reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

WYPRAWKA NA START (c.d Newfie)

aneta może nie skracaj bo w sumie nawet w upały jak malec leży w wózeczku czy w domu to jest mu chłodniej niż nam, niby powinno się warstwę więcej ubierać niż dorosłemu. Choć kiedy były upały jak Emi była malutka to w bodziaku z krótkim rękawkiem jeżdziła i bez skarpetek ale to jak miała 1-2 miesiące. No i do spania jak okno otwarte zostawimy to dłuższy może lepszy rekawek, w praniu zresztą wszystko wyjdzie:-), zobaczysz po stópkach i karczku w czym synusiowi ciepło i jakby co to zawsze mozena te rękawki skrócić;-)

tiffi ja ani jednej butli nie kupuje, jak pisałam kiedyś nieuzywana po Emi mi została więc boje się że znów będzie zbędny wydatek. A jak miała 6 miesięcy nauczyłam ja pić od razu z kubeczka bez dziubka więc ominełam butle całkiem. Trzyma mnie nadzieja że uda mi się akcja cyc:-)

A nam położna powiedziała że najlepsze po są bawełniane no ewentualnie te siateczkowe ale że bawełna to materiał zdrowy i naturalny i u nich polecają bawełniane :eek: i tak zrobie bo pamiętam z Emi że te jednorazowe to prawie nie trzymały tej pieluchy i dyskomfort czułam przez wrażenie że mi zaraz pielucha na pępek albo krzyże zjedzie :-D

tweenie koszulki lub body pewnie pod spichy a na to kaftanik jeszcze - u nas tak połozna mówiła, choć na te pierwsze dni w szpitalu, wiadomo ciepło tam niby ale tu okno tu korytarz, może zawiać a w domu to zalezy od temperaturk to juz dopasujecie sobie ubiór:tak:
 
reklama
wiadomo ile ludzi - tyle opinii.
Mnie się spodobało to, co wczoraj powiedziała nasza położna.
Zadajmy sobie jedno pytanie - czy to my się wprowadzamy do dziecka, czy dziecko do nas?
To dziecko musi się przyzwyczaić do warunków panujących w naszych mieszkaniach...

a co do sudokremu - uważam, że jest rewelacyjny, ale używamy go tylko na odparzoną skórę, nie na zdrową.
Po zmianie pieluchy linomag albo alantan.
 
wiadomo ile ludzi - tyle opinii.
Mnie się spodobało to, co wczoraj powiedziała nasza położna.
Zadajmy sobie jedno pytanie - czy to my się wprowadzamy do dziecka, czy dziecko do nas?
To dziecko musi się przyzwyczaić do warunków panujących w naszych mieszkaniach...

a co do sudokremu - uważam, że jest rewelacyjny, ale używamy go tylko na odparzoną skórę, nie na zdrową.
Po zmianie pieluchy linomag albo alantan.

Co położna, to opinie :) U mnie na SR pani podkreślała, ze przez pierwsze 3 miesiące mamy dostosować świat do dziecka, a nie dziecko do świata :)
 
ewelad ja też niedoświadczona w tej kwestii, rozważam zakup laktatora avent albo tommee tam są jakieś butelki i chciałam tego dr browna (tweenie podesłała mi info, że tomee też mają takie antykolkowe jak dr brown). Targi w wawie sa dopiero w czerwcu więc musze poczekać :-)
tweenie no ja też myślę, że body raczej z długim rękawkiem dla takiego noworodka
aneta myślę, że z krótkim rękawkiem się przyda, bo jednak później chyba cały czas w długim nie bardzo. Zresztą nie wiem. Koleżanka jak urodziła córkę w czerwcu w Anglii i jak przyszła położna do domu do niej jakoś 5dni po porodzie, to powiedziała, że nie przegrzewać dziecka rozebrała do golaska prawie i na dwór. Moja koleżanka była w szoku

Ile położnych tyle opinii, a to my mamy mętlik w głowie
 
Tiffi tu maja inne podejscie... ja widzialam pare dni temu mamusie z ok.2tyg malcem w nosidelku, tylko w bodziaku z krotkim rekawkiem i w skarpetkach, bez czapeczki oczywiscie... tu dzieciaki sie hartuja od urodzenia!
 
ewelad ja też niedoświadczona w tej kwestii, rozważam zakup laktatora avent albo tommee tam są jakieś butelki i chciałam tego dr browna (tweenie podesłała mi info, że tomee też mają takie antykolkowe jak dr brown). Targi w wawie sa dopiero w czerwcu więc musze poczekać :-)
tweenie no ja też myślę, że body raczej z długim rękawkiem dla takiego noworodka
aneta myślę, że z krótkim rękawkiem się przyda, bo jednak później chyba cały czas w długim nie bardzo. Zresztą nie wiem. Koleżanka jak urodziła córkę w czerwcu w Anglii i jak przyszła położna do domu do niej jakoś 5dni po porodzie, to powiedziała, że nie przegrzewać dziecka rozebrała do golaska prawie i na dwór. Moja koleżanka była w szoku

Ile położnych tyle opinii, a to my mamy mętlik w głowie

W Anglii chowają dzieci "na zimno". Moja mama była w szoku jak zobaczyła noworodki i małe niemowlęta w październiku bez czapek i skarpet. Na placu zabaw w chłodniejsze dni od razu można poznać dziecko polki, słowaczki czy ukrainki - po czapach i skarpetach :)

Ja zapakuję body i z długim i z krótkim na wszelki wypadek. Jak będą upały to to z krótkim nie ma co przesadzać. Koleżanka rodziła w czerwcu i pamiętam jak byłam u niej w szpitalu to taka duchota, że nie dało się wytrzymać. Okna pootwierane (od POŁUDNIA :o), matki zapocone, roznegliżowane, dzieci prawie na golaska bo zaraz potówki były. Normalnie jak w szklarni....
 
Tiffi tu maja inne podejscie... ja widzialam pare dni temu mamusie z ok.2tyg malcem w nosidelku, tylko w bodziaku z krotkim rekawkiem i w skarpetkach, bez czapeczki oczywiscie... tu dzieciaki sie hartuja od urodzenia!

Perla, w skarpetkach? Jak bylam w Londynie w marcu 2007, to dzieciaczki w lekkich sweterkach (było 14-17 stopni), ale wszystkie Z BOSYMI NÓŻKAMI! W sozku byłam, ale siostra twierdzi, ze widziała zimą takie w wózeczku w śpiworku i właśnie z bosymi stopami i że tam to norma...
 
tutaj tez tak hartuja dzieci,czasami patrzec sie odechciewa bo matka poubierana w gruba kurtke,czapke a dziecko w przewiewnym sweterku i z gola glowa:no:
 
reklama
od jakiegoś czasu zastanawia mnie, po co i do czego używa się pieluch flanelowych?:confused:

jaki krem/maść kupujecie na bolące sutki?

czy kupujecie pas poporodowy?
 
Do góry