reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

WYPRAWKA NA START (c.d Newfie)

ja kupiłam 2 opakowania majtasów poporodowych jednorazowych, w sumie chyba 10 szt. 2 opakowania podkładów belli i jedno opakowanie podkładów na łóżko semi, ale takei małe - chyba 5 szt. Dziewczyny kiedyś pisały, że lepsze są te semi, bo rosmanowskie są miękkie i się zwijają.

Zajrzałam na rozpiskę ze szkołyy rodzenia i 10 pieluch tetrowych i 5 flanelowych.

A dalej czytam, co trzeba do szpitala zabrać :
- koszulki lub body 4-6 szt.
- kaftaniki 4-6 szt.

Czy kaftaniki i koszulki to nie to samo? I po co tyle tego?
 
Ostatnia edycja:
reklama
Dziewczyny możecie mi podpowiedzieć, ile kupić...:
- podkładów poporodowych takich na łóżko
- wkładów poporodowych (takich podpasek) i jakiej firmy
- majtasów poporodowych jednorazowych
- pieluszek tetrowych
- pieluszek flanelowych

Z góry bardzo dziękuję za pomoc

ja póki co mam 10 pieluch tetrowych, 5 flanelowych, 3 pary majtek siateczkowych wielorazowych, nad resztą intensywnie myśle;-)
 
tiffi ja mam:
- pary majtasów siateczkowych i nabyłam dzisiaj 3 pary zwykłych bawełnianych , bo normalnie w stringorach śmiagam:-)
-pdkład na łożko 2 duże (120 x70 chyba) i 3 małe (40x90), poa tym u mnie do szpitala nie trzeba mieć-zapewniają, ale wezmę swoje na wszelki
-podpaski wielkie poporodowe 4 opakowania po 10 szt chyba ( 2 op bella i 2 op absorgyn czy jakoś tak)
-10 pieluszek tetrowych i 3 flanelowe
 
tak was czytam dziewczyny i podziwiam zapał. Ja juz nawet zgubiłam sie w liczeniu ile tygodni w ciązy juz jestem. Wymordowana jestem jak slowo daje. W Irlandii mam okropna opieke medyczna. Tutaj na wszystko daja paracetamol :) chocbys umierala z bolu z powodu dolegliwosci.
Jedyne co sobie kupilam i ulatwia mi chodzenie to pas ortopedyczny ciazowy. Polecam, brzuch nie ciagnie w dol, plecy tak nie bola.

do tego doszedl mi problem ze stawami biodrowymi i nosze dodatkowy pas wokol bioder-posladkow zeby razem mi sie wszystko kupy trzymalo. Ale i tak czasem koszmar stanac albo zrobic pare krokow.

ja nadal mam metlik w glowie co zapakowac i jak to zrobic bo nie mam poprostu zapalu :)
mam gatki jednorazowe, wkladki poporodowe (grubsze niz pieluchy dla dziecka) stanika do karmienia nie mam bo mi ciagle sie rozmiar zmienia, wkladki laktacyjne mam, koszule mam, reczniki itp.... Czesto mama musi mi cos doslac bo w Irlandii to albo 4 razy drozej albo nie maja niczego.
jak zapakuje to wszystko, to bedzie wiecej niz jakbym na Majorke leciala na tydzien :) hehe


aaa wlasnie, tutaj polecaja olejek z drzewa herbacianego do dodania do wody do podmywania sie, antyseptyczny i szybciej goi, bo czasem tantum rosa zawodzi. Szare mydlo tez jest ok, sama uzywam teraz.
dla dziecka lepsza jest wazelina albo linomag, sudocrem jest przereklamowany i moim zdaniem wysusza skore.

W irlandia mozna kupic tzw Tens machine, ktora to pomaga "znieczulic" skorcze porodowe. przykleja sie plasterki na plecy, i w momencie kiedy sie zbliza skurcza naciskasz guzik ktory wysyla impuls elektryczny powodujacy znieczulenie skurcza.
nie probowalam ale wiem ze babeczki sobie to chwala. jednak jest kwestia kasy, najtanszy jaki widzialam to ok 70 Euro

Jak wy sie psychicznie przygotowujecie do porodu? Macie jakies CD z afirmacjami?
 
Ostatnia edycja:
tweenie Boże broń- bawełnianie zakupiłam na póżniejszy okres do domu, jak tam masakra największa już przejdzie:-D
 
ania pestka bardzo dziękuję za odpowiedź
tetina będę korzystała z pampersów, ale przydadzą się pieluszki flanelowe i tetrowe
tweenie dzięki za info. A co do koszulek i kaftaników to chyba koszulka to taka wsadzana od góry a kaftanik to taki zapinany ale nie wiem tak strzelam
atabe, ewelad dzięki za info
tygrynio ja nic nie mam właśnie próbuję jakoś poukładać sobie w głowie to wszystko

Bardzo dziękuję wam dziewczyny za odpowiedź, ale jeszze mam pytanie ile kupujecie na start butelek i jakich pojemności, oraz ile i jakiej firmy kupujecie smoczki.
ja zakładam, że będę karmić piersią, ale jakieś butelki mieć trzeba
 
tiffi moje rady raczej średnie, bo ja niedoświadczona, ale: ja jeszcze kilka mscy temu wykluczałam mozłiwość karmienia piersią, ale mi się odmieniło i spróbuję:-D dlatego butelki mam dwie: tomme tippe 150 ml i avent 150 ml- dostałam je na tych targach, o których pisałam:-) póki co chyba na tym poprzestanę- jak polegnę w kwestii karmienia to dokupię wiecej- prawdopodobnie dr brown i mam baby (antykolkowe obydwie, dr brown wiadomo, a ta mam baby podobno rewelacja antykolkowa-tak na necie wyczytałam,kama też o niej pisała chyba) mam jeszcze w planach kupić laktator ręczny chyba tomme tippee też i tam w zestawie też zazwyczaj jest butelka, co do smoczka- mam jeden canpol i planuję dokupić jeszcze jeden-tommee tippee albo lovi

a dzisiaj zapytałam tę moją położną, jak z ciuszkami dla dzidzi, bo w tym szpitalu piszą, że 3 komplety: czapeczka, śpioszki, kaftanik, koszulka, skarpetki i niedrapki, a ja nie mam żadnych śpiochów , kaftaniki może ze 2, bo dziewczyny pisały, że niepraktyczne, wiec ona powiedziała, że mogą być jak najbardziej body i do tego pajace, więc chyba sobie daruję te śpiochy
 
pytałam się ostatnio na wizycie położnej, jakie ubranka kupować dla lipcowego noworodka - mówi, że nie letnie, bo noworodek musi mieć ciepło...
 
reklama
pytałam się ostatnio na wizycie położnej, jakie ubranka kupować dla lipcowego noworodka - mówi, że nie letnie, bo noworodek musi mieć ciepło...

ja mam dużo bodziaków z długim rękawkiem i tak sobie myślałam że dam pare mamie co by mi skróciła rękawki,ale to moze zostawie i nie będę skracać? sama niewiem,bo moze być upalne lato to chyba lepiej w krótkim rękawku? boziu,wszystko takie skomplikowane ;))
 
Do góry