reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyprawka i inne cuda dla nas i maluszków :)

Lori moja w sumie antybiotyk miala raz (na oczko). A tak to rzeczywiscie tylko wirusy w zlobku lapala, niestety czesto jelitowe.
Na szczescie teraz juz u nas szczepia na rota, wiec moze z maluchem bedzie pod tym wzgledem lepiej. Bo u nas nawet jak chcesz to szczepionki nie ma gdzie kupic :no:
 
reklama
ja uważam że jest dużo fajniejszych miejsc gdzie mozna z dziećmi chodzić, niekoniecznie sklepy. rozumiem że czasem poprostu trzeba zabrac malucha na zakupy bo nie ma sie go z kim zostawić, i nie wiedze problemu. ale czasem to się widzi takie calkiem maleństwa ok 2 tygodniowe i łażą ci rodzice w te i we te po tym sklepie jak by byli na spacerze... ehhh
 
Ja mam jakieś kombinezoniki po Igorze, ale raczej rozmiar 68 albo 74 z tego co pamiętam, nie będę raczej kupować mniejszych, bo myślę, że lepiej większy, bo łatwiej założyć.
Starałam sie po marketach nie jeździć z dziećmi, ale oczywiście czasem się zdarzyło, oczywiście krótkie zakupy i do domu, a nie na zasadach spacer po markecie, zamiast na świeżym powietrzu, bo i tak się widuje.
Generalnie nie dało się zupełnie od zarazków odizolować, bo po pierwsze ja bym nie wytrzymała tylko w domu, chyba jakaś depresja by mnie wtedy dopadła, po drugie Igora czasem zawoziłam do przedszkola, a tam wiadomo wirusy szaleją.
 
Lori kupujesz kombinezon zimowy 0-3 m nie bedzie za mały? przecież nasze dzieci 3 m-ce skończa w listopadzie. ja pamietam jak się Lili urodziła to się nie miesciła w 56 wogóle. urodziła się w lutym i miała 62 kombinezon.

ja wogóle nie kupuje na razie ani jesiennego ani zimowego kombinezonu, licze że jednak urodzę w połowie sierpnia hehe...
 
filllil bo ty masz termin na poczatek miesiaca :) a sa takie ktore maja na koniec, jeszcze urodza po terminie i dzieciaki beda konczyly 3 miesiace dopiero w styczniu. No I jeszcze zalezy jak te dzieci duze beda. Mojej znajomej corka jak miala 6 miesiecy nadal wchodzila w ciuszki rozmiar 62.
 
Fillil-no właśnie zależy jak dziecko duże moja miała 2550 i 56 na niej wisiało nie pamiętam jak długo nosiła 62 ale dosyć długo
 
ja mam kombinezon z cocodrillo na 62 te jesienne tez ale ten fioletowy na zime co mam to na 74
ja wole troszeczke wieksze niz na styk dzieki temu wiem ze starczy na cala zime..
wszystko wyjdzie w praniu kochane:tak:
ja z mlodym malo jezdzilam po sklepach jak byl malutki teraz tez niezamierzam...mam park kolo domu i pewnie w nim bedziemy najwiecej spacerowac bo cisza spokoj:tak:
wieksze zakupy bedzie robil maz po pracy to ja jak juz to do osiedlowego sklepu tylko;-)
 
Lori kupujesz kombinezon zimowy 0-3 m nie bedzie za mały? przecież nasze dzieci 3 m-ce skończa w listopadzie. ja pamietam jak się Lili urodziła to się nie miesciła w 56 wogóle. urodziła się w lutym i miała 62 kombinezon.

ja wogóle nie kupuje na razie ani jesiennego ani zimowego kombinezonu, licze że jednak urodzę w połowie sierpnia hehe...

nie kupuje bo mam dwa kombinezony po Mateuszku w rozmiarze 0 -3 i 3-6 i licze że w tym Lili oblata bo raczej sie wielka nie urodzi. Mati miał 3100 kg i w rozmiarze 56 chodził ze 2 miesiące. Kombinezon na 0-3 był mega duży dla niego ( czyli rozmiar 62).


macie juz upatrzone jakies fajne ręczniki?
 
Ostatnia edycja:
moja corka urodzila sie w październiku i była generalnie duża, bo 4kg:) (i cały czas 95 centyl...) - kupiliśmy jej kombinezon w h&m w rozmiarze 62/68 i przechodziła w nim cała zimę. dopiero pod koniec wydawał się ciut przykrótki. ale to wszystko zależy od firmy, bo niektóre mają różne rozmiarówki i warto czasem kupić coś na "oko".

ręczniki dla dzieci są fajne w ikei - szerokie, z kapturem, dobrze się piorą, są wytrzymałe - mam taki zielony z kapturem jak żaba - kolor praktycznie nie spiera się . raczej nie polecam kupować ręczników w "wyblakłych" kolorach - po kilku praniach robią się przyszarzałe i wyglądają jak brudne:)

macie już dla siebie rzeczy do porodu?

Wyprawka Bobasa
 
reklama
ok, może głupie ale jednak....pytanie do obecnych mam....
czy i kiedy używałyście pieluch flanelowych??? tetrowe znam, znam zastosowanie...ale flanela?
 
Do góry