykolkową i nakładkę na palec do higieny jamy ustnej.

Mam już kupiony katarek, nożyczki i szczoteczkę. Wodę morską pewnie dodam:)
 
reklama
Do góry