reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyprawka dla naszych maluszków

Ha! Mówiłam... Sorki, no ale uważam, że każda babka rodząca pierwszy raz powinna pójść, bo potem się słucha takich mądralińskich pseudo-rad... Ja poszłam mimo iż mam dziecko, bo uznałam, że była długa przerwa i w ogóle nie żałuję. Jeszcze mam dwa spotkania i koniec, akurat zdążę.
Napiszę Ci co nam zaleciła położna i pediatra dla dziecka na samym początku:

Linomag do pupy - po każdym przewijaniu (coś z cynkiem lub innego wysuszającego jeśli wystąpi odparzenie lub inna dolegliwość na ciałku, niekoniecznie na pupie - sudocrem lub Bepanthen - ale nie wolno tego używać na co dzień) - ja mam oba.
Żel do mycia oraz balsam nawilżający, lub środek do mycia z emolientem. Ja mam Oilatum i to był najlepszy wybór. Dodajesz pół nakrętki (tak jak pamiętam) do wanienki i tylko tym obmywasz dziecko, już nic nie wsmarowujesz.
Sól fizjologiczna do przemywania oczu na początek. Potem wystarczy przegotowana woda.
Coś do pępka, ja mam spirytus 70%. Ale to już jak kto woli.
Chusteczki do pupy, aczkolwiek polecała ich używać na wyjścia, w domu przynajmniej na początku starać się myć pupę wodą z mydełkiem dziecięcym i delikatnie osuszać. Jak najmniej chemii.
Można mieć Olejuszkę albo inny środek na ciemieniuchę, ale można to spokojnie dokupić potem.
Witamina D od pierwszej doby do dwóch lat, witamina K od ósmej doby do trzech miesięcy.
Poleciła kupić Fridę do noska, ja dla Róży też miałam, więc teraz tez już wcześniej kupiliśmy. Bo raz dziennie należy profilaktycznie usunąć wydzielinę z noska maleństwa. Noworodki oddychają nosem, nie potrafią buzią i jak mają wydzielinkę to im to utrudnia oddychanie. Najlepiej to zrobić wieczorkiem po kąpieli.
I to chyba wsio :)

Buziaki Colly :)
 
reklama
Colly ja mam serie z hippa ale krem na odparzenia uzywalam dla Amelki tylko gdy bylo zaczerwienienie na codzien nie stosowalam nic - po kapieli smarowalam ja cala mleczkiem i tyle , teraz tez tak chce robic ze na odparzenia tylko przy zaczerwienieniu a nie do codziennego uzytku i u Ami sie takie uzywanie sprawdzilo bo moze z 2-3x miala pupke czerwona


Co do reszty to mam zel do kapieli bede go dodawac do wody i taka woda z zelem myc malutka, potem mleczko nawilzajace , oprocz tego mam krem do buzi i na niepogode , tego do buzi bede uzywac na wyjscia z domu na poczatek i tyle.
Do mycia oczek sama ciepla woda , a Do pepuszka mam gaziki jalowe takie pakowane pojedynczo i nimi owija sie kikutek bez smarowania czym kolwiek tu tak robili jak ur Ami i w 3 dobie pepuszek idpadla a potem juz w domu mylismy normalniw peluszek przy kapieli , nic sie nie dzialo - zalecenie ze szpitala .

Do noska mam sol morska w spreyu z Humera dla niemowlat i tym przed snem bedziemy psikac zeby nic w nosku nie zalegalo - dla starszej tez uzywalam i nadal uzywam z tym ze teraz ta dla dzieci tej samej firmy + nosalek do odciagania wydzieliny sprawdza sie ü nas idealnie

Chyba tyle ;)
 
Ostatnia edycja:
Colly Dream dobrze gada :) powiem szczerze, ze moj syna ma 3,5 roku i sporo rzeczy zapomnialam, a jednak w szkole rodzenia mozna dowiedziec sie roznych rzeczy. Oczywiscie nie trzeba sie do wszystkiego stosowac, ale juz ma sie jakis poglad na sprawe.
Ja mam zestaw w sumie taki o ktorym pisze Dream, kupilam linomag, ktorego bede uzywala po kazdje zmiane pileuszki i kupilam bepanthen jak juz cos sie zadzieje. Oststanio w rossmanie zakupilam tez Babydream w takim rozowym opkaowaniu.
 
Podpisuję się obiema recami ;) pod tym co napisała dream
Ją pomimo trzeciego dziecka chodzę do szkoły i bardzo sobie chwale wszystkie wiadomosci i ćwiczenia. Sorry zawsze się dziwię czemu kobiety często rezygnują z takiej szkoly albo uważają ze natura wie co robi i każda urodzi przecież.

Do informacji które napisała dream to do pęka octanisept polecają u mnie
I na kolki kąpiel w wiaderku (takim zwykłym plastikowym za 12 zł z auchana np) na YouTube jest dużo filmikow jak to robić super sprawa myślę ze spróbuje 8 lat temu nie byłam przekonana :)

A i są kosmetyki skarb matki teraz mam parę próbek cenowo atrakcyjne skład nawet spoko
 
Ja mam zamiar kupić płyn do kąpieli , krem pielęgnacyjny i krem na odoparzenia z hipp. Oliwki nie nabywam, nie będziemy się smarować, jakby skórka wymagała dodatkowo smarowania to będę stosować olej koksowy. Do tyłka kupię jeszcze sudorem lub bepanthen. Na pępek 8 lat temu miałam robiony roztwór w aptece, nie wiem jak jest teraz. I obowiązkowo frida do nosa.
 
Wielkie dzięki Dream. :D Już zrobiłam sobie notatki i chyba zaraz pozamawiam w internetowej aptece. Z tą szkołą rodzenia to ja chciałam iść ale niestety wyszło jak wyszło bo najpierw nie było na to czasu, później kasy a teraz już jest za późno.

Te witaminki zabieracie do szpitala? Pamiętam, że kupowałyście 2w1 K+D, podajecie to od początku czy później?

Evvula, ja kremu na odparzenia z Hippa szukałam i nie znalazłam.
 
Dziewwczyny jesli chodzi o te witaminki k+ d to przeciez w szpitalu wam wszystko powiedza przy wypisie. a pozniej pediatra zmieni albo podtrzyma decyzje neonatologa :D przynajmniej tak bylo jak rodzilam Jule. jesli chodzi o kapiel to ja ede uzywac pierwsze tygodnie oilatum, oilan lub jakis podobny, z Jula korzystałam i bylam zadowolona. co do kapieli to raczej nie bede kapac codziennie, jak Jule urodzilam to ja tak codziennie kapalismy, a pozniej wyladowalalismy w szpitalu bo zle byla oczyszczona po porodzie i doszlo do zapalenia pluc, to polozne mowily ze lepiej jest myc co drugi trzeci dzien ze wzgledu na to ze dziecko ma na sobie te dobre chroniace dziecko bakterie. inna sprawa jest latem kiedy jest bardzo goraco i dziecko sie poci bo dla niego to ulga wiec chcac nie chcac dobrze jest wykapac w upalne dni. do ochrony pupki na poczatku korzystałam z sudocremu, a jak Jula miala duze odparzenia to polozne w szpitalu radzily linomag, wiec warto miec to i to. Bepanthen u nas sie srednio sprawdził, choc polecaja go do kremowania sutkow w przypadku popekanych sutków.
Wracajac do wit d i k wiem ze jesli karmi sie mlekiem mm to daje sie mniej ktorejs witaminki, ale nie pamietam ktorej. a na pepuszek stosowalismy OCTENISEPT. to wszystko mowie z wlasnego doswiadczenia, z tego co nam polozne i lekarze mowili, ale to bylo 2,5 roku temu teraz moze byc juz całkiem co innego. co polozna i lekarz to inne zdanie :D
 
Dziewczyny co do kosmetyków to ja polecam HIPPA, używam prawie wszystkiego z ich oferty łącznie z mlekiem ( bo nie miałam pokarmu) . Są naprawdę dobre i nie uczulają. Krem do pupu - NIVEA przeciwko odparzeniom.
Jeśli dzidziuś nie ma bardzo suchej skóry nie ma sensu kąpać w emolientach :-)ale jeśli już to polecam Oilatum do kąpieli.
Krem do pupy- warto mieć Bepanten bo w przypadku bardziej zaczerwienionej pupy jest najlepszy.
jeśli chodzi o to gdzie kupić rzeczy kosmetyczne i nie tylko to polecam allegro bo jest taniej i to sporo!!! chyba, że ktoś mieszka w Warszawie lub okolicach to polecam przejechać się do sklepu Mama i tata w Starych Babicach- kupicie tam wszystko od a-z ceny też bardzo fajne :-)

Jeśli maciwe ochotę to zajrzyjcie również do mnie na fb prowadzę MinCo gdzie szyję fajne rzeczy dla maluszków typu: komplety z minky czyli kocyk z poduszką, pościele, rożki, jedyne w swoim rodzaju maty edukacyjne, i hit PIELUSZKI BAMBUSOWE :-) JESLI BĘDZIECIE ZAINTERESOWANE PISZCIE ALBO NA minco ALBO TU :-)
 
A tu kilka moich rzeczy 20150804_130538.jpg20150804_130015.jpg20150804_130201.jpg20150804_130248.jpg20150804_130433.jpg20150804_130507.jpg
 

Załączniki

  • 20150804_130538.jpg
    20150804_130538.jpg
    30,9 KB · Wyświetleń: 72
  • 20150804_130015.jpg
    20150804_130015.jpg
    23,8 KB · Wyświetleń: 73
  • 20150804_130201.jpg
    20150804_130201.jpg
    14,8 KB · Wyświetleń: 88
  • 20150804_130248.jpg
    20150804_130248.jpg
    20 KB · Wyświetleń: 77
  • 20150804_130433.jpg
    20150804_130433.jpg
    29,7 KB · Wyświetleń: 83
  • 20150804_130507.jpg
    20150804_130507.jpg
    22,8 KB · Wyświetleń: 80
reklama
Do góry