reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyprawka dla naszych Maluszków ♥

Bambusowe oddychające i są antyalergiczne
Ja kupiłam do tej pory 10tetrowych i 5 flanelowych
Ostatnio w Tesco widziałam fajne tetrowe Ale muszę sprawdzic opinie podobno najlepsze są pieluchy motherhood

Takie cuda mam z lidla
14182387_1350081315021597_1220031247_n.jpg

Jeżeli chodzi o matherhood to pisałam dwa posty wyżej [emoji846] rzeczywiście sa super [emoji6]

Zapomniałam dodać ze w matherhood zawsze na hasło Kolejne Zakupy jest 5% rabatu [emoji6]

Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
No nareszcie :D a myślałam, że taka duża firma nie do ruszenia.

Ja bardzo polecam do kąpieli łyżeczka oleju kokosowego nierafinowanego. Pięknie nawilża i uelastycznia skórę, no i jest 100% naturalny. Nawet nie ma.potrzeby potem smarować. A jak się bardzo chce to olej ze słodkich migdałów nierafinowany. Można dodać kilka kropli ulubionego olejku eterycznego i mamy super zdrową oliwkę, która nie zatyka porów i nie zostawia na skórze tłustego filmu. Wszelkie oliwki i emolienty to pochodne ropy naftowej. Po co takie cuda stosować na delikatną skórę noworodka? Co innego jak maluch ma problemy skórne, AZS czy inne alergie. Dla zdrowego dziecka lepiej jak najmniej udziwnień.
Ja bym na 50cm nie kupowała. W razie wu ktoś Wam dokupi, pełno tego w Smyku i H&M. Przy starszej córce 56 jako najmniejsze wystarczyły (urodziła się 55cm długa), przy młodszej szwagierka przywiozła mi do domu parę ciuszków z H&M na 50cm bo młoda taka właśnie się urodziła. Nie był to żaden problem.
Ja zaczęłam od Oilatum ( mlody nie dosc ze dostal uczulenia w drugiej dobie zycia, to jeszcze do tego urok przenoszonego dziecka przez 3 tyg schodzila cala skorka) niby fajny ale nie do konca. Emolium jest jak dla nas za ciezki , bo ciagle po tym wychodzily potowki.
Linomag strasznie wysusza skore.
Jak zaczely sie przoblemy z AZS przeszlismy na pharmaceris E. Sa mega natluszczajace, ale sa tez nawilzajace. Ja kupowalam te mocniejsze dla AZS ,ale sa tez do codziennej pielegnacji . Dla maluszka juz zakupilam emulsje i do pol roku tylko w tym bede kapac.
Ten olej kokosowy tez jest fajny, ale w momencie jak jeszcze nie bylo mocnych zmian skornych.
Na mocne podraznienia pupy lub intensywne zmiany skórne sama robiłam krochmal i w tym dziecia kapalam . Potrafil zlagodzic jak nic innego.
I zgadzam sie j&j pieknie pachnie,ale to tyle - nie polecam.
 
Ja zaczęłam od Oilatum ( mlody nie dosc ze dostal uczulenia w drugiej dobie zycia, to jeszcze do tego urok przenoszonego dziecka przez 3 tyg schodzila cala skorka) niby fajny ale nie do konca. Emolium jest jak dla nas za ciezki , bo ciagle po tym wychodzily potowki.
Linomag strasznie wysusza skore.
Jak zaczely sie przoblemy z AZS przeszlismy na pharmaceris E. Sa mega natluszczajace, ale sa tez nawilzajace. Ja kupowalam te mocniejsze dla AZS ,ale sa tez do codziennej pielegnacji . Dla maluszka juz zakupilam emulsje i do pol roku tylko w tym bede kapac.
Ten olej kokosowy tez jest fajny, ale w momencie jak jeszcze nie bylo mocnych zmian skornych.
Na mocne podraznienia pupy lub intensywne zmiany skórne sama robiłam krochmal i w tym dziecia kapalam . Potrafil zlagodzic jak nic innego.
I zgadzam sie j&j pieknie pachnie,ale to tyle - nie polecam.

Bardzo przydatny post!

Kąpiesz w emulsji a potem używasz balsamu nawilżająco-natluszczajacego tez pharmaceris?

Przy przewijaniu tez tego balsamu zamiast innych maści? Mi znajoma polecała na początek kupić najłagodniejsze, a potem przerzucić sie na ziajke, bo jest tania i bardzo dobra.


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Dziewczyny ja tetrowych suma sumarum to miałam chyba ze 30 sztuk pieluch - dziecko mi ulewało także jak ją nosiłam to na siebie zarzucałam, w łóźeczku, na przewijaku itd. do teraz kilka jest w użyciu jako przytulanki do snu (co by się nie działo pieluszka musi być) także nie oszczędzajcie na nich bo zastosowań jest mnóstwo a te tanie (kupiłam kiedyś jeden komplet kilku sztuk w auchan) to na prawdę pożal się... łącznie z dziurami w nich po 2 praniach. jeśli chodzi o design;) to jasne, że warto mieć kilka muślinowych, bambusowych albo chociaż kilka tetr we wzorki bo są przyjemniejsze dla oka wiadomo!!

Ja kąpiele zaczęłam od hippa i złego słowa nie powiem ale i tak szybko się przerzuciłam na emolienty (a problemów skórnych wcześniej nie miałyśmy) z wygody - po emoliencie już później niczym (czy oliwką czy balsamem) nie smarowałam i było super.
 
reklama
Elifit ja oczywiście wiem, że pochodne ropy, zatykają pory itd. dlatego zaczynałam od "mniejszego kalibru" i osobiście po organoleptycznych obserwacjach wybrałam jednak emolienty i uważam, że to każdego wybór.

Co położna to opinia, oczywiście nie mówię złego słowa na Twoją bo nie znam, natomiast moja kazała mi Linomagu używać do pupy - może niektóre dzieci idą na to, moja córka na pewno nie i u nas bepanthen + sudocrem na kryzysy.
 
Do góry