reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Wyprawka i inne cuda dla nas i maluszków :)

Mam tak samo i doszukałam się w necie info, że najlepiej zacząć od kokosu (bo nieco twardszy), a dopiero, jak dziecko zacznie stawać przerzucić na grykę (podobno ma w swych właściwościach delikatny masaż stópek).
 
reklama
Ja mam materac kokos-pianka-lateks - ułożyłam w łóżeczku kokosem do góry. Ale powiem Wam, ze mi to się twarde wydaje :( i od razu załączyło mi sie myslenie czy oby nie za twarde dla mojego dziecka hahaha. Jakby noce były nie przespane czy jak to przewrócę na lateks bo tam już duzo lepiej. Sami śpimy na lateksie i to bardzo wygodny materac.

Dziś kupiłam laktator elektryczny z Medeli. Kupilam tez na pierwszą próbę wkładki laktacyjne NUK i te z Rossmana. Zobaczę co się bedzie u mnie sprawdzać. Ja wogóle nie mam pojęcia jak to jest z laktacją po cc!! A jesli nie bede miala pokarmu czy on wogole od razu jest?

Został mi do kupienia stanik do karmienia - zwlekałam bo do tej pory noszę takie jak przed ciążą, wiec nie wiedziałam jakie kupic, w sumie nadal nie wiem ile kupić wiekszy, no i kupię jeszcze piżamę.
 
Ostatnia edycja:
camelka...karmienie po cc podobno może się zacząć nieco później niż po sn ale chyba nie ma reguły. natomiast sam pokarm jest. moja koleżanka po cc na drugą dobę miała już mleczko i karmi tylko piersią już 5 m-c.
 
ja jestem po cc i pokarm miałam prawie od razu, a karmiłam jakieś 2-3 godziny po jak mi położne przyniosły Malucha. Inna sprawa, że trochę stracił na wadze w pierwszych dwóch dobach, bo po znieczuleniu podpajęczynówkowym ciężko było go przystawiać do piersi, a na pomoc personelu też nie bardzo można było liczyć
 
czy u Was w szpitalu, tez jest obowiązkowe ubranie dla tatusiów (lub innych współtowarzyszy porodu)?
u mnie jest, i pamiętam, ze poprzednim razem kupilismy w szpitalnej aptece.. ale teraz apteka w remoncie.. i zastanawiam sie gdzie to kupic.
 
Poczytałam tego bloga z analizami chusteczek do pupci itd. i jestem załamana, najpierw myślałam że wsio będę kupować penaten a teraz już głupia jestem, ponoć sama chemia :( sudocrem też, i tak po chusteczki do reala albo netto, po oliwkę do rossmana zwariuję.

Chyba Hipp wybiorę. No porównałam i najlepiej wypada hipp i babydream.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
ja mam kosmetyki z hipp. chusteczki najlepiej wypadają huggies lub te z netto. ja kupiłam kindi, pampers i te bez chemii z biedry (są dla noworodków bezzapachowe, tylko nie zawsze mają na stanie). zobaczymy co się sprawdzi. oby wszystko!
 
reklama
Do góry