reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

WYPRAWKA dla malucha (i mamy do szpitala)

reklama
No to jedziemy ;-)
Dla malucha do szpitala:
3 body
3 pajace ( najwygodniejsze w pierwszych dniach życia )
2x skarpetki
2x niedrapki
Pieluszki - rozmiar 1
Chusteczki
2 czapki nie wiazane
Rozek ( to chyba tylko polki maja ;-) )
Kocyk
Krem do pupci- ja uzywalam sudocrem
3 pieluszki tetrowe
Smoczek
Kombinezon na wyjście i cieplejsza
czapa
Fotelik do samochodu
Olivka
Krem na buziaka na wyjście

Ach i ja jeszcze zakupilam dla siebie w Asda takie zminimalizowane , jakby jednorazowe- szampon , odrzywke i zel pod prysznic ( zaraz po porodzie idziesz sie umyć - i czujesz sie 100x lepiej ;)

Ja urodziłam Kevina o 23:13 wyszłam o 16 następnego dnia , ale uwiezcie byłam gotowa dużo wcześniej , ciezko w to uwierzyć ale serio ;-)
Macie jakieś pytanka to dawać ;)
 
ej ja zazdroszczę Wam baby co będą w UK rodzić.... Szybciutko do domu wywalają i już.... Ja też tak chce!:angry: znowu 3 dni w szpitalu to dla mnie trauma....
 
Eee tak w Pl jak wszystko jest ok to też długo nie trzymają
Teraz lekarze starają się jak najszybciej wypuszczać, 72 h np to tylko dwie doby
W tym czasie doba może minąć na samym porodzie więc luzik
 
oj atomówka - u nas tak nie ma:no:
liczy się czas od porodu.
Jak urodzisz do południa to jeszcze ten dzień Ci liczą, ale jak po południu to już nie...
Np. jak urodzisz w pon o 8 to wychodzisz w środę jak zrobią wypis czyli ok południa.
A jak urodzisz w pon o 15 to wychodzisz w czwartek
Ale być może co szpital to inaczej, nie wiem.... Siorke w Pzń też tak trzymali.....
 
Atomówka jak ja rodziłam niecałe dwa lata temu to po porodzie siłami natury minimum 2 pełne doby a po cc minimum 4 pełne doby, ale wypuszczali też np: o godz. 19 tylko wypis trzeba było na drugi dzień odebrać. Bardzo ściśle pilnowali tych terminów i ani minuty wcześniej nie chcieli wypuszczać, słyszałam tylko, że teraz przy cc się skróciło do 3 pełnych dób ale to tylko z plotek nie potwierdzałam tego nigdzie. Niestety jak coś idzie nie tak trzymają dłużej (najczęściej przy zółtaczce dzidziusia), mój synuś miał zakażenie dróg moczowych to trzymali nas pełne 8 dni chociaż nic małemu nie robili tylko czekaliśmy na wyniki posiewu, które wysyłali gdzieś dalej do ambulatorium. Finał był taki, że wyszłam w poniedziałek jak się z nimi wykłóciłam, że dzwoniłam do tego ambulatorium i że wyniki są ok. Oni mi na to że muszą czekać na oficjalne potwierdzenie, które ma przywieźć kurier w czwartek. Czyli musiałabym zostać w szpitalu kolejne 3 dni no i wykłóciłam się, że przecież istnieje coś takiego jak faks i po dwóch godzinach wyszłam do domu -> jak jest o co to warto walczyć o swoje. Obysmy wszystkie wyszły w przepisowo najkrótszym czasie ze zdrowymi maluszkami.
 
reklama
Do góry