reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

wyprawka dla maluszka

Łoj makabra............ 2 miesiace po porodzie nie podnioslam sie z lozka. Ale to juz dawne dzieje, choc nie zawadzi wypytac przed porodem jaka maja technike na okolicznosc ulozenia poprzecznego.

Ale my tu o tych okropienstwach, a to przeciez watek o wyprawkach dla naszych pociech! Jak z tym stoicie? Cos przestalyscie sie chwalic... Czyzby temat spowszednial?

Ja czekam na USG 3D - za jakies 2 tygodnie i od tego czasu nic mnie nie powstrzyma przed skomasowanym atakiem na sklepy z ubrankami! Teraz co mijam jakis to zagladam, i jeden neutralny plciowo ciuszek zawsze kupie, ale rozpedu nabiore kiedy juz lekarz potwierdzi, ze to moja Rozyczka, albo wrecz przeciwnie :)

Pochwale sie Wam, ze udalo mi sie kupic przeslodka rolete okienna - rozowa w biale owieczki, 2m szeroka za 79zl!!!! W tym sklepie maja tez niebieskie, gdyby okazalo sie, ze taka zamiana jest konieczna ;)

Widzialyscie moze gdzies ladna posciel do wozeczka? Tylko bez falbanek, bo jakos mi nie pasuje taka wizja do nowoczesnego czarno-szarego trojkolowca.

No, chwalcie sie zakupami, to takie slodkie :)
 
reklama
Hmmm... w sumie to już nie mam się czym chwalić bo mam skompletowaną wyprawkę i cieszę się, że mam to z głowy bo teraz objeżdżanie wszystkich sklepów to męczarnia.

Mam śliczną pościel żółtą w misie. Ubranka mam w bardzo różnych kolorach (babcia też poszalała), ale dominuje zieleń, beż i błękit(wiem, że noszę synka). Ręczniczki kąpielowe mam jeden z pieskiem- szczeniaczkiem, a drugi z małym kangurzątkiem, są śliczne.

Jednak jest jeszcze coś czego mi brakuje, są to koszule do karmienia i koszula do porodu. Z tą ostatnią zaczekam chyba do maja bo nie mam pojęcia ile mi jeszcze brzuch urośnie, a do karmienia zamówię po wypłacie na Allegro.
Nie mam też jeszcze kosmetyków dla dziecka i sterylnej soli fizjologicznej w ampułkach, ale to już takie drobiazgi, których nie zaliczam do wyprawki właściwej.
 
Własnie sobie poczytałam o wyprawkach dla maluszka i jestem troche przerazona,bo ja mam strasznie mało rzeczy a czasu juz naprawde robi sie coraz mniej!!!Czas najwyzszy zaczac szlenstwo zakupów. :laugh:
 
Ja akurat kolorami się nie sugeruję przy kupnie ciuszków, po pierwsze bardzo lubie niebieski (rózowy zresztą też), po drugiego dla takiego karzelka to przecież i tak są fasony unisex :D
Atak an sklepy zaczynam w następnym tygodniu, chcemy kupic komódkę, fotelik samochodowy (może na Allegro, ale trzeba obejrzec w realu), wanienkę i ciuchy.
 
Nienna jestes moja idolka! ja o soli fizjologicznej jeszcze nie zdazylam nawet pomyslec. A takie rzeczy jak laktator, podgrzewacz, nawilzacz powietrza, butelki, smoki, masz?
 
Ja też już prawie wszystko mam.Ostatnio kupiłam sobie w końcu (w prezencie) laktator Aventa- tak mi się marzył, szkoda mi było tyle kasy,ale kupiłam na allegro za pół ceny w stanie idealnym!!!Koszulkę do karmienia i do spania teraz mam taką nie typowo do karmienia,ale jest duża,rozciągliwa z dekoltem na gumce-więc łatwo cyca wyjąć.Nie wiem też jaką sobie do porodu wziąć- może zwykły t- shirt albo skorzystam z ich...Poza tym mam łóżeczko,fotelik,miejsce w komodzie,pościel, kaftaniczki,śpioszki,koszulki,pajacyki,czapeczki,butelki( jeszcze 1 Aventa małą muszę mieć),kocyki,podgrzewacz,rożek,tetry itd.Jeszcze tylko smoczki,kosmetyki,wanienka,wózek (kupi teściowa maj/ czerwiec) i co tam mi się jeszcze przypomni :) Sterylizatora nie kupuję- będę gotować, muszę kupić jakąś dużą pęsetę do wyciągania.
 
Skarbuś,
mam już laktator, smoczki i butelki. Podgrzewacza nie kupuję bo zamierzam karmić piersią, a jak już będzie trzeba podgrzać butlę to zrobię to w łaźni wodnej. Sterylizować będę podobnie jak Dawidowa wygotowując. Co do nawilżacza powietrza to pomyślę o nim bliżej zimy bo w lecie raczej okna stale mam otwarte, a i wilgotność powietrza jest w sam raz i myślę, że poza sezonem grzewczym takie sprzęty nie są aż tak koniecznie potrzebne.
Ale to moje zdanie.

Poza tym, wszystkie sprzęty mam raczej zafoliowane(żeby się nie kurzyły) i tak 2 tygodnie przed terminem wezmę się za końcowe przygotowania- pościelę łóżeczko, przygotuję wózek, pootwieram opakowania, żeby potem z dzieckiem na ręku nie mieć niespodzianek. ;)
 
Ja podgrzewacz kupuję, bo chcę sobie wychodzić z domu, a wtedy moje ściagniete Aventem mleko podgrzeje mąz i da dzidzi w butelce Habermanna :) Sterylizator sobie odpuszczam, nawilżacz kupujemy z oczyszczaczem powietrza, akurat to mi sie wydaje bardzo potrzebne, szczególnie od jesieni do wiosny. My sami mamy kłopoty ze śluzówka i wieczny katar od zbyt suchego powietrza ogrzewanego kaloryferami, a co dopiero maluszek.
 
Na stronie http://bobokomis.com.pl/index.php?m=ass&s=9zzrce0c0bh6g6qjzic7l1bperjjodpt&id_ass=21545 jest laktator aventu za rozsądne pieniążk, ja juz sobie kupiłam, więc jakby którąs z was potrzebowała to może skorzystać. Ja w tym komisie kupowałam wózek i jestem zadoeolona z tego sklepiku.

Co do wyprawki to chyba trochę przesadziłam z ilością małych ubranek, bo zaczełam je zbierać od początku ciąży, kupowałam głównie używane "na ciuchach" za pare groszy i jak teraz złożyłam je wszystkie w jedno miejsce to sie aż przeraziłam ::)

Mam wózek , laktator, dwie butelki małe jeszcze chcę kupić butelkę habermana (polecana przez "zaklinaczkę";, sterylizator (bo u nas woda strasznie zakamieniona i musimy używać mineralnej, a do strerlyizatora wchodzi tylko 90 ml. wody) łóżeczko w tym tygodniu zabieram od znajomej i biorę się za przygotowanie go do pomalowania (chcę mieć białe), pościel mam jeszcze po starszej córci, kupiłam dwa kocyki z polarku zamiast rożków (bo na rożki będzie chyba za ciepło, zresztą mam jeden po starszej).

Z rzeczy dla mnie to mam dwie koszulki do karmienia, majtki jednorazowe i wkładki laktacyjne. Na porodówce będe kożystać z koszuli szpitalnej (zresztą przy pierwszym porodzie w ogóle nie miałam swojej koszulki i chodziłam w szpitalnych z rozcięciem z przodu siegającym pempka ;D, ale była to zima i zakładałam szlafrok)
 
reklama
dziewczyny a gdzie w Polsce można kupić butelkę Habermanna??? Jestem Z Bydgoszczy i pytałam w paru sklepach i nie ma... :mad:
 
Do góry