reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

WYPRAWKA NA START (c.d Newfie)

popieram, trzeba mieć grupę krwi w każdym szpitalu. Badanie na hbs (żółtaczka typu b) nie jest chyba obowiązkowa, ale lepiej mieć zrobione
 
reklama
ja nie wiem, co wymagają, bo mnie co miesiąc walą tych badań, że mnie się słabo robi,jak listę widzę. Ostatnio jak spytałam, że coś tam też będzie robione, to stwierdziła położna, że jak chcę, to mi zrobią...
 
ja sie wolalam dopytac i jak widac slusznie bo niektore badania i czesci wyprawki naprawde zaleza od szpitala. ja bym sama z siebie tego badania na grupe krwi nie brala bo jest w karcie a tu prosze-niespodzianka i trzeba poszukac... rowniez wyprawki to dotyczy-u nas np polozna powiedziala zeby miec lapki niedrapki bo one nie obcinaja paznokietkow. skutkiem tego musze dopisac je do listy zakupow (nie mialam w planach kupna).
 
akurat niedrapki kosztują 2zł :)

ja wyrobiłam sobie w Stacji Krwiodawstwa taką specjalną krew-kartę, taki plastikowy dokument jak dowód. Się położna naoglądała, nadziwiła, co to za cuda mam. A w razie wypadku mam już plastikową plakietkę z grupą krwi
 
popieram, trzeba mieć grupę krwi w każdym szpitalu. Badanie na hbs (żółtaczka typu b) nie jest chyba obowiązkowa, ale lepiej mieć zrobione

U nas grupa krwi obowiązkowa trzeba mieć przy sobie non stop;)A kochane powiedzcie mi skąd wziąć info o szczepieniu na żółtaczkę bo ja nie pamietam czy byłam szczepiona czy nie:(
 
akurat niedrapki kosztują 2zł :)

ja wyrobiłam sobie w Stacji Krwiodawstwa taką specjalną krew-kartę, taki plastikowy dokument jak dowód. Się położna naoglądała, nadziwiła, co to za cuda mam. A w razie wypadku mam już plastikową plakietkę z grupą krwi
nie chodzi o to ile kosztuja ale zeby je miec jak trzeba. a nie kupuje czegos co mi ma byc zbedne nawet jak tylko 2 zlote kosztuje ;-)
a co do karty to mowila polozna ze fajna sprawa i ze jak najbardziej moze byc
 
reklama
płatne, tzn. musisz kupić szczepionkę, najlepiej żółtaczka A+B.
Ale teraz i tak się nie możesz zaszczepić, dopiero po ciąży i chyba karmieniu.

louise to kup body/kaftaniki z takimi specjalnymi mankietami wywijanymi i wtedy już nie trzeba mieć tych rękawiczek. A nie dostałaś próbki z lovelli?
 
Do góry