reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyprawka - Lista potrzebnych rzeczy

Moja w marcu rodzona wiec ja w beta i nozki miala gole tylko skarpetki. Co do dawania na rece innym tez nie oddam mojego synusia. Tata mi zapowoedzial ze jak male skonczy rok to dziecka juz nie bede miala heh juz sie nie moge go doczekac :*
 
reklama
tak o tym,
corka miala sporo wlosow, na roczek juz poza ramiona - i ten gzebyk swietnie sie sprawdzil.
ta fotka nie oddaje tak gestosci jej wlosow.

Nawet do wyczesania ciemieniuchy sie fajnie spawdzil, bo szczoteczka po prostu przez te wlosy nie miala szans dostac o glowki!
Zobacz załącznik 602552

ale ma włoski długie :) Ja jak sie urodziłam to byłam łysa hi hi
Mowią ze jak sie ma zgagę w ciązy to wtedy dziecku włosy rosną....a ja mam ciagle zgagę więc moze jest szansa ze moj maluszek tez bedzie miał takie piękne włoski ;-)


zdjecie z mojego ulubionego sklepu z krakowa ... ostatnio przy Agatce pojechalam tam na zakupy i wyszlam z 4 worami :)

zupełnie przypadkowo znalazłam ten sklep :) Ale jak mówisz ze fajny to popatrze co tam ciekawego mają :)
 
......a ja mam ciagle zgagę więc moze jest szansa ze moj maluszek tez bedzie miał takie piękne włoski ;-)
roznie mowia odnosnie zgagi - teraz zauwazylam ze sie wiekszosc dzieci wlochatych rodzi.
Jak zacznie cie naciagac na heffty to wtedy dopiero pogadamy o zgadze ;)

-----------------------
EDIT:
Kochane chyba pora to trochu ogarnąć i przypomniec ze tutaj wrzucamy swoje sugestie na temat wyprawki i swoje opinie rady - co i jak kupowac.
Zeby watek byl 'krotki zwiezly i na temat' - latwy dla wszystch do przeczytania w calosci i wyciagniecia wnioskow - a nie babbskie pogaduchy.
 
Ostatnia edycja:
To ja dopiszę listę, znalazłam to na odwrocie ulotki do witamin Femibion jak dostałam teczuszkę i kartę ciąży od swojego lekarza, modyfikujcie jeśli czegoś brakuje ;-)


WYPRAWKA DO SZPITALA

Dokumenty:
- dowód osobisty
- aktualna książeczka ubezpieczeniowa
- NIP pracodawcy lub własny
- karta ciąży
- wyniki badań laboratoryjnych i konsultacji lekarskich

Niezbędnik mamy:
- koszula nocna rozpinana z przodu 2szt
- kilka zmian bielizny
- stanik do karmienia + wkładki laktacyjne
- przybory toaletowe
- ręczniki papierowe
- ręczniki
- szlafrok
- skarpetki
- kapcie i klapki pod prysznic
- podkłady higieniczne + duże podpaski
- woda mineralna niegazowana
- kubek, sztućce
- telefon i ładowarka
- mp3, sprzęty elektroniczne lub coś do czytania

Niezbędnik niemowlaka:
- bawełniane body 2 szt
- bawełniane czapeczki
- pajacyki 2 szt
- skarpetki
- rękawiczki
- ręcznik kąpielowy z kapturkiem
- pieluszki jednorazowe
- kocyk
- chusteczki nawilżające dla niemowląt
- krem do pielęgnacji pupy
- oliwka dla niemowląt​
 
Podzielę się moim niewielkim porodowym doświadczeniem:

Z wkładek grubych do szpitala polecam Bella Mamma, a jeśli chodzi o te przewiewne jednorazowe majteczki to dużo fajniejsze są takie siatkowe (na upartego można je wyprać i będą jak nowe- jeśli zabraknie) niż takie jednorazowe, z takiego trochę szeleszczącego materiału. Siatkowe duże lepiej trzymają wkładkę i są bardziej przewiewne :)
Aaaa no i Tantum Rosa do podmywania ran bojowych;-) Jedna dziewczyna z Wrześniówek dała fajną radę, żeby zabrać ze sobą do szpitala taki mały spryskiwacz do kwiatków i w tym rozpuszczać sobie saszetkę Rosy. Aplikator który jest dołączony do saszetek jest przeznaczony do irygacji, a wątpię, że któraś z nas będzie miała chęć wkładać sobie cokolwiek w tę wymęczoną część ciała. A ten spryskiwacz, może brzmi śmiesznie, ale jest bardzo poręczny i dużo łatwiej się używa :) To koniecznie zalecam, bo z doświadczenia wiem, że rewelacyjnie się sprawdził :)

A pod pupę na łóżko kładłam sobie taki podład dla dzieci do przewijania jednorazowy. Przyjemniej było niż na jakiejś ceracie, a i fajnie bo nawet jak zdarzyła się "wpadka" to nie trzeba było prosić o zmianę pościeli, tylko dyskretnie można było załatwić sprawę.

A ja polecam stronę Fabryka Wafelków. Właśnie sobie przeglądam. Majątek można wydać. Ale chociaż sobie popatrzę ;)

Przyda sie na przyszlosc zdecydowanie ;-) tak wlasnie myslalam o tych podkladach, teraz mnie utwierdzilas ze warto.

Kurcze w sumie to juz polowa ciazy. Chyba zaczynam sie cykac troche porodu :p
 
reklama
Do góry