reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyprawka i inne zakupy dla naszych Maluszków

reklama
Iwona.c w świetle prawa można wozić fotelik na przednim siedzeniu (jak byłam na kursie tak samo jak Ty piszesz mówił pan policjant z drogówki), ale chodzi o to że jest to niebezpieczne, przynajmniej tak wszędzie piszą.
 
Iwona.c28 jeżeli jest poduszka powietrzna z przodu bez możliwości wyłączenia jej to NIE WOLNO SADZAć TAM DZIECKA!!!!!!!!!!!!!! Poproś męża aby jeszcze raz sie zastanowił nad tym co by sie stało z dzieckiem jak zadziała taka poduszka. Na każdym foteliku jest nawet ostrzeżenie że nie wolno montować fotelika ani nosidełka jeżeli jest poduszka.
 
Zgadzam się z Wami,nie wolno sadzac dziecka na foteliku gdzie zamontowana jest poduszka.:tak:
Co sądzicie o fotelikach,które rosną wraz z dzieckiem np taki od 9do25kg lub nawet od 9do36kg.Dodam,ze z atestami i renomowanych firm.słyszałam sprzeczne opinie a na gwałt potrzebujemy kupić.;-)Z tego co sie zorientowałam to wiekszośc używa od9do18kg.Jeżeli ten temat był poruszany,napiszcie przeszukam wątek i tak sysytematycznie staram się wszystko czytać o ile czas mi pozwala.:tak::tak::tak:
 
Ustawa Prawo o Ruchu Drogowym z dnia 20 czerwca 1997 roku

Art. 39.
ust. 3. W pojeździe samochodowym wyposażonym w pasy bezpieczeństwa dziecko w wieku do 12 lat, nieprzekraczające 150 cm wzrostu, przewozi się w foteliku ochronnym lub innym urządzeniu do przewożenia dzieci, odpowiadającym wadze i wzrostowi dziecka oraz właściwym warunkom technicznym.
ust. 4. Przepis ust. 3 nie dotyczy przewozu dziecka taksówką osobową, pojazdem pogotowia ratunkowego lub Policji.

Art. 45.
ust. 2. Kierującemu pojazdem zabrania się:
pkt. 4 przewożenia w foteliku ochronnym dziecka siedzącego tyłem do kierunku jazdy na przednim siedzeniu pojazdu samochodowego wyposażonego w poduszkę powietrzną dla pasażera;

adnotacja do art. 45 ust. 2 pkt.4 – jeżeli w pojeździe jest możliwość wyłączenia poduszki powietrznej pasażera (możemy ją wyłączyć), wówczas dziecko możemy, a nawet powinniśmy przewozić tyłem do kierunku jazdy. Jeżeli nie mamy możliwości wyłączenia poduszki powietrznej pasażera wtedy musimy dziecko przewozić przodem do kierunku jazdy.

Dziewczyny nie pomyślcie ze się wymądrzam ale tak mówi kodeks drogowy, a są jeszcze specjalne opracowania do niego, ktore dokładnie to wyjaśniają:tak:.

Kasiorka jeśli byś wiozla dziecko tyłem i z właczoną poduszką to wtedy by to dziecko nie miało szans bo z jednej strony by go zgniotła poduszka a z drugiej fotel pasażera
 
reklama
iwona.c28 czy kodeks drogowy mówi o napinaczach pasów (występują wraz z AirBag) które zwijają pas zanim wystrzeli poduszka? Co wtedy dzieje się z fotelikiem który waży razem z maleństwem jakieś 15kg? Są to siły obliczane na osoby mierzące ponad 150cm wzrostu co za tym idzie ważące jakieś 30kg. Co wtedy dzieje się z konstrukcją fotelika? Czy ktoś to u nas badał? Czy robione były testy? Podczas uderzenia fotelik przyciągany jest pasem do fotela a dziecko leci zanim zatrzymają je pasy fotelika. To spory dystans i czy w takim przypadku poduszka zdąży się prawidłowo napełnić. Widziałam kiedyś wywiad pewnego policjanta który mówił że kategorycznie zabrania się wożenia dziecka z na środku tylnej kanapy-nonsens ale jak mówi policjant to tak jest :no: Niestety raczkujemy w kwestii bezpieczeństwa dzieci w podróży i kierujemy się własną wygodą a nie dobrem dzieci :( Musimy brać przykład od krajów cywilizowanych w których wozi się dzieci na tylnej kanapie tyłem do kierunku jazdy do czwartego roku życia! Czy w Polsce można kupić taki fotelik? Nie! Bo nie ma na to kupców, bo dziecko mało widzi i się denerwuje, potem denerwuje się mama i po wycieczce ;) Testy bezpieczeństwa wykonywane są przy prędkościach około 50km/h gdzie prędkość podróżna jest jak same wiecie DUŻO większa. Głowa i kręgosłup dorosłego człowieka zniosą większe przeciążenia niż naszych maleństw. Więcej możecie przeczytać tutaj:
fotelik.info :: Fotelik samochodowy tyłem do kierunku jazdy -

Pozdrawiam i bezpiecznej podróży :)
P.S. Ale nam się temat fotelików rozwinął ;)
 
Do góry