reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

WYPRAWKA NA START (c.d Newfie)

reklama
a wiec aktualizujemy:
DLA MAMY:
2 Koszule (+czasami dodatkowa 1 do porodu)
1 Szalfrok
3 opakowania Podklady poporodowe BELLA
10 Podklady na lozko (http://www.allegro.pl/item990759037_...oporodowe.html)
duzo (?) Wkładki laktacyjne
Laktator (w niektorych szpitalach)
1 Tantum Rose (do podmywania I oczyszczania rany)
1 Bepanten (krem na sutki)
10 Majtki poporodowe
1 Pas poporodowy
kosmetyczka
recznik (+papierowe do wywyciernia sie po podmyciu)
klapki (+klapki do kapieli)
butelka po wodzie z takim specjalnym ustnikiem, ponoc kojaca na rane z odrobina tantum rose
woda mineralna (wazna na laktacje)
do podjadania krakersy etc.
ziola na laktacje
dokumenty
wyniki badan z ciazy
ladowarka do telefonu :)
aparat fotograficzny :)
2 rolki papieru toaletowego miekkiego ( w szpitalach czesto jest szorstki, a na rane to boli!!!!)

agatha - napisalabys co za ziola??
laurana - dzieki za pomoc, koniecznie trzeba nam kogos kto sie podjemie listy dla dzidzi ( u mnie w szpitalu nic nie daja, wiec ja musze wziac wszystko swoje, a nie wiem co w lipcu na poczatek bedzie potrzebne!!))
 
Będę dopisywać co dla dziecka:)

Co do ziół...jeśli mogę poradzić...to nie kupujcie tej rozreklamowanej herbatki na laktację z Hippa...tam zioła to tylko 4%...reszta to cukier...jedyne na co działa ta herbata to psychika...mam porównanie,ponieważ moje dziecko miało krótkie wędzidełko podjęzykowe i nie ssało...w związku z tym nie miałam ani nawału...ani potrzebnej ilości mleka...Jedyna herbata, która coś "dawała" to zioła mlekopędne z herbapolu...tam są same zioła...a nie cukier.

Dopiszcie sobie ten biustonosz do karmienia...bo wkładki laktacyjne muszą się na czymś trzymać...a ciężko będzie je utrzymać przyczepione do koszuli nocnej, która rusza się ciągle na ciele.

Aparat fotograficzny jak najbardziej...ale do tego nie zapominamy o bateriach:)

Do pupy dla dzicka polecam najwyklejszą masc Linomag...stosowaną od wielu lat...szkoda pieniędzy na wymysły firm farmaceutycznych..np. sudocrem...
 
Ostatnia edycja:
Miluszka - taki wątek juz mamy najpierw Newife a następnie Emih superowo go prowadziły. Chyba tam wszytko zostało ujęte. Jeżeli masz jakieś spostrzeżenia to oczywiście mogłyscie dopisywac tam, a nie tworzyć nowego watku bo zacznie się robic
bałagan!
 
aisim, perla - no nic, wydawalo mi sie, ze na glownym watku wszyscy sie zgodzili na oddzielny watek z dokladana lista do szpitala, ale skoro teraz okazuje sie on zbedny to przekleje po prostu zrobiona liste z obecnymi sugstiami do watku, ktory wskazala perla. Bron Boze nie chcialam psocic, a tylko wlasnie pomoc i uporzadkowac!
 
zgodnie z prosba na watku glownym:
Lista rzeczy do szpitala:
DLA MAMY:
2 Koszule (+czasami dodatkowa 1 do porodu)
1 Szalfrok
3 opakowania Podklady poporodowe BELLA
10 Podklady na lozko (http://www.allegro.pl/item990759037_...oporodowe.html)
duzo (?) Wkładki laktacyjne
Laktator (w niektorych szpitalach)
1 Tantum Rose (do podmywania I oczyszczania rany)
1 Bepanten (krem na sutki)
10 Majtki poporodowe
stanik do karmienia
1 Pas poporodowy
kosmetyczka
recznik (+papierowe do wywyciernia sie po podmyciu)
klapki (+klapki do kapieli)
butelka po wodzie z takim specjalnym ustnikiem, ponoc kojaca na rane z odrobina tantum rose
woda mineralna (wazna na laktacje)
do podjadania krakersy etc.
ziola na laktacje (Herbapol mlekopedne)
dokumenty
wyniki badan z ciazy
ladowarka do telefonu :)
aparat fotograficzny :)
2 rolki papieru toaletowego miekkiego ( w szpitalach czesto jest szorstki, a na rane to boli!!!!)
 
dobrze by bylo by teraz ktos sie odwazyl zrobic liste dokladnie ile ubranek dla dziecka?? Ja nic w szpitalu nie dostane i wole z takim nastawieniem sie spakowac.
Moze jakies sugestie co do listy dla mamy??
 
reklama
na dole tej strony masz wyszczegolnione co dla mamy, co dla dzidzi do szpitala i co do domu na poczatek! watek troszke sie zakurzyl, ale to dlatego, ze przerabialysmy go 3-4 miesiace temu...
 
Do góry