reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyprawka dla wrzesniowego malucha czyli HITY i KITY :)

W sumie to nie wyobrażam sobie chodzenia bez majtek i to z podpaską, czego to niby ta podpaska miałaby się trzymać? Ale tak sobie myślę, ze to moze być podyktowane tym, żeby więcej powietrza dostawało się do ran, szwów i w ogóle, wtedy ciało się lepiej goi...
 
reklama
dziewczyny, a jak to jest ze spaniem dzidziusia, kładziemy go pod kołderką, bo gdzieś czytałam że się nie powinno, bo moze na siebie naciągnąć i takie tam i że lepiej dziecko kłaść w śpiworku do spania?
i jeszcze jedno musze mieć kołderkę do wózka, bo mi się wydaje że na jesień wystarczy kocyk, a na zime mam kombinezon ciepły i na to kocyk, nie?? czy bedzie dziecku za zimno?

kurcze jakie to wszystko skomplikowane....
 
A ja mam takie pytanka jeszcze.
Czy płyn do płukania kupujecie czy sam proszek do prania ciuszków i rzeczy Malucha wystarcza? I lepiej oliwkę czy jakiś balsamik? I kolejna rzecz: poszukuję pieluchy flanelowej ale z folią z jednej strony - któraś wie, gdzie można kupić? :)
No i podczepiam się do pytania o kołderkę do wózeczka :).
 
Ja prałam w płarkach mydlanych na poczatku a potem juz w zwykłym proszku.
O oliwkach i balsamach juz gdzies było i to chyba wczoraj wiec poczytaj wczesniejsze posty.
A z ta kołderka to pierwsze słysze wprawdzie ja na poczatku mała lekkim kocykiem przykrywałam ale to dlatego ze było ciepło(sierpien).
 
Tak piszecie o tym zaglądaniu w krocze, że przypomniała mi się ta historia z wątku o Porodzie na wesoło... hehe Jeszcze dziś płaczę ze śmiechu:)
 
dziewczyny, a jak to jest ze spaniem dzidziusia, kładziemy go pod kołderką, bo gdzieś czytałam że się nie powinno, bo moze na siebie naciągnąć i takie tam i że lepiej dziecko kłaść w śpiworku do spania?
i jeszcze jedno musze mieć kołderkę do wózka, bo mi się wydaje że na jesień wystarczy kocyk, a na zime mam kombinezon ciepły i na to kocyk, nie?? czy bedzie dziecku za zimno? kurcze jakie to wszystko skomplikowane....
Ja na początku będę kładła w rożku, bo dziecko lubi być takie opatulone i jak jest ciasno jak w brzuszku mamy. A później raczej pod kołderką, jakoś te śpiworki do mnie nie przemawiają... I podobnie jak Ty do wózka będę miała kocyk, a na zimę kombinezon gruby z tym że do wózka, a nie dla dziecka.
A ja mam takie pytanka jeszcze.
Czy płyn do płukania kupujecie czy sam proszek do prania ciuszków i rzeczy Malucha wystarcza? I lepiej oliwkę czy jakiś balsamik? I kolejna rzecz: poszukuję pieluchy flanelowej ale z folią z jednej strony - któraś wie, gdzie można kupić? :)
No i podczepiam się do pytania o kołderkę do wózeczka :).
Dziewczyny pisały ostatnio że lepiej sam proszek, i dodatkowe płukanie tylko w wodzie. Ja od razu kupię persil sensitiv w żelu bo wolę niż proszek, a poza tym np. w Niemczech nie ma praktycznie proszków dla dzieci, tylko właśnie wszystkie te sensitiv się używa. Może w Polsce ich jakość jest trochę gorsza, i dlatego specjalne proszki dla dzieci mają racje bytu...?
Oliwkę dobrze mieć w zapasie, gdyby np trzeba było radzić sobie z ciemieniuszką. A do kąpania wystarczy płyn natłuszczający (jest duży wybór np. oilatum, czy z tańszych odpowiedników ziajka) i wtedy dziecka nie trzeba już ani dodatkowo mydlić, ani smarować niczym. Wprawdzie doświadczenia nie mam, ale przekopałam pół Internetu w rozwianiu moich wątpliwości, to przeczytałam co inne mamy mają do powiedzenia. Ja na początek kupię kosmetyki Ziajki: krem do buzi, maść pośladkową, płyn do kąpieli natłuszczający i oliwkę. Nie rozumiem dlaczego od razu mamy zakładać że dzieci są uczulone i kąpać je w oilatum, które kosztuje z 5-6 razy tyle co tańsze kosmetyki...
Flanelowe pieluszki z folią są na allegro wpisz: "pielucho ceratka". Ja właśnie zastanawiam się nad pieluszkami flanelowymi, tylko bardziej podobają mi się te jednokolorowe. W sumie mają sporo zastosowań, dziewczyny pisały że używają je np. do wycierania po kąpaniu, jako prześcieradełko do gondoli, czy pod główkę (rozłożoną pieluchę) w łóżeczku, przykrycie w ciepłe dni, rozłożyć pod dzieckiem, gdy jesteśmy u kogoś, czy u lekarza. Jak będę kupować to zaopatrzę się w ok 6-7 tych flanelowych, a 2 z nich podszyje sobie sama ceratką (wystarczy jeden podkład na materacyk 120x50 przeciąć na pół). A tetry kupię z 15 szt żebym bardzo często nie musiała prać. Myślicie że proporcje ok?
I jeszcze chciałam was spytać jakie Wy macie doświadczenie z tymi flanelowymi pieluszkami, bo ostatnio jak dotknęłam w sklepie to wydawały mi się strasznie cieniutkie, takie szmatki trochę...
Ale się rozpisałam... :sorry2:
 
Ostatnia edycja:
Pielucho-ceratka to się nazywa?! Dzięki! Nie dziwota, że nie wyrzucało mi wyników dla pielucha flanelowa z folią :p.

No to zmieniam troszkę zakupy kosmetyczne dla bobasa - zamiast oliwki (którą i tak mam, bo teraz smaruję brzuszek), kupię płyn natłuszczający do wlewania do wody :). Thx!
 
Hej wrześniówki,

Tak sobie czytam, dotarłam do piątej strony, i jeszcze tyle przede mną. Chyba zacznę sobie notować;-). Jestem przerażona. Jak na razie mam tylko łóżeczko, które wczoraj wylicytowałam na allegro;-). Chyba czas powoli kompletować ...;-)
 
Dziewczyny a co sądzicie o bawełnianych pajacach z Tesco, słyszałam kilka dobrych opinii o nich, ale jak byłam ostanio w sklepie aby je zobaczyć to wydają mi się strasznie wąskie i zastanawiam się czy maluszkowi nie bedzie w nich za ciasno, może po praniu się rozszerzą hmm ... używałyście je może ??
 
reklama
Bluetooth, ta dostawka jest rewelacyjna!! niestety na allegro nie znalazłam, a jak czegoś nie ma na allegro, to raczej w Polsce nie występuje...:(
może ktoś jednak spotkał się z tym wynalazkiem??
 
Do góry