reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

WYPRAWKA NA START (c.d Newfie)

reklama
ja tam do szyb wole reczniki papierowe;-)
co dpieluch to tez podkladalam malemu flanelowe bo tetra chocby nie wiem co wydawala mi sie szorstkawa i zal mi bylo tej delikatnej pupci :zawstydzona/y:
 
Chyba żeśmy już sporo umieściły w tym dziale i nie sądzę abyśmy dużo więcej dodały...
Ale zwrócę na coś uwage przy zakupie ochraniacza na łóżeczko... właśnie taki znalazłam, a 4 lata temu nigdzie dostać nie mogłam... na całą długość, bo moja córa ciągle gięła sobie rączki, nóżni, bo przecież kółko w łóżeczku potrafiła zrobić i często budziła się a drugim biegunie łóżeczka...
W) Ochraniacz na cala dlugosc lozeczka 120x60 (892203148) - Aukcje internetowe Allegro
 
Moja teściowa tetrowych pileuch uzywa jako szmat do mycia podłogi a że przeciera podłogę w kuchni z 10 razy na godzine napewno jej się przydadza jak mi będą już zbędne ;)
 
No wiec dziewczyny, ja zaraz wyszukam co mam wypisane dla mam, ze jest potrzebne. Niech mamy z doswiadczeniem weryfikuja liste i dokladnie ile rzeczy pozabierac dla niemowlaka!!
 
2 Koszule (+czasami dodatkowa 1 do porodu)
1 Szalfrok
3 opakowania Podklady poporodowe BELLA
10 Podklady na lozko (http://www.allegro.pl/item990759037_podklady_ginekologiczne_poporodowe.html)
duzo (?) Wkładki laktacyjne
Laktator (w niektorych szpitalach)
1 Tantum Rose (do podmywania I oczyszczania rany)
1 Bepanten (krem na sutki)
10 Majtki poporodowe
1 Pas poporodowy
kosmetyczka
recznik
klapki
butelka po wodzie z takim specjalnym ustnikiem, ponoc kojaca na rane z odrobina tantum rose
dokumenty
wyniki badan z ciazy
ladowarka do telefonu :)
aparat fotograficzny :)
 
Ostatnia edycja:
reklama
W szpitalu zalecają podmywać się szarym mydłem...ja kupiłam marsylskie szare mydło i rewelka....dopóki w połogu i 4 miesiące po porodzie używałam to było ok...tylko odstawiłam i używałam przez tydzień płynu go higieny intymnej (podobno bardzo dobrego) od razu dostałam infekcji...

Do rzeczy dla mamy dodałabym biustonosz do karmienia, butelkę wody mineralnej do porodu,ciepłe skarpety:)

Jeśli chodzi o noworodka...to zależy jakie wymagania ma szpital. W niektórych wcale nie trzeba mieć rożków, ani ubranek...a tak podstawy takie jak pieluchy, chusteczki nawilżające, krem do pupy...pieluchy tetrowe
Mi przez te trzy dni z ubranek przydały się trzy kaftaniki i półśpiochy..żadnych dodatkowych ubranek.ponieważ w szpitalu jest tak gorąco,że nic więcej malucha ubrać nie można,bo się przegrzeje...

Ps. ten nawał nie zawsze...ja nie miałam, różne są sytuacje...a na te zioła mlekopędne trzeba trochę uważać,bo np. koperek włoski,który tam występuje znany jest ze swoim właściwości dla maluszka...ale czasami może zaszkodzić...naszego malucha na początku po koperku bardzo bolał brzuszek...a bączków tyle puszczał,że aż spać nie mógł...także pijąc obserwujcie maluszki.
 
Ostatnia edycja:
Do góry