reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

WYPRAWKA NA START (c.d Newfie)

Tweenie to znaczy ze nie tylko u mnie w Łodzi :-)
Ale warto o tym pamiętac i teraz sie dowiedziec i wybrać sobie pediatrę i połozną bo mnie pytali w szpitalu o to a ja zielona byłam bo nie wiedziałam :eek: Wiec teraz kobita z poradni sama mi o tym przypomniała i mi na kartce stepel wbiła i napisała te dwa nazwiska gdybym zapomniała i tak to nosze w ksiązeczce ciazowej bo oczywiscie torba do porodu jeszcze nie spakowana.:zawstydzona/y:
 
reklama
u mnie w Krakowie też tak jest: już w szpitalu trzeba podać adres wybranej przychodni oraz nazwisko pediatry- szpital wysyła tam dokumenty, położną środowiskową można wybrać przed porodem i już wtedy się z nią spotkać-poznać (do mnie przyszłą do domku), ewentualnie zmienić, jeśli nam nie spasuje:-) jeśli się jej nie wybierze, to podtykają deklarację wyboru położnej w szpitalu (podobno dość obcesowo, bo liczy się ostatnia podpisana deklaracja-wcześniejsze tracą ważność, a położne mają z tego kaskę)
 
dziewczyny powiedzcie czy mowiono wam na SR cos o witaminie K i D dla dzieciaczka,ktore podaje sie od 8 doby?
Ja przy starszej miałam zapisaną wit D. NIe pamietam czy już mi o tym w szpitalu powiedzieli, czy położna środowiskowa (ale ta zjawia się kilka dni więc wszystko Ci powie)- ja nie zgłaszałam- przyszła sama z najbliższej przychodni (zgłoszenie ze szpitala- musicie podać adres zamieszkania a nie zameldowania a czasem się różni :)
 
Ja bym laktator polecała do szpitala bo często jest tak, że jak sie nie ma pokarmu to nim można stymulować pierś aby szybciej uzyskać pokarm;)
Co do koszul to polecam swoje bo nie wiem jak u was ale u nas są dość krótkie, że wszystko prawie na wierzchu;)
 
ja bogata o doswiadczenie i porodowe niespodzianki zamierzam rodzić w szpitalnej a po porodzie załozę swoją.
 
ewentualnie w razie czego dokupie sobie jakąs zwykła biała męska podkoszulkę w rozmiarze XXL na rynku za 5 zł i schowam do torby i tez bedzie to samo do porodu.
 
ja mamie zwinęłam 3 koszule, bo i tak ma ich tyle, że mogła by się z sąsiadkami podzielić. Ja koszul nie znoszę i tylko w szpitalu będę z nich korzystać :)
 
ale mówisz o koszuli męskiej i w niej rodzić? tez dobry pomysł. JAk by kupić jakiś duzy rozmiar ... rekawy podwinąc ... rozpinana jest.... jest to tweenie pomysł!:-)
 
Co do przychodni...u mnie już w szpitalu podaje się przychodnie i tam przesyłają dane dziecka za szpitala, położna środowiskowa w przeciągu 2 tygodni była u mnie 3 razy a następnie jeszcze dwa razy zanim Piotruś skończył pół roku. Jest u nas także wizyta patronażowa pediatry...jak dobrze pamiętam Piotruś miał wtedy około miesiąca.
Co do witamin...witamina K od 8 doby życia...ja karmiłam tylko piersią, witamina D od razu jak wyszliśmy ze szpitala i ja podaje do dzisiaj:tak: tyle, że dawki się zmieniały w przeciągu czasu:tak:
Ja rodziłam w koszuli na ramiączkach, która mi ledwo tyłek zakrywała, najlepsze do rodzenia są takie krótsze, a w szpitalu miała jeszcze 2 już rozpinane z przodu do karmienia. A i miałam szlafrok taki cieńszy sięgający do kolan.
 
reklama
dziewczyny ja chcialam tylko cos jeszcze dodac w kwestii punku o dokumantach do szpitala. nie wiem czy we wszystkich szpitalach tego wymagaja ale u nas polozna uczulala na to zeby miec badanie na grupe krwi. nie wpis w karcie ciazy, ale osobny druczek z podpisem i pieczatka osoby wykonujacej badanie. podobno lekarze czesto sie myla i tak wymagaja w szpitalu (ale tak jak mowie: nie wiem czy w kazdym...) no i jeszcze jedna rzecz: badanie hbs-nie wiem czy dobrze nazwe napisalam. niektorzy lekarze nie zlecaja alebo zlecaja za pozno i dziewczyny ida do szp[itala bez wynikow. tez powinnysmy to miec ze soba.
 
Do góry