reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyprawka oraz zakupy dla malucha i mamy

reklama
Mi z ważnych rzeczy brakuje wózka , pieluch ,przyrzadu do pomiaru temperatury w pomieszczeniu oraz wanienki i stelarzu :)
Z mniej ważnych które moge sobie kupić po porodzie to jeszcze :
Termoopakowanie
Inhalator
Nawilżacz powietrza
Kosz na pieluchy(ciągle o tym myślę czy kupywac czyc nie )

I to by był finish chyba :)
A masz zamiar kupować nianię elektroniczną? Bo teraz często na nich się wyświetla temperatura pomieszczenia
 
Ewa a nawilżacz z jakiej firmy? Bo tez zaczynam sie rozglądać. Jeżeli idzie o kosz to ja zdecydowałam sie na angelcare, ale tylko dlatego, ze znalazłam na ebay zestaw z monitorem oddechu+ niania +gratis kosz. W niani z angelcare temperatura sie wyświetla ta ktora jest i taka jaka być powinna :)
 
Ewa a nawilżacz z jakiej firmy? Bo tez zaczynam sie rozglądać. Jeżeli idzie o kosz to ja zdecydowałam sie na angelcare, ale tylko dlatego, ze znalazłam na ebay zestaw z monitorem oddechu+ niania +gratis kosz. W niani z angelcare temperatura sie wyświetla ta ktora jest i taka jaka być powinna :)
a mogłabyś podrzucić linka do tego, też bym chętnie taki zestaw kupiła :)
 
Płyny do prania na początku się nie powinno uzywać. W ogóle płynów do prania nie używa się do wielu rodzajów oddzieży. Ja teraz używam dla nas wszystkich lenor sensitive, dolewam troszkę tylko, bo ogólnie nie znoszę zapachu płynów do płukania prania. Inne płyny, nawet dziecięce się nie sprawdziły.
Proszek Dzidziuś używałam na początku, bardzo fajny, jest na bazie płatków mydlanych. Przy synu zdarzało mi się prać też w płatkach mydlanych właśnie.
Piorę rzeczy w 40 stopniach, bo wszystko prasuję, więc żelazko i tak wszystko zabija a ciuchy prane w wyższej temperaturze nie zawsze wyglądają dobrze potem. W wyzszych temperaturach to pościel i pieluchy tetrowe prałam.

Wanienkę właśnie nie pamiętam jaki miałam rozmiar a zostal mi stelaż i muszę sprawdzić. W tesco były promocję na wanienki.

Nigdy nie kąpałam dziecka od noworodka z wkładka. Idealnie mieścił się na ręce. Wcześniej wszystko przygotowane i tatuś pomagał.

Wkłdki laktacyjne ja używałam rosmanowych baby dream, jak dla mnie były super i tanie

Podkłady poporodowe dla nas to najpopularniejsze są bella mama takie różowe, potem zwykłe bawełniane podpaski, też z belli się sprawdziły. Osobiście nie lubię ich używać, ale jak raz mnie odparzył always z tą siateczką to potem

Ewa90 spróbuj na sobie użyć katarek To łaskocze.

Malutka super wózek
 
reklama
To ja już piszę co mam:
1. Osłonki na piersi Babyono
2. Podkłady do przewijania Babyono
3. Wkładki laktacyjne z Canpola
4. Podpaski poporodowe Bella Mama
5. Maść mam Bepathnen extra
6. Chusteczki nawilżane mam Fitti z Biedronki, ale je będę używać tylko na wyjścia itd., tak chcę, a w domu chciałabym wodą przemywać Małego. Mam jedną małą paczkę z Hippa (dostałam w gratisie)
7.Aspirator do nosa mam Katarek


Mam jakieś próbki maści itd. i może też przetestuję. Na pewno Maltan tam był.
 
Do góry