reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyprawka dla niemowlaka :)

reklama
Myślę, że wątek przyda się wszystkim przyszłym mamom, ale zakładam go z egoistycznych pobudek - jestem bowiem zielona w temacie :) Co polecacie, jakie macie doświadczenia z różnymi gadżetami, jakie perełki znajdujecie w sieci? :)

Zaczęłam od rozglądania się w temacie wózków - bo wietrzę tu spory wydatek. No i właśnie. Nie jestem super kasiasta, założyłam sobie wstępnie budżet 1200 zł na kombajn gondola+spacerówka. Da radę czy wysupłać więcej i zaoszczędzić nerwów? Czy polecacie jednak kupować osobno wózki dla niemowląt a później spacerówkę?

Wstępnie w oko wpadł mi Baby Merc Q9 w takiej brązowej lub szaro-melanżowej wersji :)


wiadomo, wozek, pozniej chodzik, jakies ladne lozeczko... i oczyiscie zabawki! nie musza byc drogie, ale wazne, zeby byly kreatywne...dziecko zawsze moze sie czyms zajac jak np powiesisz mu cos kolorowego nad lozkiem... mozna tez powiesic jakies ladne plakaty na scianach, albo kupic ksiazki..zeby od pierwszych dni bylo radosne :)
 
Myślę, że wątek przyda się wszystkim przyszłym mamom, ale zakładam go z egoistycznych pobudek - jestem bowiem zielona w temacie :) Co polecacie, jakie macie doświadczenia z różnymi gadżetami, jakie perełki znajdujecie w sieci? :)

Zaczęłam od rozglądania się w temacie wózków - bo wietrzę tu spory wydatek. No i właśnie. Nie jestem super kasiasta, założyłam sobie wstępnie budżet 1200 zł na kombajn gondola+spacerówka. Da radę czy wysupłać więcej i zaoszczędzić nerwów? Czy polecacie jednak kupować osobno wózki dla niemowląt a później spacerówkę?

Wstępnie w oko wpadł mi Baby Merc Q9 w takiej brązowej lub szaro-melanżowej wersji :)


wiadomo, wozek, pozniej chodzik, jakies ladne lozeczko... i oczyiscie zabawki! nie musza byc drogie, ale wazne, zeby byly kreatywne...dziecko zawsze moze sie czyms zajac jak np powiesisz mu cos kolorowego nad lozkiem... mozna tez powiesic jakies ladne plakaty na scianach, albo kupic ksiazki..zeby od pierwszych dni bylo radosne :)
 
Dziewczyny używacie chodzikow? Ja kategorycznie nie. Jestem zdania, że dziecka samo się pionizuje w swoim czasie. Samo siada, samo zaczyna raczkowac, później łapie się łóżka i chodzi wzdłuż az przyjdzie czas na chodzenie samodzielne. Chodzik to trochę zmuszanie do chodzenia kiedy dziecko nie jest jeszcze gotowe. Być może nie mam do konca racji. A jakie sa Wasze zdania?
 
Dziewczyny używacie chodzikow? Ja kategorycznie nie. Jestem zdania, że dziecka samo się pionizuje w swoim czasie. Samo siada, samo zaczyna raczkowac, później łapie się łóżka i chodzi wzdłuż az przyjdzie czas na chodzenie samodzielne. Chodzik to trochę zmuszanie do chodzenia kiedy dziecko nie jest jeszcze gotowe. Być może nie mam do konca racji. A jakie sa Wasze zdania?

Chodzikom mówię stanowcze nie! To wymuszanie na dziecku nienaturalnych ruchów, no bo jak się można nauczyć chodzić na siedząco :oo::oo: Pchacz i owszem, dziecko już samo dojdzie do tego momentu kiedy się spionizuje i postawi pierwszy krok. Takie moje zdanie, z doświadczenia z pierwsza córą. Zaczęła raczkować w 6mż a sama poszła jak skończyła 13mż. Każdy etap rozwoju ruchowego jest ważny ale raczkowanie chyba najbardziej. http://dziecisawazne.pl/jak-i-dlaczego-wspomagac-raczkowanie-u-niemowlat/


Co do wyprawki ja nic nie kupuje puki nie poznam płci. Jeśli będzie dziewczynka to ubranka mam wszystkie po starszej jak chłopiec to mogę liczyć na siostrę bo ma sporo po synku :) Łóżeczko i materac (lateks-kokos) mało używany mamy. Za wózkiem się rozglądam i moim faworytem jest Joolz Day, może się uda kupić używany. Z Lenką miałam Tako Jumper (2w1) i więcej takiej kolubryny nie kupie. Fajnie się jeździ bo ma wszystkie koła pompowane, ale wielkie to i ciężkie :/ Ciężko się składa, dużo miejsca zajmuje w domu i nie mieści się do większości bagażników :/ Porażka :/
 
Też nie używam chodzików.

Jeśli będzie chłopiec, to kupię tylko nowy kocyk wełniany.
Resztę mam.
Jeśli dziewczynka, to jeszcze troszkę typowo babskich ciuszków do łączenia z tymi po moim synku.

No i jakaś nowa chusta obowiązkowo. [emoji4]
Mam obecnie 5, ale kupię coś cienkiego, noworodkowego.
Ale to prawie dopiero po nowym roku. Wcześniej nic.


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Też nie uznaje chodzikow Ani pchaczkow. Za pchaczkiem mój synek nie mogl na dążyć i kilka razy zlapal zająca więc schowalismy. U nas nauka chodzenia poszła bardzoooooo szybko ..... 8,5 miesiąca i już sam chodzil :)


A co do wyprawki to czekamy na płeć jeśli chłopak to wszytko jest , jeśli dziewczynka to zaczynam zakupy po świętach na wyprzedaży ;)


Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry