reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Wyprawka dla Maluszka- rady i porady

Pchełka słodkie ubranka a kapciuchy obłędne:-)

No właśnie- kiedy robicie wielkie pranie??? Bo ja nie wiem czy w styczniu to nie za wcześnie???:confused:
I w czym pierzecie- proszek( lovela?/inny?):confused: czy płatki mydlane?:confused: A może płyn jakiś? CO jest teraz na topie że się tak wyrażę?:-D
3 lata temu była lovela, a ja prąłam w płatkach bo niby najlepiej na początku bo nie uczulają w ogóle (tylko, że mimo iż je w gorącej wodzie rozpuszczałam to i tak zepsuły mi pralkę:wściekła/y:)

Planuję pod koniec stycznia, jak już powyciągam i skompletuję wszystkie rzeczy. Poprzednio podpasowała mi lovella i przy niej zostanę.

Ja popiore na koniec stycznia a jak bede miala czas to powtorze przed samym porodem, zobaczymy jak to bedzie:)))

U mnie nie moglam nic znalezc do prania dla niemowlat, nie mam pojecia co tutaj uzywaja, ponoc zwyklego proszku :szok:
Maz zamowil jakies orzechy piorace, ponoc jest to polecane, ja nie mam pojecia co to za orzechy...

A wlasnie dziewczyny, od kiedy uzywalyscie smoczka? I jakiego?

O orzechach słyszałam, nawet chciałam kupić, ale znajomi mnie odwiedli.
Mój Mały nie chciał smoczka, z czego się cieszyłam, ale bywały i takie momenty, że żałowałam :no:

myślałam prać koło lutego, na spokojnie jak przygotuje szafe bo póki co i tak nie mam gdzie trzymac...
ale powoli przygotowuję się do zakupów i tak się zastanawiam... body z długim rękawem - kupujecie rozpinane na całej długości czy tylko w kroku? wydaje się, że łatwiej by było ubierać takie rozpinane na całości... co o tym sądzicie?
Mi bardziej odpowiadały rozpinane w kroku. Wygodniej mi się je obsługiwało ;-)
 
reklama
Ja jutro mam wizytę u lekarza. Mam nadzieje, że mi nie będzie kazał leżeć, bo coś mnie pobolewa podbrzusze i kuje.
No i wyciągnę wtedy te wszystkie worki ze strychu i posegreguje.. Popiorę dopiero przed porodem żeby 'świeżutkie' wszystko było.'
 
ypra a co zlego z tymi orzechami? MI znajomi z kolei polecali i mama bardzo zachwalala.Ponoc bardzo naturalne, mozna nawet sie w nich kapac:))) W kazdym razie nie mam wyjscia, juz zamowione wiec zdam relacje:)
 
co do prania ja uzywalam Fairy dla niemowlat i dzieci, ale przetestowany mam proszek do prania Tesco dla dzieci i jest super i o polowe tanszy dlatego zamierzam go uzywac od samego poczatku:) moj synek ma egzemke i wrazliwa skore i skoro dla niego jest dobry no to i bedzie dla niemowlaka:) zwyklych proszkow nie polecam czesto podrazniaja skore.. dziecka
moj syn pomimo prawie 4 lat nie moze uzywac neiktorych normalnych proszkow bo zaraz ma problemy skorne
 
Dziewczyny, poradzcie..
dostalismy od znajomej taki oto lezaczek do kapieli. Ja uwazam, ze trzeba go wlozyc do malej wanienki(musi byc jednak troszke wieksza bo lezaczek jest spory mimo ze przeznaczony dla noworodkow). Moj maz jednak sie upiera, ze mozna lezaczek wlozyc do wanny i delikatnie polewac dziecko woda gabeczka, badz reczniczkiem). Nigdy nie kapalam dziecka i srednio potrafie sobie wyobrazic, ze taka kapiel bedzie przyjemna-ja wpol zgieta przy wannie a dziecko w kapieli samo, na lezaczku co chwile polewane woda. Kurde sama nie wiem...jak rozwiazac problem lezaczka?Jak go stosowac?
 

Załączniki

  • summer-infant-deluxe-baby-bather.jpg
    summer-infant-deluxe-baby-bather.jpg
    17,1 KB · Wyświetleń: 51
dla mnie te lezaczki ssa bez sensu :p tylko bakterie zbiera, nie kapalabym jednak na pewno w duzej wannie, to niewygodne i moze byc niebezpieczne, duzo latwiej asekurowac w wanience, mi sie bsrdzo dobrze trzymalo dziecko na rece, polozna pokazala jak trzymac zeby sie nie wyslizgnelo

ja juz po zakupach, mam nozyczki, szczotke, termometr do wody, butelke, drugi recznik, 6body z dlugim rekawem na 56 rozmiar, i jedne polspoochy;)

maja przy okazki spodnie w wojciku za 15 zl z 79 przecenione :ooo i 3 bluzki ;)
 
ypra a co zlego z tymi orzechami? MI znajomi z kolei polecali i mama bardzo zachwalala.Ponoc bardzo naturalne, mozna nawet sie w nich kapac:))) W kazdym razie nie mam wyjscia, juz zamowione wiec zdam relacje:)

Bardzo jestem ciekawa Twojej opinii. Mi się taki pomysł spodobał a znajomi narzekali, że pranie niedoprane, że orzechy nic nie dają.
 
reklama
Ja sobie tych leżaczków nie mogę wyobrazić. Widziałam takie a'la pianki/gąbki do kapanie, na których się kładzie dziecko w wannie i chciałam kupic przy Antku. W końcu nie kupiłam i nie żałuje. Jakoś problemu nie miałam z kąpaniem małego.
Z resztą kąpiel takiego maluszka to 5 sekund. Przecież nie szoruje się go jak takie większe dziecko, więc za dużo by mi było zachodu z tym leżaczkiem ;)
 
Do góry