reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyprawka dla niemowlaka :)

Ja sie zastanawiam nad takim fotelem na biegunach. Zawsze marzylam o fotelu na biegunach [emoji16] jest mega wygodny i duzo tanszy a czytalam ze fajnie sie sprawdza do karmienia a do tego czasu moze sobie stac w salonie[emoji3]


1476619447-1d1mld.jpeg
 
reklama
Ma któraś może doświadczenie z laktatorem? Jaki polecacie, lepiej elektryczny czy ręczny? Jeśli elektryczny to jakiej firmy zeby był mocny i pomógł rozbujac laktacje.
 
Ma któraś może doświadczenie z laktatorem? Jaki polecacie, lepiej elektryczny czy ręczny? Jeśli elektryczny to jakiej firmy zeby był mocny i pomógł rozbujac laktacje.
Kupiłam jeszcze w ciąży ręczny Avent i pomógł mi rozkręcić laktację, ale później nie dawał rady i zrobił mi się zastój. Musiałam kupić elektryczny (też Avent). Ściągałam metoda 7-5-3. Jako dodatek do KP wystarczy, ale do systematycznego stosowania (zamiast piersi) to trzeba by jakiegoś bardziej profesjonalnego, na dwie piersi np. Medela
 
Ja miałam medele mini electric. Byłam zadowolona, ale nie mam porównania z innymi. Ściągałam codziennie bo wychodziłam wieczorami żeby nie zwariować na fitness albo spotkania z koleżankami i to wieczorne karmienie było takim czasem tata i ja dla naszej córeczki. A ja ściągałam po powrocie na kolejny dzień :-).

Napisane na HTC Desire 820 w aplikacji Forum BabyBoom
 
no i ja się zastanawiam nad zakupem takiego laktatora, bo ręczny nie daje rady jak chce się zostawić więcej mleka dziecku. O Medeli słyszałam że jest ok.
 
Nie wołał, ale marudził, gdy mu się chciało. A zazwyczaj po prostu co jakiś czas mu proponowałam nocnik, a on korzystał.
Teraz ma 16 mies i czasem sam siada na nocnik (tylko spodni i majtek nie umie zdjąć), a zazwyczaj to ja pamiętam, że dawno nie sikał i może już czas.
Zalicza wpadki od czasu do czasu, ale to raczej normalne w tym wieku. Zawsze mam ze sobą majtki i spodnie na zmianę, choc zwykle nie są potrzebne.


Śpimy z synkiem.
Tzn teraz ja śpię. Mąż się tydzień temu wyniósł do innego pokoju. Niestety odkąd jestem w ciąży niecierpię, gdy się do mnie przytula. Od razu czuję się przygnieciona i mam mdłości.

Po porodzie nie wiem, jak to rozwiążemy.
Spodziewam się jednego, nie dwóch. Ale i tak nie wiem, co i jak.
Na pewno będę chciała z nowym spać, bo to mi się wydaje takie instynktowne.. Poza człowiekiem, chyba każde lub prawie każde zwierzę śpi ze swoim potomstwem. Ja też mam w sobie tę silną potrzebę.
Może starszy dostanie już swoje łóżeczko i tylko rano będzie do nas przychodził? Zobaczymy..

Z pieluchami aż tyle roboty nie ma. Wstawić pranie to minutka. Rozwiesić trochę więcej.. A układanie to już sama przyjemność.. [emoji4] Są takie śliczne równo ułożone w szufladzie.
Ja wszędzie mam bałagan, ale pieluszki zawsze lubiłam składać i układać tematycznie. Taki prawie relaks pod koniec dnia. [emoji6]
Prasowac nie trzeba, a wręcz nie wolno.


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
Może lepiej synka wcześniej przeprowadzić do dorosłego łóżka. Obawiam się, że może poczuć się odepchnięty i bardzo zazdrosny, że w Waszym łóżku nie będzie dla niego miejca. Nie tylko będziesz musiała poświęcić dużo więcej czasu niemowlakowi to jeszcze starszy zostanie eksmitowany.

Moi chłopcy są już duzi a i tak obawiam się zazdrości.
 
Dziewczyny urodziny w maju czy nasze maluszki potrzebują poscieli na poczatek?Slicznie wygladaja te lozeczka ale na sam poczatek chyba maluchowi nie potrzeba.Tym bardziej ze to okres letni.Wiadomo na zime trzeba.Bedziecie kupować??

Napisane na SM-G920F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Pościel niepotrzebna, tzn taka typu kołdra i poduszka. Prześcieradło się przyda na materacyk plus rozek lub otulaczyk a potem spiworek. Poduszkę można dać jak dziecko przyjdzie do ciebie do łóżka i samo sobie wezmie :-). Kołderki i kocyki na początku nie są bezpieczne, bo nie dość że się dzieci rozkopuja i trzeba przykrywac ryzykując obudzenie to jeszcze maluchy same ich sobie z buzi nie zdejma.

Napisane na HTC Desire 820 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Może lepiej synka wcześniej przeprowadzić do dorosłego łóżka. Obawiam się, że może poczuć się odepchnięty i bardzo zazdrosny, że w Waszym łóżku nie będzie dla niego miejca. Nie tylko będziesz musiała poświęcić dużo więcej czasu niemowlakowi to jeszcze starszy zostanie eksmitowany.

Moi chłopcy są już duzi a i tak obawiam się zazdrości.


Synek będzie spał z tatą na początku.
A ja z młodszym.
Pewnie nad ranem i tak będziemy kończyć we 4 razem.


Laktator mam medelę swing i byłam bardzo zadowolona. Kilka miesięcy codziennie z niej korzystałam, bo syn nie umiał pić z mojej prawej piersi.

Pościel niepotrzebna.
Ale cienki kocyk u nas od początku się przydawał.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Ja pościel i cały komplet z baldachimem mam po Dominice w sumie taki żółto/ beżowy wiec kolor uniwersalny w sumie na razie nie wiem co mi potrzebne będzie praktycznie wszystko po Dominice jest
 
Do góry